Quardiyan adlı kullanıcının mesajları

hayret... tık yok İzmir de ;hirr; ;#^+.

abi malesef bu sitede en bitik grup izmirliler adamlarda kendini kasma diye birşey yok hiç çabalama yok yazık bunca konu açıldı bunca yazı yazıldı katılım gösteren bir elin parmagı kadardır geçmez onuda...

pazarlık...pazarlık....pazarlık diyorum benn....sen dolaş her yerden fiyat al ve sonra oraya gel kardeşim ben en uyugun böle fıyat aldım sen nedıyorsun de.....bakalım işin rengi ne olucak !!!!

denemekte yarar var;) ;şrofls;.

pazarlık iyi yaparım işi biliyom en son onuda söyledim ama adam sanki garantiyi kendisi veriyormuş ğibi biz her zaman burdayız tüfeğin arızalandımı tıraka yapar veririz diyo güldürdü beni :D sanki diger esnaf tüfeği satınca kepenk kapatıp kaçıyo :D

evt işgörende çekilmiş bir konuda yanılıyorsun ne kopardım kar hesabındalar işgören için söylüyorum bunu hisarönünde bir çok tüfek satan esnaf var fakat işgören kendini başka bişiy sanıyor , daha geçen hafta 4 tane magazaya ğirdim hatsan mod 95 sordum hepsi en fazla 250 tl diyo üstelik yanında dampa ayak kılıf vs hediye işgörene ğittim 300 tl ve hiçbir hediyesi yok sadece bir kutu ince mehmet bu nasıl esnaflık kardeşim ?

ya bu stoeger x20 de servis problemi var deniliyor herhanği bir arıza kırılma oldugunda ürünün tamiri çok uzun sürüyür deniliyor birde bu tüfeği izmirde nerde bulabilirim....

mrb arkadaşlar , bir arkadaşım avcılık kulubüne üye olucakmış pompalı tüfege merak salmış ruhsat falan alıcak , yeni başlayacagı için bir önderide bulunabilirmisiniz tüfek olarak birde bu yivli yivsiz tüfek ne anlama geliyor bilgilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler... ;avci;

BENDE EMEKDAR MOD 70 VARDI SADECE KABZESİ KIRILMIŞTI HATSANA GÖNDERDİM ADAMLAR BANA HEM SIFIR KABZE BİRDE YENİ MODEL GEZ GÖZ VERDİ O PARLAK KIRMIZI VE YEŞİL ÇUCUKLULARDAN ADAMLAR SADECE KABZE FİYATINI ALDI 25 tl

sagolun,varolun hepinize tşk ederim siteye ilk üye oldugum günswn itibaren bir çok soru sordum hepsine cevab aldım. gerçekten bu tüfekler hakkında bu işin erbabı gerçekten bu sitede var... fazla söze gerek yok hepinize tekrar tekar teşekkür ediyorum.

ben agustosun 17 sinde gidicem askere illa av için gitmiyom oraya hem akraba ziyareti hem gezmek amacı ile olucak... dayıma baglı o biliyo av zamanını ben ona takılcam yani. :) ;atlise;

emir büyük yerden konyadan dayım aradı haftaya yani ayın 10 nunda nasib olursa konya /akşehire gidiyom arkadaşlar bıldırcın avına. dayının yanında takılcam agustosda askere gitmeden önce biraz atış talimi birazda av yaparım....

uzun süre siteye giremicem kendinize iyi bakın konyadan gelir gelmez askere gidiyorum...
    HERKEZE İYİ ATIŞLAR İYİ TATİLLER.....................

arkadaşlar malumunuz geçen haftalarda es-2002 tüfeğimde bir pallet sorunu yaşamıştım bunu çözdüm tüfek yine adam akıllı durmadı. Geçen hafta cumartesi piknige ğittik tüfeği yanıma aldım 2-3 atış yaptım sonra bir baktım her atıştan sonra tüfek kırma yerinden tetiği her çektiğimde aşagıya dogru egiliyo namluyu tutan havanın çıktıgı yerin altındaki küçük mil ğibi bişi kırılmış ve oynuyor. buda tüfek atışlarının kısa düşmesine ve darbe yapmadan merminin sadece hedefe dokunup yere düşmesine yol aşıyor... sizce buna nasıl bişi uygulanır eski hatsan mod 70 de bir tane çıkıntı vardı kırma yeri ona kilitleniyodu bundaki ise çubuk nasıl çıkıcam işin içinden anlamadım? mod 70 deki sisteme uygulanırmı bu?

abilerim bahsi geçen tüfek içindeki sorunlardan diilmiş sonunda anladım sorun pallet'den(mermi) şimdi tüfek mükemmel atıyo hiçbir attıgım hedefi şaşmıyo ben sizlerle paylaşıyom bahsi geçen mermileri yorumları ona göre yaparsınız.

SORUNLU PALLET 1.RESİM
    [Resim Engellendi: http://img2.imageshack.us/img2/1008/sorunlupallet.th.jpg]
    SORUNLU PALLET 2.RESİM
    [Resim Engellendi: http://img2.imageshack.us/img2/336/sorunlupallet2.th.jpg]
    DEGİŞTİRDİĞİM YANİ YENİ ALDIGIM DÜZGÜN OLAN PALLET 1.RESİM
    [Resim Engellendi: http://img2.imageshack.us/img2/6936/dzgn1.th.jpg]
    DEGİŞTİRDİĞİM YANİ YENİ ALDIGIM DÜZGÜN OLAN PALLET 2.RESİM
    [Resim Engellendi: http://img2.imageshack.us/img2/5623/dzgn2.th.jpg]

arkadaşım pelletlerin kenarlarında yiv set izi olmaz.silahın çok tepiyor,saçma önüne düşüyorsa piston keçesi yatağından çıkmış olabilir.yada namlunun gövdeye kapandığı yerdeki contayı düşürmüş olabilirsin

üstad pallet yanındaki şerit çizgiler nedir peki benim kullandıgım düz pallet'di şekil yok çizgi yok. neyse senin dediğin olsun o dediklerinin tamiri nasıl olucak peki? ;avci;

i

tepmenin zamanla azalacağını söyleyebilirim yay gücünün etkisi belli kulanım süresi sonrasında azalacaktır azalmasıyla tepmede azalacaktır.. ( güç=yıkıcılık ) genelde bu tür tüfeklerde keçe deformasyonu biraz daha çabuk olur , vida gevşemesi namlu ağzındaki oringde yırtılma ve en son ve kötü senaryo yay kırılması gibi durumlar olabilir... bunlar bu tür tüfeklerde normal karsılanır ama yay kırılması olayı her zaman olan ve çok sık karşılaşılan bir durum değildir forumumuzda bu konularla ilgili profesyonel arkadaşlarımız abilerimiz defalarca yazdılar biraz göz gezdirmeni isterim .... tüfeğinin bakmını ne kadar doğru yaparsan o kadar uzun ömürlü kullanabilirsin ..

[Resim Engellendi: http://i0904.hizliresim.com/2009/4/11/2043.jpg] ESER ES-2002

üstad çok teşekkür ederim bilgin için....

ya hedef problemi varya pazar ğünü sırf bunla ugraştım 20mt denemesi yaptım bir tanesi bile gelmedi gele gele 10 mt indirdim sonunda anladım mermi hedefe ğitmeden yere düşüyo yani tüfek bir tane mermiyi hedefe ğönderiyosa 3 tanesini saga sola veya namludan çıkarçıkmaz yere gönderiyo... anlamadım bir türlü tepmesi çok fazla ama mermiyi uzaga göndermiyo... ne yapıcam birde pallet 'den kaynaklanabilirmi benim kullandıgım mermi düz yani kenarlarınde yiv cizğileri yok tüfek ise tırtıklı namlusu.

arkadaşlar ben sizin gibi pek teknik terimleri bilmiyorum ama şöyle anlatayım : tüfekte aşırı derecede bir patlama sesi var çok fazla ses çıkartıyo heralde yeni olmasından dolayı birde yüksek derecede bir tepme söz konusu. mermi darbesi ise çok güzel 20mt 'de dürbünsüz denemeler yaptım tüfek çok etkili fakat benim korkum bu tepme ve ses çıkartması ömrünü kısaltırmı tüfeğin? yoksa yeni oldugu içinmi yapıyor? agtagt

arkadaşlar eser tüfekten es-2002 modelinde bir tüfek aldım tüfeğin hakkında tam bir bilğim yok isabet , darbe ve güç konusunda sizlerden bilği almak isterim. saygılar....