limited140 adlı kullanıcının mesajları

Bu sorunu mod125 ve benim gibi mod 140 kullananların nerdeyse hepsi yaşıyor sebep yalnızca tüfeğin sarsıntılı olmasımı bilmiyorum ama kendimce tespit ettiğim sebepleri şöyle sıralayayım:
    1) mod125 ve mod140 gibi tüfeklere kundağa yandan monteli bipod şarttır hatsan özellikle mod140 gibi ağır bir tüfeğe fabrika çıkışlı olarak kunadağa monte bipod yapmalıdır (kendi tüfeğim için yaptığım kunadağa monte bipodla isabetllik çok artmıştı tabi yeterince sağlam yapamayınca eğildi ve şimdi daha sağlamını yapmam lazım youtube da videosu var bilmem izledin mi)
    2)bir kaç denemeden sonra 15 metreden sonraki hedefleri vurduğunu daha kısa mesafedeki hedeflerde dürbünün yanılttığını gördüm ayrıca namludan çıkan saçmanın sabit bir gidiş istikametine oturması 7-10 metreyi buluyor
    3) hatsan artık şu tüfekleri için namluya takılan boresight denilen dürbün sıfırlama cihazlarından mutlaka yapmalıdır
    özetle bu eksiklikler hallolmadan sıfırlama sorunun malesef sürüp gideceğini düşünüyorum herkese iyi atışlar.

cevap için teşekkürler yağlama sırasında az miktar tetiğide yağlıyorum fakat istediğim yumaşaklıkta değil çok sert de değil fakat daha hassas olmasını tercih ederim aslında tetiği çekerken az da olsa nişangah bozuluyor belkide tetik mekanizması yavaş bilip bilmeden tornavidayı alıp işe girişmeyim dedim daha ayrıntılı bilgi sahibi olanların fikirlerini bekliyorum

bu bombayı yapan en az bu bomba seviyesinde namerttir bence mertçe dövüşmeyi beceremiyorlar japonyada ki gibi at kitle imha silahını sonra kazandım de! o kadar fetih yapmış bir devletti Osmanlı baksınlar bakalım hangi tarih sayfasında var böyle bir katliam.

hatsan mod140 kullanan ya da yakından tanıyanlar, bu tüfekte tetik hassasiyeti ayarı var mı varsa nasıl yapılıyor izah edebilirlerse memnun olurum tetiğin çekilmesinde uygulanan güç isabetliliği gerçektende çok etkiliyor bu konu üzerinde duralım derim herkese iyi atışlar

ebay'dan herhangi bişey almak isteyenlere nacizane tavsiyem ürünün satıcıdan veya kargodan dolayı arızalı çıkma olasılığını hesaba katınız eğer böyle bir durum olursa paranızı geri almak için tekrar kargo masrafına girersiniz bilginiz olsun

pellet olarak gamo ts18 i tavsiye ederim etkili bir saçma ve diğer saçmalara göre gramaj farkı var uzun mesafe atışı için tasarlanmış bir saçma yalnız 10 metre içinde sert bir hedefe kesinlikle sıkma derim diğer saçmalar hedefe çarptığında parçalanıyor fakat bu olduğu gibi geri sekiyor bilgin olsun iyi atışlar