mod 85 sniper ve pelletlerin isabetliliği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba abilerim.
    bugün yaklaşık 1 yıldır kullandığım mod 85 sniperime dampa ayak (sports mach dm60) ve dürbün aldım (nikula 6x24-50) .hepsini düzgün bir şekilde monte ettim ve atışa başladım.ilk olarak bu forumda okuduklarıma göre kubbe başlı pellet kullandım (gamo hunter) .aerodinamisi iyi olduğundan 15 metreden (tüm atışlarım 15 metreden destekli oldu) isabetli olacağını düşündüm.daha sonra sıfırlamasını yaptım.birkaç ağır tuğla ile tüfeği güzel bir şekilde sabitledim.sonra ateş ettim ve tekrar tüfeğin artı kılını ilk nişan aldığım yere getirerek tüfeği sabitledim.sabitledikten sonra taret ayarları ile artı kılı deliğe denk getirdim.şimdi garip olan kısmı geliyor.artı kılı deliğe getirip tekrar ateş ettiğimde çok alakasız yeri deldi pelet.yaklaşık olarak artı kılın 2cm yukarsına, 2,4cm sağına isabet etti.bunu 3 kere daha tekrar ettim ve sonuçlar aynı olunca pellette sorun olduğunu anladım.hemen 2. pelletime yani öztayın (yerli malı) 5.5 mm lik pelletine geçtim.yine aynı şekilde silahı sabitleyip sıfırladım.bu sefer sıfırlamadan sonra yaptığım atış grupmanları (9 atış) 1 tl den biraz büyük bir dairede toplandı. (daha iyi bir şekilde taretleri ayarlarsam grupman dairesinin küçüleceğini düşünüyorum).tüfek garip bir şekilde öztayın sivri uclu pelletlerini sevdi.gamo rocket de aynı şekilde aynı grupmanı verdi.
    sonuç olarak benim tüfeğim öztay ve gamo rocket pelletlerini sevdi.sizce başka hangi pelletler iyi grupman yapar.trabzonda olduğumdan dolayı fazla çeşitliliğim yok.gamo ve yerli pellet çeşitleri var mağazalarda.sizce gamo pro magnum ve ts22 dede aynı sonucu alabilirmiyim.
    yarına daha ayrıntılı anlatabilmek için birkaç resim çekmeyi düşünüyorum.
    şimdiden teşekkürler.

• Jsb 13.43 grain pelleti denemeni istiyorum.problemsiz atarsan peletler ust uste binmesi %80...
    Netten alabilirsin...Aksu av , gungor av .....vb.. Sitelerden...guvenli.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• JSB Exact Jumbo RS diye gecer.Cogu Hatsan yaylilarinin ilaci oldugu soylenir :) Ayrica Oztay vs. gibi kalitesiz sacma kullanmani tavsiye etmem.Namlu icinde daha cok parca birakabilir diger ithal pelletlere nazaran.Yivlere bu parcalar dolarsa da isabet hayal olur

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• hmm.ozaman yivlerim dolmuş olabilir.yaklaşık 1000 atış yaptım öztayla.peki gamodan neleri önerirsiniz.sizce pro magnum,ts 18,ts22 yada gamo magnumda iyi pelletlermidir.isabetliliği hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim.

• Gamolar capakli oluyor genelde.Kalip izleri vs. oluyor.Bu da isabetliligi kotu etkiler.Jsb exact jumbo rs ilac gibi gelir ancak bundan once namlu temizligi yapmanizi oneririm.Forumda arama kismina namlu temizligi yazin size yardimci olacak bir cok konu cikacaktir.Bence once namlu temizligi yapin daha sonra jsb 13,43 gr ile atislarinizi yaparsiniz

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• pekala.ben dediğiniz konuları araştrayım.yarında birtane namlu temizleme kiti edinirim.trabzondan jsb petlet bulmam imkansız.o yüzden bunlarla biraz idare edeceğim.cevaplarınız için teşekkürler

• İnternetten siparis edin.Havale,kredi karti vs. bazi sitelerde de kapida odeme imkani var.Dandik pellet ile namluya yazik olur ondan diyorum

• tamamdır.şuanlık sadece kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirim.verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

• Rica ederim bunun icin bir aradayiz zaten.İyi aksamlar...

• S.a. yeni konu açıp forumu kirletmemek için buraya yazıyorum kusura bakmayın.

Mod 85 Sniper'ım bugün geldi. Namluya mermi koyup deniyeyim dedim namluyu açamadım. Acaba sorun nedir? Vida falan mı gevşetmek gerek? Açılmıyor meret.

• Namluyu kırmadan önce namlunun uç kısmına hafifçe vurun muhtemelen açılacaktır sonra kırarsınız tam olarak. Bildiğim kadarı ile vida yok namluyu sıkan. Halen açılmıyorsa bi sorun olabilir. Daha tecrübeli arkadaşlar belki başka çözüm yolu gösterebilir.

Teselli Geç Kalırsa İdamdan Sonraki Affa Benzer

• S.a. yeni konu açıp forumu kirletmemek için buraya yazıyorum kusura bakmayın.

Mod 85 Sniper'ım bugün geldi. Namluya mermi koyup deniyeyim dedim namluyu açamadım. Acaba sorun nedir? Vida falan mı gevşetmek gerek? Açılmıyor meret.

mod 125 ilk aldıgımda bende açamamıştım tutkal sürdüler ya da bozuk sanmıştım silahı tokatlayın dipçiği dizinize dayayıp güçlüce aşağı çekin büyük ihtimalle açılır. Elinizde yağ varsa namluya kaçırmadan ek yerlerini yağlayın derim baya fayda ediyor

Hatsan Mod 125 Sniper Vortex 5.5mm
    Optima 3-9x44E
    Modifiye Tek parça ayak :)

Cybergun Swiss Arms Sa 941 4.5mm