Pellet Öneri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gamo Expander aldım ancak ucu çok sivri gibi gelmedi, crossman destroyer (hem çukur uçlu hemde sivri ucu barındıran) gibi önerebileceğiniz diğer markalardaki saçmalar nelerdir?

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• expander aslında güzeldir, mod 125'te gayet iyiydi. onun dışında ucuz yollu istiyorsan gamonun pro serisinden vazgeçme derim. 50 metrede güzel atışlar yaparsın. onun dışında jsb iyidir. kubbe uçlu olanlar idealdir.

• Selamlar

Peletler ve kullanım amaçları ile ilgili daha öncede bir hobidaşın paylaşmış olduğu güzel bir derleme mevcuttur. Link aşağıdadır. Bir göz atmanızı tavsiye ederim lakin peletin şekli ve kullanım amacı önemlidir.

HAVALI TÜFEKTE AMACA GÖRE PELLET SEÇİMİ

Saygılar

• pro magnum ve pro hunter kullanıyorum onlar güzelde arada canlıya atınca çukur uçlu mermi etkisi yapıcak aynı zamanda delici mermiler arıyorum crossman destroyer iyidi 4.5 var oda 5.5 bulamıyorum onun gibi diğer markalarda bildikleriniz var mı?

Optima 3-9x44E

• Selamlar

Peletler ve kullanım amaçları ile ilgili daha öncede bir hobidaşın paylaşmış olduğu güzel bir derleme mevcuttur. Link aşağıdadır. Bir göz atmanızı tavsiye ederim lakin peletin şekli ve kullanım amacı önemlidir.

HAVALI TÜFEKTE AMACA GÖRE PELLET SEÇİMİ

Saygılar

teşekkürler bu konuyu okudum benimki daha çok ne tür olsun değilde marka olarak crossman destroyer 5.5 bulamıyorum onun için ona benzeyen diğer markalardakini bilen biri varmı

Optima 3-9x44E

• pro magnum ve pro hunter kullanıyorum onlar güzelde arada canlıya atınca çukur uçlu mermi etkisi yapıcak aynı zamanda delici mermiler arıyorum crossman destroyer iyidi 4.5 var oda 5.5 bulamıyorum onun gibi diğer markalarda bildikleriniz var mı?

Canlıya atmak derken?

• yabancıların small game dedikleri olay tarlaya zarar veren köstebek tarzı hayvanlar için avlanmak için değil zararlı mücadele

Optima 3-9x44E

• small game, küçük oyun..

İnsanın kendini büyük (!) zannetmesinden böyle bir isim verilmiş herhalde..

Bu ülkenin en büyük sorunu :) ; havalı ile canlıya ateş etmek
    Zira forumlarda tartışmalara yol açıyor çokça, şu seçim arefesinde buna da bir el atsalar iyi olacak.

Ama canlıların yaşam alanlarına müdahale ettiğimiz müddetçe böylesi sorunlar ile daha çok karşılaşacağız anlaşılan..

Öneri:

Belki onları avlamaktansa, dengenin bozulmasına sebep olacak şekilde bu zararlıları avlayan hayvanları avlamamak daha mantıklı olabilir..

Gerçi bu geç kalınmış bir öneri de olabilir..

• small game, küçük oyun..

İnsanın kendini büyük (!) zannetmesinden böyle bir isim verilmiş herhalde..

Bu ülkenin en büyük sorunu :) ; havalı ile canlıya ateş etmek
    Zira forumlarda tartışmalara yol açıyor çokça, şu seçim arefesinde buna da bir el atsalar iyi olacak.

avlanmaya bende karşıyımda bu tamamen farklı bişey düşünün bahçenizi ekmişsiniz sizin boyunuzda ahududular köstebeğin biri dalıyo hepsini kesip kesip düşürüyo bütün emeğiniz onları ekmeniz uzayınca tutup bağlamanız boşa gidiyo bide sonunda para kazanıcaksınız bu işten , bide bahçe burası tutup dışarı koyupta sen buraya girmede diyemiyosun

Optima 3-9x44E

• ne alakaysa yılanı gördüğümüz yerde öldürürüz...hani yatak odanda çıkarsa neysede arazide hayvancağızın ne günahı var...ondan sonra tarla fareleri ekinimi yedi deriz.. :) biz insan oğlu garibiz :)

son olarak :

''insan'' hayvanlar aleminde ağır küfürdür....

8)

• avlanmaya bende karşıyımda bu tamamen farklı bişey düşünün bahçenizi ekmişsiniz sizin boyunuzda ahududular köstebeğin biri dalıyo hepsini kesip kesip düşürüyo bütün emeğiniz onları ekmeniz uzayınca tutup bağlamanız boşa gidiyo bide sonunda para kazanıcaksınız bu işten , bide bahçe burası tutup dışarı koyupta sen buraya girmede diyemiyosun

haklı olabilirsiniz, bi önceki mesajda da dediğim gibi bazı şeyler için geç kaldık galiba..

Belki onları avlamaktansa, dengenin bozulmasına sebep olacak şekilde bu zararlıları avlayan hayvanları avlamamak daha mantıklı olabilir..

Gerçi bu geç kalınmış bir öneri de olabilir..

• haklı olabilirsiniz, bi önceki mesajda da dediğim gibi bazı şeyler için geç kaldık galiba..

bunu avlanmak olarak düşünmeyin doğal seleksiyona bırakırsam bizim bahçede ürün kalmaz :D herkes bişeyi yer orda

Optima 3-9x44E

• tornacıyım

güzel meslek bitane cnc makinam olsa sabaha kadar parça basarım bizim arkadaşların vardı yağını suyunu koyuyoruz sabah kadar çalışıyo derdi audiden aşağı arabaya binmezlerdi bizde memuruz sabit gelir

Optima 3-9x44E

• sosyal bilgiler benimde

o zaman tarla faresini ikinizde avlayamazsınız..
    hele öğretmenlerin expander gibi peletler kullanması toptan yasaklanmalı :)

belki sayısalcı olsaydınız bi ihtimal olabilirdi;)

güzel meslek bitane cnc makinam olsa sabaha kadar parça basarım bizim arkadaşların vardı yağını suyunu koyuyoruz sabah kadar çalışıyo derdi audiden aşağı arabaya binmezlerdi bizde memuruz sabit gelir

:) güzelmiş..

..

neyse
    konuyu değiştirelim..

bigboy diye bir pelet vardı, tam hatırlamıyorum ama ucu sivriydi, ağırlığıda vardı baya..

• o zaman tarla faresini ikinizde avlayamazsınız..
    hele öğretmenlerin expander gibi peletler kullanması toptan yasaklanmalı

belki sayısalcı olsaydınız bi ihtimal olabilirdi;)

:) babamda sen öğretmensin ne işin var tüfekle mermiyle diyoda gönül dinlemiyo , süperpoze vardı ondan önce çok ses yapıyo diye havalıya geçtim expander hafif kalır bana :)

neyse
    konuyu değiştirelim..

bigboy diye bir pelet vardı, tam hatırlamıyorum ama ucu sivriydi, ağırlığıda vardı baya..

biraz bende araştırdımda benim aradığım mermi crosman destroyer onun gibi yok tek sıkıntı 5.5 mm bulmak... bigboyda fena değilmiş altta resmi

Optima 3-9x44E