hunter2 adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar merhaba,sözünü ettiğiniz materyal damascus,dımışk,şam çeliği diye adlandırılan bir çeliktir.yapımı değişik özellikteki çeliklerin ocakta belli ısılarda burulup dövülmesiyle elde edilir.her imalatta değişik motifler ortaya çıkar.eğer detaylı şekilde incelemek isterseniz www.bicaksanati.com adresinde bulabilirsiniz.selamlar.

sn.oas,

port konusunda haklısınız,sibop u iyice yerleştirince kaçak sorunu hal oldu. fakat dürbün sorunu hala dediğim gibi.ayarlanamıyor.yüksek L ayakla dürbün geze değmeden takılabiliyor.o zamanda clikler maalesef yetmiyor.gamo 3x12-32 dürbünü kısa ve ota yükseklikteki ayaklar ile deniyeceğim.sonuçları buradan sizinle paylaşırım.saygılarımla.Ahmet Fahri Özyurt

Togay kardeşim,iyi dileklerin için teşekkür ederim.umarım yeni tüfeklerimizi hepimiz iyi günlerde keyf alarak kullanırız.maksimum verim ve keyf almamız için tüfeği geliştirmeye ve sorunlarımıza çare bulmaya başlıyacağız.görüşmek dileğiyle.Ahmet Fahri Özyurt

değerli forum arkadaşlarım,merhaba.

ilk partide gelen .357 recluse lardan biri bana kısmet oldu.öncelikle bizlere bu imkanı sağlayan katresu adına sn.Serdar a teşekkür ederim.recluse bana göre değişik bir silah.muazzam bir gücü olduğu tartışılmaz.fakat benim sorunum daha farklı.elimde bulunan

nikkosterling platinium 6x24-56 nighteater ve 3x12-44 hawke varmint dürbülerimi aklaşık 5 adet(çift) değişik ayaklarla silahamonte etmeme

rağmen bir sonuç alamadım.kiminde dürbün gez e temas edrek takılmıyor,diğerlerinde takabldiğim de ise nişan noktası bir türlü merkeze gelmiyor.dürbün çıtları yetmiyor.bushnel bore sighter la yaptığım ayarlarda bir işe yaramadı.yaklaşık 2 kutu pellet denememe rağmen hemen

hemen tüm atışlar yaklaşık 5cm sağaltta ve yaklaşık 3cm aşağıda toplanıyor.sizlerden bu işe bir çare bulan varsa nasıl yaptığını öğrenmek isterim.red dot ile atış yapmayı sevmiyorum.yaklaştırma olayı olmadığı için uzak mesafelerde randıman alamadım.malum yaş icabı gözlerde gençlikteki gibi değil.ayrıca tüfek üzerinde beğenmediğim bazı noktalar ise moderarörün işe yaramadığı,kasada kullanılan malzemenin kaliteli olmaması ve üzerinde enjeksiyon izlerinin bulunması,çapından kaynaklanan çok hava tüketimi ve dolum haznesi üzerinde bulunan portun hatlı dizaynını sayabilirim.bunlardan moderatöre arkadaşlarımın bulduğu moderarör içerisindeki yüksüklerin sırasının değiştirilmesi banada mantıklı geldi.şöyleki buradaki esas amaç küçük odacıklar oluşturulması olmasıdır.namlu tarafından başlamak

üzere düz+yay+ters+yay+düz+yay+ters+kapak şeklinde sıralandığında 3 odacık meydana gelmektedir.bunu ilk fırsatta deneyip sonucunu sizlerle paylaşırım.dolum yapılan port ise kapak çıkarılmadan sibop takılırsa uzun geliyor ve hava kaçırıyor.bana göre bunun çözümüde mevcut deliğin tam karşısına aynı delikten bir adet daha açılırsa kapağı çıkarmadan sadece çevrilerek bu sorun çözülür.diğer ikisi içinse biz kullanıcıların yapabileceği birşey olmadığını düşünüyorum.kasad kullanılan malzemenin daha kaliteli bir malzeme ile değiştirilebilmesi sanırım ithalatçıların fabrikaya öneri götürmesi ve ikna edebilmeleri ile mümkün olabilir.tüm bunların yanı sıra 2 adet tüpün çapının kalınlaştırılarak 1 adete düşürülmesi hacminin büyütülmesi bana göre mümkün olabilir.truglo gez ve arpacıkların da tüfeğe yakışacağını umuyorum.ama gönlümde yataınıda saklamıyacağım.gönül isterdi ki bu çapları FX KALİTESİNDE VE MARKASINDA bulabilseydik.inşallah o gü leride görürüz.saygılarımla.Ahmet Fahri Özyurt

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/9r281j.jpg]

değerli forum arkadaşlarım,fx lere uygulanmaya başlıyan bu tip namlu benzerleri 12 cal. yarım ototmatikler de uzun zaman önce kullanılmaya başlandı.normal tüfek şokundan biraz daha uzun ve içinde yiv set bulunan bu parçalarda sabot denilen genelde

bakır kaplamalı tek kurşunlar kullanılıyor.yorumlarda ise bu şekilde hem daha uzağa,daha isabetli birşekildeatış yapılabileceği söyleniyor.fakat yaptığım araştırmalarda bu parçaların Türkiye de satışının yasak olduğu belirtilmesine rağmen internet ortamında satıldığıda söyleniyor.tahmin ediyorum ki fx mühendisleri de bundan esinlenmişlerdir.

sayın Serdar, yukarıda bahsettiğiniz aksesuarlar aynı parti de geliyorsa miktar,fiyat ve özelliklerinin belli olması gerekmiyor mu?.bizler hala bu malzemleri yatagun da göremiyoruz.lütfen bir an önce açıklama yaparsanız umarım benim gibi birçok arkadaşımızda merak ettiği bu konuda bilgilenmiş olacaktır.

saygılarımla.Ahmet Fahri Özyurt

sn.siyahtemas

,merhaba.sizin şu an yaşamakta oldğunuz tereddütü zamanında hepimiz yaşadık.doğrularımızla hareket ederek hepimiz değişik tüfeklerimize kavuştuk.bende fx gladiatör tercih edenlerdenim.bu tüfeği seçtiğimede pişman değilim.tüp hacmi,3 değişik kuvvete ayarlanabilen levyesi,kalitesi ve sorunsuz çalışması ile beklentilerimi karşıladı.iyi ayarlanmış kaliteli bir dürbün ilede çok iyi sonuçlar alınıyor.ayrıca tahribatıda azımsanacak gibi değil.bu pcp lerde 12 lt scuba tüpler çok iyi sonuçlar veriyor.pompa ile dolumlarda pompa içerisinde oluşan nem bazı sorunlarayol açtığıgibi bellibir süre sonra pompalama eziyetedönüşüyor.eğer kaliteli sıradışı sayılabilecek bir pcp arıyorsanız fx gladiatör gözardı edilmiyecek bir pcp dir.saygılarımla.

ahmet fahri özyurt

merhaba hemşerim,söylediğin sorun değil.namlu ucundaki parçayı söküp(küçük bir setuskur vida ve yapıştırıcı ile sabitlenmiş olup sökerken namlu boyasına zarar vermeyin) buraya güvendiğiniz bir tornacıda 1/2 " unf diş açtırırsanız yatagunda ve diğer sitelerde satılan moderatörleri sorunsuzca kullanabilirsiniz.tabii diş açmaya giderken namluyuda söküp götürüyorsunuz ,yoksa tornaya zor bağlarlar.bu işin güzel tarafıda moderatörü söktüğünüzde daha önceki parçayı yerine tekrar taktığınızda olay belli bile olmuyor.moderatörün sesi kesme dereceside sizi memnun edecektir.ben ev içinde bile rahatca atış yapabiliyorum.saygılarımla,ahmet fahri özyurt

arkadaşlar merhaba,

ufak bir meze tarifide benden olsun.ihtiyaca göre orta boy karides,pastırma,tereyağı,kafi miktarda kürdan.önce karidesleri suda haşlayıp temizliyoruz.daha sonra temizlenmiş karidesleri pastırma ile sigara böreği gibi sarıp pişerken açılmaması için ortasına kürdan batırıp,kızgın tavada erimiş olan tereyağında isteğe göre kızartıp sıcak olarak servis yapıyoruz.(süreler,baharat ve miktar kişinin zevkine göre ayarlanacak olup sofrada ağlamaması için gereken tedbirleride unutmadan)afiyet olsun.saygılar.

sn.uhamamcı, silahınız hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.bereta 81 serisi kalte ve sarjör kapasitesi ile ayrı bir yere sahip silahlardandır.9mm ile 7.65mm karşılaştırmak ise elma ile armutu kıyaslamaya benzer.kullandıkca ne kadar doğru karar verdiğinizi göreceksiniz.tekrar hayırlı olsun.saygılarımla.

sn.zeusss, bahsettiğiniz tüfek çok güçlüdür.benim kullandığım bu markanın Blizard modelidir.kullanmakta olduğum Evanix pcp de hatsanın torpedo,prometeushun dynamic, evanix in samyang pelletlerde çok iyi sonuçlar alıyorum.bilhassa dynamic peletlerin uzunluğu ve formu tahmin ediyorumki atış zevkinizi fazlasıyla tatmin edecektir.bahsettiğiniz gamo pelletler ise kanımca orjinal değiller.aynı kutudan çıkanlar dahi saçma sapan grupmanlar yapıyor.bahsettiğim pelletlere google dan arama ile çok basit şekilde ulaşıp alabilirsiniz.saygılarımla.

arkadaşlar merhaba, konuyu geç gördüm düşüncelerimi şimdiyazıyorum.

bana göre yukarıda yazılı pcp ler içerisinde Fx Gladiator diğer arkadaşlarımında belirttiği üzere yüksek hacmi,namlu kalitesi,mükemmel tetiği,ergonomisi ve kalitesi açısından 1.nci sırayı hakediyor.

İkinci terci,him ise görüntüsü,gücü ve kalitesi ile Evanix Blizardır.bu modelin diğer Evanix modellerine göre pellet iticisi kapandığında hava haznesinden çıkan havanın tamamının pellete uygulanmasıdır.diğper AR6 modellerinde böyle bir durum olmadığı içi de hem hava kaçağı meydana geliyor hemde moderarör tam görev yapmıyor.kanaatimce Evanix namlularda çok iyi görünüyor..ayrıca Evanix şarjörleride diğer hiçbir pcp de olmadığı kadar uzun olup bütün pelletleri rahatlıkla alıyor omasıda bu pcp ye ayrı bir özellik katıyor.

benim düşünceme göre 1.nci Fx Gladiator,2.nci Evanix Blizard,saygılar.

Sn.Serdar merhaba, severk kullandığım gladiatörle herhalde 4000 i geçmiştir.elime aldığımda en az 200-250 adet atıyorum.selamlar,ahmet fahri özyurt