ayapici adlı kullanıcının mesajları

öncelikle 27 grain pellet tüfeğiniz için çok ağır gelir, jsb 18 grain ise en uygun pellet, fakat
    aseyhan isimli arkadaşın söylemiş olduğu gibi açılmalar 3-4 cm ise öncelikle suçu pellet ve silaha bulmadan önce atış teknikleri üzerinde çalışmanız gerekli ki bu; tüfeği tutuş, dürbün ile doğru nişan alma, nefes kontrol, tetik düşürme gibi konular üzerinde çalışmayı gerektiriyor, atış teknikleri hakkında forumda bilgi mevcut,araştırın ve bol bol atış yaparak isabetinizi artırın, daha sonra farklı pelletler deneyerek tüfeğinize uygun pelleti bulabilirsiniz

cevabınız için tesekkur ederım o hesabım bilemedıgım bı nedenden dolayı kitlenmiş bende bu hesabı açtım, ancak pelletle yapmaya çalıştığımda ise tüfegı tam sabıtleme sorunum oluyo tam sabıtleyemıyorum 25 30 metrelerde 3,4 mm kaymayla hedefi vurabılıyorum ancak daha uzun mesafelerde istediğim isabeti alamıyorum sanırım bu pelletten de kaynaklanıyo olabilir gamo hunter kullanıyorum 50 metrede 25 cm lik kartonu vuruyor ama bir cam şişeyi vuramıyorum

gamo hunter ile 30 metrede 3-4 mm gibi bir kayma çok normal, örneğin jsb gibi kaliteli pelletler kullanarak daha isabetli sonuçlar alabilirsiniz. Bir de daha ağır pellet kullanırsanız uzun mesafede rüzgar gibi dış etmenlerin etkisini daha aza indirip daha isabetli atışlar yapabilirsiniz

Hocam yön değişmiyor istersen bak:

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

rica ederim, Hawke Sport HD IR 3-9X40 AO modeli kullanıyorum, lens çapı küçük ve reticle cama işli olması sebebiyle bu dürbünü tercih etmiştim. gerçi bullseye ayak ile ilgili diana sitesinde aşağı yukarı bütün dürbünlerin, hatta ucuz olanlar da dahil, bu ayak ile magnum yaylılarda dahi kullanılabileceğini belirtmiş...

:):):) yukarıdaki videoyu çeken kişi olarak şöyle söyleyim;
    mod 56 th aldıktan sonra üzerine sportsmatch dm60 dampa ile dürbünü bağlamama rağmen, hatta çift taraflı bant ve lastik sarma dahil, sıfır tutmama sorunu yaşıyordum, aynı zamanda namlu düşüklüğü de vardı, bullseye ayağı avdoğa'dan aldıktan sonra çok şükür bu iki sorunu da çözmüş bulunmaktayım. Forumda bu ayak ile ilgili konu açmayı düşünüyordum, videoyu da onun için çekmiştim :)
    ayak tepmeyi çok azaltıyor ve dürbünün ömrünü uzatacağını umut ediyorum, altında stop pin'i var ki bu dianalardaki kızaklardaki yuvaya oturup kaymayı engelliyor, başka kızaklarda bu sorun yaratırmı bilmiyorum. Ayak öne eğimli bu yüzden namlu düşüklüğü sorununu çözüyor. Tek eksi yönü dürbün yuvalarının (bileziklerin) yüksek olmaması, yani dürbünün taret kısmının altı ayağın arasındaki kısma değiyor. Ben hawke kullanıyorum ve çok az bi çıkıntı olmasına rağmen dürbününü alt kısmı ayağın ortasına sürtmeye başladı ve yay çalışmadı, bende bu yüzden dürbünün ayaklarla temas eden kısımlarına iç lastik koyarak dürbünü yükselttim. Bunun dışında herhangi bir sorun ile karşılaşmadım şu ana kadar. Aklıma gelen bunlar, Başka aklınıza takılan bir nokta olursa yardımcı olurum

merhabalar, dürbünsüz nişan alırken hedefi arpacığın üstüne değil üzerine gerekiyor, şu şekilde izah edeyim:

airgunturk.com/attachment/21551/
    gez ve arpacığı bir araya getirip kaynak yaptıktan sonra atışlarınızı arpacığın üst kısmına kırmızı renkli olan yere gelecek şekilde sıfırlama yapmanız gerekiyor, bu şekilde hedefi kapatmadan istediğiniz şekilde atış yapabilirsiniz.

Dampa alamıyorsanız tek parça ayak ve lastik sarma ile montaj yapabilirsiniz, forumda aratın bolca bilgi mevcut bunun hakkında

Hocam gamo'nun diger peletlerini de deneyebilirsiniz.. En güzeli piyasadaki peletlerden denemelik birer kutu alip silahiniz hangisini severse onu kullanmaniz daha dogru olur aslinda, hobinin guzel yani bu zaten deneye deneye kesfetmeli, tecrube etmeli :)

Teşekkür ederim. Birde uygun fiyatlı saçma önerisi alabilirmiyim. jsb 18.13 grain denilmiş ama biraz pahalı benim için.

benim mod 125 jsb 18 grain dışında ucuz pelletlerden en isabetli gamo pro hunterı atıyordu, kutusu 10 lira gibi, bundan ucuz pelet yok gibi zaten

100 yardda 13,43 gr ile 9 büyütme Hawke'de mildot maalesef kurtarmıyor. Mildotların altındaki cetvel üzerinde gelişigüzel bir nokta ile vurmak ancak mümkün.
    Lock down yaklaşık 0,6 mm yükseltme verdiğinden yetersiz. Lock down ayağa şim koyarsan arkada 1 mm yükselme elde edebilirsin. Fakat mevcut dürbün - bende şu an hw 'ye takılı, mod 54 bu dürbünün yarı ömrünü aldı- dampasız sıfır tutmayacaktır.
    Şu an ben de şim & dampa ile kullanıyorum. Diana zr mount 'lar 1 mm yükselme verdiğinden, kaliteli bir dürbünü de emanet edeceğin-edeceğimiz en iyi çözüm :thumbup:

aynen hocam sıfır tutmuyor, dürbünde de sorun var zaten turretler düzgün çalışmıyor, çin malı olunca dayanamadı, hawke 3-9x40 almayı düşünüyorum, dampa + şimleme ile kullanacağım artık

Kullandığım mod54 18 grainde şu an 700 fps hız veriyor. Yaylı için iyi bir değer olsa da bu hızda ağır pellet kullandığınızda 50 metre üzeri mesafelerde pellet düşüşü 18 grainde fazla olduğundan sizi tatmin etmeyecektir, özellikle barrel droop kompanse edilmemişse.
    Özellikle 14,35 grain tüfeğimde harika sonuçlar veriyor. Atışlarınızda bazı pelletlerin gruptan açılımı eteklerindeki kusurlar olabilir, zira hafif pelletlerin etekleri daha kolay eziliyor.
    Paylaşım için teşekkürler :thumbup:

gerçekten düşme cok oluyor, 70-80 metre atacağım zaman zoomu en düşük ayara getirmem gerekiyor mildotların kurtarması için, onda da en alttaki dot'a geliyor..
    hocam barrel droop perişan etti beni sorma, dampa kurtarmadı, diana lock down aldım o da kurtarmadı, şimdi dampaya şimleme yaptım, arka ayağa alüminyum sac kestim 3-4 tane üzerilerini siyah elektrik bantı ile bantladım çizmesin diye, ön ayak tarafına iç lastik koydum dürbünü eğmesin diye.. bu hale getirinceye kadar çokca zaman ve pelet harcadım, elimde kalan diana ayak da cabası..

Arkadaşlar merhaba, birkaç ay önce aldığım diana mod 56 th 5.5 ile bu haftasonu hava güzel olunca bir grupman denemesi yapayım dedim, hem foruma bir katkım olsun paylaşım yapayım, hemde silah hangi pelleti sevecek bir göreyim istedim, bahçede destekli yaptım atışları, rüzgar da azdı zaten çok fazla etki etmedi, önce jsb 18 grain ile 10 metre sıfırlama yaptım, sonra 20 ve 30 metre denedim, 30 metrede hedefi bozmadan elimde ne kadar çeşit varsa hepsiyle atış yaptım. Grupman fotolarına karşılaştırmak kolay olsun diye hep 10 kuruş koydum, mod 125 kullandıktan sonra bu sonuçlar fazlasıyla memnun etti çok şükür ^^

atış ortamı:
    airgunturk.com/attachment/21218/

jsb 18 grain ile 10 metre sıfırlama
    airgunturk.com/attachment/21219/

jsb 18 grain ile 20 metre
    airgunturk.com/attachment/21220/

jsb 18 grain ile 30 metre
    airgunturk.com/attachment/21221/airgunturk.com/attachment/21222/

jsb 14,35
    airgunturk.com/attachment/21223/

crosman hollow point 14.3 grain
    airgunturk.com/attachment/21224/

Gamo Pro hunter 15,43 grain
    airgunturk.com/attachment/21225/

Gamo pro magnum 15,43 grain
    airgunturk.com/attachment/21226/

Diana High Power 21,14 grain
    airgunturk.com/attachment/21227/

Spot On Dome 16,5 grain
    airgunturk.com/attachment/21228/

Spot On Pointed 22 grain
    airgunturk.com/attachment/21229/

En güzel sonuç jsb 18 grain ile oldu, bu pellette ne var bilmiyorum nerde okusam herkesin favorisi herkes tavsiye ediyor, büyülü gibi sanki :P ,
    yalnız forumda diana yaylılar için 16 graini geçmeyin yayı yorar diye yorumlar okudum, jsb 18 grain de böyle bir etki yaparmı acaba, olmadı birde jsb 15,89 grain mi denesem bilemedim

bende hw lerde yapanlara rastladım. diana için oluyor mu acaba. hoş t06 tetik için bu kite ihtiyaç yok sanırım.

Dianalarda da oluyor birkaç yerde okudum sanırım, tetik için bilmiyorum etkisini ama daha stabil atışlar yapma imkanı sağlıyormuş sanırım, gerçi pcp gibi zaten dianalar ama :)

Forumda birkaç yerde gördüm maccari kit diye, nedir ne değildir, nasıl nerde yapılır, artıları eksileri nelerdir, bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirlermi acaba

aksu avdan almıştım..bayii aracılığı ile mi göndersem acaba.daha mı hızlı olur?

geri gönderimde fatura fotokopisini de istiyorlar, dolayısı ile nerden aldığın zaten belli oluyor, eğer bayilere bir ayrıcalık tanıyor iseler faturanın etkisi olur muhtemelen, ama yinede bayi aracılığı ulaşım sürecine olumsuz etki eder bence (senden bayiye-bayiden fabrikaya-fabrikadan bayiyie-ordan sana...)