cenk50 adlı kullanıcının mesajları

Namluyu kırmadan önce namlunun uç kısmına hafifçe vurun muhtemelen açılacaktır sonra kırarsınız tam olarak. Bildiğim kadarı ile vida yok namluyu sıkan. Halen açılmıyorsa bi sorun olabilir. Daha tecrübeli arkadaşlar belki başka çözüm yolu gösterebilir.

Kuruntu yapmadım arkadaşlar sorun yok sadece kafama takılanı sordum aldığım yere oda güven verince kapandı zaten benim için. İster istemez sorguladım poşet içinden tüfek tozlu çıkınca plastiği kullanılmış izlenimi verdi. Hiç rastlamadım hedefe atış yapılmış denenmiş kutudan çıkan tüfek yorumuna. Tüfeği aldığım yerde deneme yapılacak bi alan yok deneme yapılmışsa gönderildiği yerden yapılmış.Bu kutu içerikleride alınan yere göre farklılık gösteriyor. Satıcılar fabrikadan gelen içeriğe eklemeler yapıyor buda kafa karıştırıcı olabiliyor kutudan şu çıktı bu çıkmadı gibi anlaşılan.

Poşet içindeymiş. Dükkan sahibi Kargodan teslim alınca kontrol amaçlı kutuyu açıp kontrol etmiş. İçinden resimdeki hedef kağıdıda çıkmış. Oda denemişler galiba dedi. Bende inceledim tüfekte herhangi bir kusur yoktu eve getirip açınca tekrar dikkatli baktım plastik kısımlarda kullanılmış hissi uyandıran sürtme izleri lekeler vardı birazda tozluydu. Aldığın bayii sahibini aradım izah ettim. Oda deneme esnasında oluşmuştur eline alıp bıraksan leke olur zaten yinede şüphen varsa değişelim dedi bende ısrar etmedim başka bi sıkıntı göremediğim için tüfekte. ?(

Teslim aldım galiba deneme yapılmış kutudan 12 den vurulmuş hedef kağıdı çıktı sizlerdede böylemiydi. Kutusundan mermi hiç çıkmadı

Hangisini alirsan al digerinde gozun kalacak ve almak isteyeceksin bir kez olsun kullanma zevkine varmak isteyeceksin. En kotu karar kararsizliktan iyidir.
    Ben senin yerinde olsam Mod 99 ahsap kundak 4.5 alirdim.

Karar verdim gibi. mod 99 ve 95 de tercihiniz 99 mu olur.

Çok şükür karar verdim sayılır yardımlarınızla. Mod 85 sniper vortex veya yaylı yada mod 99 dan birisi. Kalibre olarak 4,5 mu 5,5 mi alayım. eğer 4,5 mm iş görür derseniz en azından 300m/s takıntımda gitmiş olur:) Yok çok etkilenir derseniz bu kez ısrarcı değilim.

Eğer dediğin gibi işlerinde dürüstlerse Reklamsa reklam olsun
    thumbup.png
    Eğer herkes aynı dürüstlükte olsa zaten İnternetten alışveriş için güvenilir site hangileri arkadaşlar diye bir soruya gerek olmazdı. Bu sorulduğuna göre işini dürüst yapanlara sahip çıkmak gerekli şahsi fikrim.

Eyvallah:) Ben fazla düşünmem bu tür konularda kolay karar verirdim ama dediğin gibi aynı oranda (fiyat güç vb )tüfekler olunca tercih bize kalıyor. O yüzden bu fiyata bu alınır diye kesin bi kanaat yok.Bende aksine bu fiyatlara en iyisi budur denmesini bekliyorum ama diyen yok haklı olarak:) 85 sniper, 99 ve 125 ve 135 den birini elime alınca karar verip alacağım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Mod99,mod95,mod 85 sniper ve güç yetirebilirsem mod 135.mod 125 düz yaylı olanı. Kardeşler hepinizin tecrübesi benden fazla. Tüfeği almadan bu kadar düşününce işin doğrusu canım sıkıldı hevesim kaçtı. Sizden net cevap istiyorum hangi silah. Vortex meselesi ayrı kalsın sadece hangi silah bu modellerden. Sağlam güçlü ve menzili iyi olan. :(

Vortex al, neden daha yeni bir sistem var iken eski klasik sistemi tercih edeceksin ki veya daha sonra vortexe geçiş yapasın ki, vortex te tepme gerçek tüfek gibi arkaya doğru oluyor ve ses olayında arkadaşın dediği gibi yay sesi olmuyor, vortexde dikkat etmen gereken husus hava tahliye deliğinden pistona yağ kaçırmamak onun dışında hiç bir sıkıntı yok.

Kardeş kafama bi kurt düştü vortex konusunda eğer sayılanlardan başka bi fark yoksa daha fazla ödeyip kendimi deneme tahtası yapmam şahsen. Sonuçta sende haklısın yeni herzaman yenidir ama gel şu kafamdaki kurda anlat:)

Destek konusunda fikrinize şahsen katılmam yaylı silah ile işletim sisitemi olan telefon aynı değil. Şu an piyasada bu zamana kadar satılan birçok yaylı var. Halen sayı olarak hatsanın satışını yaptığı silahlarda yaylıds model sayısı diğerlerinden fazla.Bütçe konusunda haklısınız mod135 maliyetli olacak ama nefis bu işte hep daha iyisi. 300-350 gibi silahı alıp diğer eksikleriyle 400 ü buluruz.Hayırlısı bakalım cuma yada cumartesi son karar. Gidip tek tek elime alıp bakacağım.

Yaylı mı vortexmi ben gerçekten karar vermekte zorlanıyorum. Sizinde tavsiyeleriniz sonucu şu mod85 sniper yaylı yada vortex mod 135 yaylı yada vortex arasında kaldım gibi.Mod 95 ve 99 da hoş gerçi. Yaylı olanlara kara düzen desek yanlış olmaz yay bozulsa kırılsa bile değişimi maliyeti yok denecek kadar az. yaz kış derdi yok. Vortex tepme belki bir miktar daha az ve çıkarttığı ses az ama daha hassas bir sistem. Ve çok hakkında bilgi yok kullanan memnun ama ne gibi eksileri var. Olmadı yaylı alıyım yaya bişey olursa vortex e dönüştürürüm gibi bi fikrimdr yok değil.

Mod 85 sniper vortex i hem sizlerin önerisi hemde genel olarak kullananlar hep memnun. Zaten mod 125 ve 135 var namludan kırmada 5.5 mm de 300m/s ye çıkan. Mod 135 de hoşuma gidiyor ama çok güçlü vidaları gevşetiyor dürübünü kırıyor gibi şikayetler okudum.Dediğiniz gibi bunlardan biri olmazsa mod 90-95-99 dan birisi olacak

Vortexin güç farkı yok, normal hava kullanılmıor özel bir gaz kullanılıyor, aynı zamanda yaylılar kurma aşamasındayken atma riski barındırıyor, ben neredeyse parmağımı kaybediyordum bı yüzden, ama vortex böyle bir riske haiz değil

Vortex normal hava kullanıyor olması lazım piston kurarken havayı çekip normal havayı kullanıyor. Pcp ile karıştırdınız sanki

yaylıda 300 ms e magnum sınıfı havalı tüfekler çıkar onlarada emin ol dampaydı güzel dürbündü senin bütçeni aşar hocam bütçeniz belli bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gerekiyor

Doğru söze ne denir. Verdiğim linkte kırma namlulardan siz hangisini alırdınız.

Bence vortex olmasına özen göstermek gerekir, yaylılarda yay değişimiyle vb uğraşmak gerekiyor. Ben bir yaylı kullanıcısı olarak, "paraya kıysaymışım da pistonlu(vortex) alsaymışım" demişliğim vardır.

Vortex ile yaylı arasında güç farkı konusunda tereddütüm var. Sağlam bi yaylı havadan daha çok etkilidir gibi geliyor.tabi sağlam olunca tepmeside sağlam oluyor. Namlu çıkış hızı 5.5mm de 300m/s olsun istiyorum diğerleri sanki tatmin etmez gibi