Muradhan adlı kullanıcının mesajları

yatagun yeterli olucaktır sizin tüfeğin aşırı bir tepmesi yok zaten hawke dememin sebebi hem kendine özel yazılımıyla rahatça kullanabilicek olmanız hemde yeterli kalitede sağlamlıkta olduğu için zoom aralığı yeterli olucaktır artı kılı ince olduğu için daha hassas ve rahat atışlar yapmanıza yardımcı olur bahsedilen mesafeler için yeterlidir.

Abi hatsan harbi şaka gibi kullanılan malzemeye bak ona verdiği şekle bak iyi ki böyle bi işleme girişmissiniz çok güzel olmuş elinize sağlık.Bende hep düşünüyorum şöyle zımparalayıp yağı emdirip damarları iyice ortaya çıkarmayı ama hep düşünmekle kalıyor her tarafını eşit yapamazsam çarpık çurpuk olursa diye korkuyorum :) bir gün bende girişicem sizden gazı alıp hatta başlamışken birde ayarlı yanaklık yaparım :D

Şimdi düz mantık düşünüyorum tüfek 18 jsb yi orjinal fabrika çıkış haliyle 1100 küsürlerde 30-35 civarı atıyor ama aynı atış sayısında aynı hızlarda regüle attıramıyoruz doğrumudur ?

Şahsi kanaatim, eğer bt65 at44 gücünde kullanılacaksa bt65 almaya gerek yok. Aradaki fiyat farkına regülatör alınır fıstık gibi at44' le keyifli atışlar yapılır.

Bende bu fikre yakın düşündüğüm için merak ediyorum regiden sonra bt oluyor at44 çünkü :) acaba namlu kalitesi olsun malzeme kalitesi olsun daha mı üstün at'den en azından tüp hacminin daha fazla olduğunu biliyorum ama başka bir değişken var mı bilmediğimiz kurma sistemi ve kundağından dolayıda olabilir belki

10 metreye sıfırlandımı 2. sıfır zaten takribi 40-50 metre dolaylarında olucaktır (pelletine göre değişiklik gösterebilir). Diğer konuya gelirsek bence bi göz gez ayarlayıp ayarlayamadığınıza bakın belki dürbünün taretler işlemiyordur veya evde dürbünle optik merkezlemedeki ayna yöntemiyle taretlerin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz

Jsb 18gr pellet ile Regülatörlü Hatsan Bt65 Crono:

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Abi bu bt 65 i orjinal gücünde regüle etmek mümkünmü şuan güç olarak düz at44 olmuş anladığım kadarıyla bu sizin isteğiniz üzere stabilite ve atış sayısında optimum dengeyi sağlamak için yapılmış yanılıyormuyum ? Yoksa hem güç hen stabilite regülatörle olmuyor mu ?

Buyrun en uzak mesafe atışları :)

1065 yarda kadar zorlamış adamlar youtubedan paylaşanın kanalından videolarına bakarsanız atış yaptığı mekanı teçhizatını vs paylaştığı videolarıda görebilirsiniz

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

maxi hala stabilitede daha iyi o zaman :) ben o chronoda ki xlarge tüfeği normal maxiye 330cc + 58 namlu takılmış hali diye biliyordum valften haberim yoktu bullpup takıntısı yok ise maxi almak şuan için en mantıklısı o halde 1 dolumla 60 atış gayet tatminkar zaten :thumbup:

Elinize sağlık uğraşmıssınız yalnız idris beyden edindiğim bilgiye göre 330cc ve 280 cc tüplerin valfi aynı değilmiş yani 330cc ye de aynı valf takılsa belki daha iyi sonıç alınabilir tam anlamıyla fark o zaman çıkar ortaya

Bence sıfır alıncaksa mega modeli alınıp çekiç yay ve tüp valfinin maxininkilerle değiştirilip kullanılması daha mantıklı olucaktır stabilite ise yine aynı stabilite olur hemde artan tüp hacminden atış sayısı 80-90 lara kadar çıkmış olur uzun namluda isabeti olumlu yönde etkiliycektir diye düşünüyorum firmayla görüştüğümde megada maxiye göre stabilitede düşüş olduğunu müşterilerinde şikayetleri göz önüne alınarak tüfeği maxi ayarına çekerek stabilite ve atış sayısını arttırdıklarını yeni megalarda yani şuan piyasada olanların bu şekilde satışa sunulduğundan bahsetmiştiler yine arayıp hangi seri numaradan itibaren böyle olduğunu öğrenmekte fayda var tabi ama güçlü olanından alsanız bile bir kaç günlük fabrika ziyaretinden sonra istenilen stabilliğe ve atış sayısına ulaşmak çok basit olucaktır

bence ağır bir tabir değil resmen kelime oyunu yapmışlar :D:D:D