Optima 2,5-10X50 E-SFT dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • atışınızın niçin sol olduğunu bilmek zor.ben dürbünü optik merkezledikten sonra 25mt atışlarda 10cm sola 5cm alt vuruyordu.dürbünü ayarlamayı düşünürken kral puncher jumbo silahın namlu ceketinin ucundaki vidalı parçayı çıkartıp atış yaptığımda 25mt de tam hedefi vurdu.anlayacağınız isabetsiz atışların sebebi benim silahımda namlu ceketiymiş.turetin aşağı yukarı hareketi optik merkezi değiştirir fakat dikey olduğu için farklı mesafelerde pelletin düşüşü olduğundan turet ile ayar yapabilirsiniz.ben turete dokunmadan mil dot ile ayarlamayı tercih ediyorum.daha uzak mesafe atışlar için turet ayarı gerekebilir.benim dürbünümde turetler kapağın altında olduğu için açıp uğraşmak işime gelmiyor.bu arada silahiniz nedir acaba.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• hatsan torpedo 150 vortex.. tskker cvp icin benim ögrenmek istedigim kisaca optik merkezi ayarladiktan sonra artikili aşagi yada yukari oynatinca optik merkez bozulmuş oluyor degilmi ? Bu durumda sag yada sola kacarmi atis?

• optik merkez alt ve üst olarak değişir.sağa ve sola değişmemesi lazım.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• şimleme yapiyorum 3 saattirr ayar veremedim yaa sıkıldım resmenn. Tesekkurler saolasin ..

• şimleme yapiyorum 3 saattirr ayar veremedim yaa sıkıldım resmenn. Tesekkurler saolasin ..

Hocam şöyle bir şey de var tüfeğiniz magnum sınıfı dampa ayağınız yoksa sorun ne tüfekte ne dürbünde.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• hatsan pretector var gayet menunum. Şimleme işi cok uzun alperen ya verdim ayar da 4 4 luk degil tabi.

• hatsan pretector var gayet menunum. Şimleme işi cok uzun alperen ya verdim ayar da 4 4 luk degil tabi.

Valla hocam ben de 125 sniper kullanıyorum yaylı, üzerinde Dm60 dampa ayak var dürbünün ayarında sorun olmuyor hiç optik merkezleme de yok. Yalnız size tavsiyem tüfeğiniz yeniyse o protector ayak da kurtarmaz. Dediğim gibi yanlış anlamayın da sorun ne tüfekte ne dürbünde o tüfekte dürbün kullanmaya çalışan da ;c;

Şaka bir yana bu magnum sınıfı tüfeklerimiz biraz fazla teper bunlar da yay rodajını tamamlamadıkça isabet tutturmak zordur. 5 yıllık mod 125 im vardı o kadar güzeldi ki nokta atışı yapıyordum. Elime başka bi mod 125 geçti onu kullandığım zaman fark ettim ki benim tüfeğin yayı ölmüş bitmiş. Neredeyse tepme yokmuş benim tüfekte X]#+, yay değişimi için fabrikaya yolladım geçen gün =) geldiği zaman da dürbünü takmayacağım dampa ayakta kurtarmayacak biliyorum, tüfeği kurulu bir şekilde bırakıp öyle bekleyeceğim yay yumusasin diye belki ondan sonra takatim dürbünü. Yani diyeceğim o ki tüfeğinizin biraz yumuşaması lazım tepmenin düşmesi için. Bir de protector ayak için site de facede de bir kaç geliştirme vardı sarsıntıyı daha iyi absorbe etmesi için bunları deneyin. Dürbünle temas yerlerine kauçuk lastik koymak gibi. Yalnız fazla vidaları sıkmamak lazım esneme payı bırakmak lazım dampa ayakta olduğu gibi. Protector ayağında yaylı kısımlarını vs sertleştirmek lazım dilerseniz tüfeği koyun yandan videoya çekin tüfeğin nasıl teptiğini, dürbün ileri geri gelirken nasıl sert çarptığını ağır çekimde izleyin ona göre bir önlem bulun. İsabet sorunu sizden değil tüfeğin güçlü olmasından kaynaklı.agt

vazgeçilmezlerim;

• Benim tüfek gas pistonlu alp gücüne göre tepmesi cok degil yaylı diye mi ayak kurtarmaz dedin.

• Benim tüfek gas pistonlu alp gücüne göre tepmesi cok degil yaylı diye mi ayak kurtarmaz dedin.

Salim hocam dediğim gibi kurtarmaz =) yaylı kadar tepme olmasa da yine de fazla tepiyor. Geçen gün bir arkadaş videosunu paylaşmıştı. tepme oldukça fazla. Dediğim gibi yaparsanız video kaydı alın tüfeğin yan tarafından, tüfeği yastık üstüne koyun ve serbest bir şekilde atış yapın sonra videoyu yavaşlatıp izleyin dediğimi anlayacaksınız.

vazgeçilmezlerim;

• Selamlar beyler diyorum ki dürbunu taktıgimizda silah ve optik merkezli bi durbünu silahi su terazisine alip durbunude ayni terazide ayni konuma dik sekilde bakacak sekilde ayarlasak duz mantiga gore durbunle nisan aldigimiz yerin altindan vuracak degil mi mermi?, bu durumda artikili sag yada sola degilde direk aşagi ceksek sifirlamamizi o sekilde yapsak ne gibi dez avanaji olabilir bence en şeffaf atiş bu sekilde cikmazmi?? simleme yoluyla sadece sag sol yorungeyi ayarlicaz yukari aşagi simleme yapmadan artikili aşagi alacagiz diyelim kisacasi... böylece namlu sifirlama noktasindan snra aşagi yada yukari mermi kaçmayacak.. dolayisiyla bir kac hedefte tufegimizin dik aksamda mermi çoküş merkezi uzaklıginı aşagi yukari bi sureden sonra daha net hesaplar dogacaktir hatta daha şeffaf atişlar olmazmı... uzun oldu kusura bakmayin ama bu yazdiklarim durbunun en rahat kullanim yönu olabilir diye dusunuyorum tabiki artikili biraz aşagi aldigimizda ne kadar dez avantaji olur ne gibi zarari olur yada olurmu??? Saglam bi usta ustalardan aciklayici bi mesaj varmi acaba tesekkurler...

• optik merkez sag sol kacikligi cok sıkıntı doguruyor diye biliyorum.... aşagi yukari artikil cekislerinde cok fazla olmamak şartiyla tabi. Sıkınti olmaz diye düsünüyorum ama kesin bi cevabi buluruz inş....

• İyi atışlar için sağ sol ayarı çok önemli kliklerle sıfırlama yapıldığı zaman mesafe uzadıkça dürbün ve namlu açısı büyür ama ayaklardan sıfırlama yapılınca açı oluşmaz ve pelet aynı doğrulukta ilerler

• optik merkez sag sol kacikligi cok sıkıntı doguruyor diye biliyorum.... aşagi yukari artikil cekislerinde cok fazla olmamak şartiyla tabi. Sıkınti olmaz diye düsünüyorum ama kesin bi cevabi buluruz inş....

Aşağı yukarı oynatmak tabiki sıkıntı yapmaz merkez de büyük oynamalara sorun olmaz. Dediğim gibi fazla kafaya takmayın normal bi şekilde merkezlemeyi bozarak atışınızı yapın. Bunun sizden çok bi götürüsü olmaz. İsabet te sıkıntı var ise bu titreşimden kaynaklı olan kronik sorunlardır. Gez göz arpacık la atış yaparak test edebilirsiniz.

vazgeçilmezlerim;

• Anladim. ben durbunde sag sol yorungeyi namluyla ayni dogrultuya getirip optik merkezli dürbünu sadece biraz aşagi cekip sifirlamayi o şekil yapacam boylece mermi çökme noktasini daha net görüp bi süreden sonrada ezberlerim...

Silah ve durbun ayni dogrultudayken örnegin 15 metrede mermi cökuse ugramicaktir bu durumda dürbun ile _10_a nişan aldigimizda atiyorum namlu 7 yada 8 i vuracaktır bu durunda artikili biraz aşagı alıp mutlu mesut ilerlicez:)) olmaz yada yanliş dusunce diyen varmi beyler:)

• Anladim. ben durbunde sag sol yorungeyi namluyla ayni dogrultuya getirip optik merkezli dürbünu sadece biraz aşagi cekip sifirlamayi o şekil yapacam boylece mermi çökme noktasini daha net görüp bi süreden sonrada ezberlerim...

Silah ve durbun ayni dogrultudayken örnegin 15 metrede mermi cökuse ugramicaktir bu durumda dürbun ile _10_a nişan aldigimizda atiyorum namlu 7 yada 8 i vuracaktır bu durunda artikili biraz aşagı alıp mutlu mesut ilerlicez:)) olmaz yada yanliş dusunce diyen varmi beyler:)

teorik olarak kesinlikle böyle olması gerek inşallah da öyle olur ^^agt

vazgeçilmezlerim;

• amin yalrin iade ulasiyor .. bakalim nasil bi tufek gonderecekler piston testi ve aksam incelemesi yapacam .. insaallah temiz gonderirler.

• selam arkadaşlar konu başlığındaki optima dürbünü kullananlar yardımcı olursa sevinirim. 2. el optima bir dürbün aldım. artı kıl bir miktar kliklere cevap vermekte olup akabinde klikler döndüğü halde artı kıl hareket etmiyor. boşta dönüyor. dürbünde sorun mu var yoksa ben mi bu dürbünü kullanmayı beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim.

diana mod 48/52- 177

• selam arkadaşlar konu başlığındaki optima dürbünü kullananlar yardımcı olursa sevinirim. 2. el optima bir dürbün aldım. artı kıl bir miktar kliklere cevap vermekte olup akabinde klikler döndüğü halde artı kıl hareket etmiyor. boşta dönüyor. dürbünde sorun mu var yoksa ben mi bu dürbünü kullanmayı beceremedim. yardımcı olursanız sevinirim.

Dürbün ayarı ise mevzu; klikler görevini yapıyor olabilir ama kullandığınız pellet ve tüfek kaynaklı sorun olup başka bir tür pellet kullanarak denemenizi tavsiye ederim. Siz turetleri çevirdikce turetler (ayar yerleri) aşağı yukarı yavaşça hareket ediyorsa klikler de sıkıntı yoktur

vazgeçilmezlerim;

• Dürbün ayarı ise mevzu; klikler görevini yapıyor olabilir ama kullandığınız pellet ve tüfek kaynaklı sorun olup başka bir tür pellet kullanarak denemenizi tavsiye ederim. Siz turetleri çevirdikce turetler (ayar yerleri) aşağı yukarı yavaşça hareket ediyorsa klikler de sıkıntı yoktur

Selam dürbünü daha tüfeğe takmadım . İkinci el olarak yeni aldım . Sorunu var mı diye bir bakayım dedim. Sabitleyip klikleri çevirince artı kılın önce hareket edip daha sonra klikler döndüğü halde hareket etmediğini gördüm. Artı kılın hareketi klik sonuna kadar citlarken değilde daha kısa sürede tamamlanıyor ve daha sonra boşa düşüyor gibi.

diana mod 48/52- 177

• Selam dürbünü daha tüfeğe takmadım . İkinci el olarak yeni aldım . Sorunu var mı diye bir bakayım dedim. Sabitleyip klikleri çevirince artı kılın önce hareket edip daha sonra klikler döndüğü halde hareket etmediğini gördüm. Artı kılın hareketi klik sonuna kadar citlarken değilde daha kısa sürede tamamlanıyor ve daha sonra boşa düşüyor gibi.

Yakından incelemek lazım dürbünü ne kadar sabitleyip çeviriyorsunuz bilemem. Onun dışında aldığınız kişi ile konuşun derim o daha iyi bilir

vazgeçilmezlerim;