Julia adlı kullanıcının mesajları

hocam o modeli kullanmadım ancak bildiğim kadar aktarayım size ;
    1- fiyat olarak kampanya fiyatıyla alabileceğiniz en iyi fiyata almışsınız
    2- hatsan striker serisinde quatro tetik ve sas sistem yok bildiğim kadarıyla
    3- dürbün konusunda haklılar yaylı ve sas sistemin olmayışı (işe yararlığı tartışılır) dürbün ayarlarını bozacaktır yayın çift salınımı gerçekten farkediyor.
    4- mesafe olarak çıkış hızı diğer tüfeklerle aynı 245 ms uygun saçmayla 50-100 mt arasına sizde atışlar yapabilirsiniz
    5- ben saçma olarak atef kullandım başta fiyat olarak 2 lira olduğunu düşünürsek kutusunun, rüzgarsız havada hiçte fena bi performans sergilemiyor ancak gamo nun pro serisi daha mantıklı geliyor bana
    6- bildiğim kadarıyla o tüfek hatsan striker edge diye geçiyo ve başka bi model yok, striker yazmaması o olmadığını göstermez merak etmeyin
    7- ayrıca kundak yapısı benim çok hoşuma gidiyor

m85 alırsan bikaç tavsiyem olacak sana 1 haftada benim gördüğüm sıkıntıları aktarayımda aynı sorunları sende yaşama eğer alırsan 1- arkadaki kayış vidasını sök vida kundağa baskı yapıp kılcal çatlak oluşturuyo
    2- 200 atışta bir tetiğin ordaki pistonu tutan vida gevşiyo onu sıkarsın bunların haricinde bi sıkıntısını görmedim tepmesi fazla değil tetik biraz sert alışana kadar, güzel yanları ise
    1- görünüş olarak tatmin edici ucundaki moderatör falan güzel bir hava katıyo
    2- isabet konusunda ben sıkıntı yaşamıyorum tabi sadece tüfekte bitmiyo benim 8 yıllık tüfek geçmişim var
    3- bendeki kılcal çatlak için hatsanla görüştüğümde gönderin dediler direk mallarının arkasındalar bu güzel bişey
    aklına takılan bişey olursa çekinmeden sorabilirsin

Doğru söze ne denir. Verdiğim linkte kırma namlulardan siz hangisini alırdınız.

ben size bikaç örnek göndereyim baktım sizin için 5.5 305 ms çıkış hızına sahip ama dediğim dampa şart olur bu tüfeklere
    http://www.bozkurtav.com/hatsan-mod-125-havali-tufek-pmu551
    http://www.bozkurtav.com/hatsa…25-th-havali-tufek-pmu552
    bu tükefler 305 ms çıkış hızına sahip 5.5 mm fiyatları 400
    ama vortex derseniz benimde 1 hafta önce satın aldığım
    http://www.bozkurtav.com/hatsa…rtex-havali-tufek-pmu4429 tek geçerim hem görünüş olarak sizi tatmin eder hemde 50 mt 100 mt atışları olarak ben memnunum
    vortex e gerek yok yaylıda alırım derseniz
    http://www.bozkurtav.com/hatsan-mod-90-havali-tufek-pmu544 öneririm 224 lira fiyatı var quatro tetik ve sas sistemi mevcut çıkış hızı olarak aynı bu sınıftaki tüfeklerle yaylı için daha fazla para vermeye gerek yok sizin bütçenizde

Vortex ile yaylı arasında güç farkı konusunda tereddütüm var. Sağlam bi yaylı havadan daha çok etkilidir gibi geliyor.tabi sağlam olunca tepmeside sağlam oluyor. Namlu çıkış hızı 5.5mm de 300m/s olsun istiyorum diğerleri sanki tatmin etmez gibi

yaylıda 300 ms e magnum sınıfı havalı tüfekler çıkar onlarada emin ol dampaydı güzel dürbündü senin bütçeni aşar hocam bütçeniz belli bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gerekiyor

hocam kırılsada 2 yıl garanti var gönderdiğinizde yardımcı olurlar sizi mağdur edeceklerini sanmam vortex olsun diyosanız bana göre avantajı gevşeme sorunu olmadığından mod 85 sniper fiyatı 400 lira moderatörü falan görünüş olarakta tatmin edici yaylı olsun diyosanızda mod 85 e falan gerek yok mod 90 quatro ve sas sistemleriylede yayda sizi tatmin eder 230 gibi bi fiyatı var

Verdiğiniz bilgi ve öneriler için teşekkürler. İncelediğim zaman öne çıkanlar mod 85(sniper) mod 99 mod125 mod 95 ve birkaç model daha. Yaylı konusunda ısrarcı değilim vortex mi yaylımı bu konuda bilgimde yok açıkcası araştırmak yada bir bilenin fikri lazım.Kendi adıma ilk tüfeğim olacak ama acemi sayılmam çokca atış yaptım bu silahlarla. Mod 85 kullandım 10 gün kadar pek tat vermedi. Tat vermedi derken plastik yapısı basit geldi ve birçok vida gevşiyordu atıştan sonra.

• haklısnız bunu bende yazmıştım 200 atışta bir tetiğin ordaki pistonun olduğu kısmı tutan vida gevşiyo sıkılması lazım ancak bu genelinde olan bi sorun pistonlu tüfeklerin (yay,vortex) plastik konusundada haklısınız ancak diğer modellerin 85ten daha iyi olacağını sanmam şoktan dolayı 125te vida bağlantı kısımlarında çatlak oluşturuyo bunun için önceden önlem almak lazım dürbüne alınan önlemler gibi size tavsiyem bütçenizi biraz arttırıp pcp tüfeklere yönelmeniz sizi tatmin etmesi açısından sakın yanlış anlamayın babamın bi sözü var "ne kadar para o kadar köfte diye" 3000 liraya kadar tüfek olduğu için 400 liralık tüfektende beklentiyi çok tutmamak lazım

o zaman tarla faresini ikinizde avlayamazsınız..
    hele öğretmenlerin expander gibi peletler kullanması toptan yasaklanmalı

belki sayısalcı olsaydınız bi ihtimal olabilirdi;)

:) babamda sen öğretmensin ne işin var tüfekle mermiyle diyoda gönül dinlemiyo , süperpoze vardı ondan önce çok ses yapıyo diye havalıya geçtim expander hafif kalır bana :)

neyse
    konuyu değiştirelim..

bigboy diye bir pelet vardı, tam hatırlamıyorum ama ucu sivriydi, ağırlığıda vardı baya..

biraz bende araştırdımda benim aradığım mermi crosman destroyer onun gibi yok tek sıkıntı 5.5 mm bulmak... bigboyda fena değilmiş altta resmi

tornacıyım

güzel meslek bitane cnc makinam olsa sabaha kadar parça basarım bizim arkadaşların vardı yağını suyunu koyuyoruz sabah kadar çalışıyo derdi audiden aşağı arabaya binmezlerdi bizde memuruz sabit gelir

haklı olabilirsiniz, bi önceki mesajda da dediğim gibi bazı şeyler için geç kaldık galiba..

bunu avlanmak olarak düşünmeyin doğal seleksiyona bırakırsam bizim bahçede ürün kalmaz :D herkes bişeyi yer orda

avlanmaya bende karşıyımda bu tamamen farklı bişey düşünün bahçenizi ekmişsiniz sizin boyunuzda ahududular köstebeğin biri dalıyo hepsini kesip kesip düşürüyo bütün emeğiniz onları ekmeniz uzayınca tutup bağlamanız boşa gidiyo bide sonunda para kazanıcaksınız bu işten , bide bahçe burası tutup dışarı koyupta sen buraya girmede diyemiyosun

yabancıların small game dedikleri olay tarlaya zarar veren köstebek tarzı hayvanlar için avlanmak için değil zararlı mücadele

yaylı tercihim. Teşekkürler verdiğiniz linki inceleyim

sana yardımcı olmak isterim bende senin gibi çok araştırıp en son yerli olması ve teknik servis desteğinin en rahat olduğundan hatsanı seçtim çünkü çabuk bozulan aletler. verdiğin fiyat arasında sana önerebileceğim mod 85 sniper vortex fiyatı 400 lira yanında dürbün , çatal ayak , tüfek kılıfı ve saçma ile veriliyor. sisteminin vortex olması yani yay yerine gaz pistonu kullanılması benim için avantaj çünkü yayın oluşturduğu salınım ortadan kalkıyor ve yayın gevşeme sorunundan dolayı stabil fps verememesi yay değiştirmek zorunda bırakma sorunu var ama illa vortex olsun demiyosan mod 90 önerebilirim quatro tetik ve sas şok emici sitem mevcut 230 gibide bi fiyatı var yanında yine dürbün kılıf ve saçma veriliyo merak ettiğin şeyler varsa cevaplayabilirim bende mod 85 sniper vortex var

teşekkürler bu konuyu okudum benimki daha çok ne tür olsun değilde marka olarak crossman destroyer 5.5 bulamıyorum onun için ona benzeyen diğer markalardakini bilen biri varmı

pro magnum ve pro hunter kullanıyorum onlar güzelde arada canlıya atınca çukur uçlu mermi etkisi yapıcak aynı zamanda delici mermiler arıyorum crossman destroyer iyidi 4.5 var oda 5.5 bulamıyorum onun gibi diğer markalarda bildikleriniz var mı?

Gamo Expander aldım ancak ucu çok sivri gibi gelmedi, crossman destroyer (hem çukur uçlu hemde sivri ucu barındıran) gibi önerebileceğiniz diğer markalardaki saçmalar nelerdir?