hunter2 adlı kullanıcının mesajları

sn.forum arkadaşlarım,hatsan konusunda bende birkaç söz söylemek istiyorum.elimde birçok havalı silah olmasına karşı sadece webley patriot 5.5mm bir adet havalı tüfeğim var.o da forumda yazılan,anlatılanlardan dolayı alındı.bazı şikayetlerim olmasına rağmen genel de memnunum.bana göre ülkemizde bu çapta üretim yapan(ve bu çeşitlilikde) bir fabrikanın olması ülkemiz adına bir övünç kaynağı olmalıdır.eleştirilerimiz elbette olacaktır.ürünlerin hatalı yerleri,eksiklikleri yapıcı olmak kaydıyla gerek forumumuzda gerekse iletişim yoluyla direk olarak fabrikaya iletilmelidir.neticede fabrika sahipleride bizlerden dir.bu çapta imalat yapan insanlar zannediyorumki bu kadar eleştiri karşısında hiçbir şey yapmadan duramazlar.kalite olayına gelince yurt dışındaki üreticileri incelerseniz çok uzun geçmişleri olduğunu görürsünüz.bu da doğal olarak bilgi birikimi ve tecrübe getirir.cumhuriyetimizin 85 yaşında olduğunu ve o dönemlerde toplu iğneyi bile dışardan getirttiğimizi düşünürseniz biraz daha insaflı olursunuz sanıyorum.bu arada hatsanın sn. sahipleri ve yöneticilerinede biraz öz eleştiri yaparak biz kullanıcıların seslerine karşı daha duyarlı olmalarını ve gerek forumlar gerekse diğer iletişim yollarıyla bizlerle iletişime geçmeleri gerektiğini düşünüyorum.unutmıyalımki hepimiz aynı gemideyiz.ne onlar bizsiz ,ne biz onlarsız olabiliriz.ben şahşım adına gelecekde hatsan ın dünya çapında bir üretici olacağına inanıyorum.yeterki ürettikleri silahların gerçek kalite kontrolunu yapan tüketici sesine kulak versinler,gerisi kendiliğinden gelecektir.saygılarımla.ahmet fahri özyurt

sn.serdar,endişelenme diye bir durum yok ;şrofls;.;şrofls;. .ticaret yapan biri olarak sizleri gayet iyi anlıyabildiğimi düşünüyorum.allah(c.c)yardımcınız olsun ,ama takdir edersinizki bu zehirinde panzehiri daha bulunmadı,merak ediyoruz.pazar günü denince bizde elimize 2 gün sonra(kargo süresi)geçecek diye şimdiden sizleri şıkıştırmaya ;lol;;lol;;lol; çalışıyoruz.kolay gelsin.saygılar.ahmet fahri özyurt

sn.forum arkadaşlarım,burada sözü edilen sentetik elyaftır.yastık ,yorgan v.s gibi nesnelerin içleri bununla doldurulur.pamuk yerini tutan kg mı 8-12 ytl cıvarında bir maddedir.kaşıntı v.s yapmaz kaşıntı yapan izocam dediğimiz çeşitli kalınlıklarda levha şeklinde satılan cam yününden mamul bir izolasyon maddesidir.yapılmış olduğu cam yünüden dolayı deri ile temasında uzun müddet deriyi tahriş eden ve kolay kolay temizlenmeyen bir madde olup biz havalı slah sevenlerin bununla bir işi olmıyacağını zannediyorum.sentetik elyafın moderatörlerin iç aralığına yastıklıyarak konması halinde ise ses miktarı ciddi şekilde azaltılır.saygılarımla.ahmet fahri özyurt

;director; sn.üstadlar merhaba,pazar günü zekeriyaköy buluşması var ve fx lerle meraklılar tanışacak deniyor.biz taşradakiler içimizin gitmesine rağmen çeşitli nedenlerle katılamıyoruz.elimizden gelen hergün forumu takip ederek biraz bilgilenmek.ama ne yazıktırki ne yatagun dan nede fx lerden hiçbir haber yok.forum üzerinden bu konularla ilgili olarak ara sıra bilgilendirme yaparsanız sanıyorumki benim durumumda olan diğer forum üyesi arkadaşlarda memnun olur.saygılar.ahmet fahri özyurt #hims;lol;;şrofls;.;atlise;

sayın ülkü hocam,cevap için teşekkürler.bunlar ithalatın cilveleri olsa gerek.göç gide gide düzelir inşallah,fazla stres yapmaya gerek yok.mustafa beye ve size geçmiş olsun.bildiğim kadarıyla eğer a-tr belgeleri gecikecekse gerekeken teminatlar gümrüğe yatırılarak ithalat gerçekleşebilir diye biliyorum.a-tr belgeside onaylanıp gelince gümrüğe teslim edilerek teminatlar çözülebilir.a-tr belgesinin 4 aysüresi olması lazım.gümrükcünüzle görüşürşeniz tahmin ediyorum size daha sağlıklı bilgi verecektir.saygılarımla.a.fahriözyurt

sn.ülkü hocam,merhaba. fx ler den ve yatagun dan gene haber yok ,son durum nedir acaba.bilgi verirseniz memnun oluruz.saygılar.a.fahri özyurt

sn.bayayhan, yurdumuz şartlarında silah (özellikle yivli tüfek ve tabancalar) her zaman alınabilecek aletler değildir.gerek fiyatları gerekse bürokratik işlemler yüzünden insanların özellikle zorlandığı kanaatindeyim.yaklaşık 20-25 senedir silah sahibiyim bu işlemler günden güne zorlaştırılıyor.almayı düşündüğünüz .357 çapın s&wesson 2,5" namlu uzunluğuna sahip toplu modelinden bende de var.bu güne kadar gerek kalitesinden gerekse dizaynından ,emniyet tertibatı olmaması dışında hiçbir şikayetim yok.mke kurumundada bu güne kadar bu silah çapına ait fişek olmadığını hiç görmedim.nacizane tavsiyem avrupa veya amerika menşeli orjinal .357 çap fişekten başkasınıda kullanmamaya dikkat ediniz.zaten bütün silah el kitaplarında da bu husus özellikle belirtilmiştir.(silaha ait orjinal çapta fişek kullanılması hususu).sorularınızdan bir başkasına gelince .357 çapa ait bir silah normal 38 lik tabir edilen fişekleri rahatlıkla kullanır.fakat 38 lik silahlar .357 çap fişekleri kullanamazlar.eğer emniyet tertibatı eksikliği size sorun teşkil etmiyorsa gönül rahatlığıyla torunlarınıza değerinden ve modelinden zaman içinde hiçbirşey kaybetmiyeceğinize inandığım herhangi bir namlu boyuna sahip(ki namlu boy tercihi tamamen kullanıcının inisiyatifine kalmıştır) s&wesson toplu modelinden memnun kalacağınızı düşünüyorum.şimdiden hayırlı olsun.son cümle ille toplu demezseniz beretta f92 modelinide araştırmanızı öneriririm.bana göre makenizmalı(şarjörlü) silahlar içinde darbe gücü,atış sayısı,sağlamlığı ile sınıfında en üst sıralarda yer alan haklı bir üne sahip silahtır,selamlar.hunter2

arkadaşlar merhaba,evanix ar6 nın ithalat durumu nedir ?,katresu adına sn.serdar dan detaylı bilgi bekliyoruz.bu arada prometous ve dynamic pelletlerden de bir ses çıkmadı.birde pyramid sitesinde perakende 600$ olduğundan bahsediliyor.fazla alıma kısıtlamamı var ordan katresu tarafından alınıp ithal edilse olmaz mı. ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

sn,hakanbaba,almaya niyet ettiğiniz safir t14 silahtan bende de var.hakkında birçok müspet,menfi açıklamalar olmasına rağmen bana göre göze hitap ettiği kadar iyi mühimmat kullanılması halinde performansı güzel bir silah.silahımda kullandığım federal ve winchester slug fişeklerle %100 randıman aldım, fakat şu an için bu fişekleri bulmak oldukça zor.piyasada olan palla,cheditte,blizt gibi markalarda da fişekler birbirlerini tutmuyor.sorunsuz attığınız bir kutu fişekten sonra diğer kutuda sorunlu fişek çıkabiliyor ve bu da tüfeğin performansını etkiliyor.genel olarak tüfeğin sağlamlığı ,dizaynı,isabet oranı(alışmaya bağlı olarak) gayet güzel.ayrıca tüfeğe monte edilebilecek aksesuarlarda piyasa da bolca mevcut.aksesuarlar yardımıyla tüfeğinizi zevkinize göre oluşturabilirsiniz.ayrıca fabrika ve çalışanlarının üretimlerinin arkasında olduğu tecrübeyle sabittir.yardımcı olabilmek adına ekte benim tüfeğime ait birkaç resim ilave ettim.fiyatına gelince veli bey de sanırım 1.100-ytl.seri numarası 1800 den sonrakiler yeni imalat olarak geçiyor.diğer arkadaşların bahsettiği yivli üretimine geçilip safir t14 modeli üretilmeyecek haberine gelince ben böyle bir haber duymadım ama aslı varsa bu hemen bir safir almak için kaçırılmıyacak fırsat diye düşünüyorum.eğer haber doğruysa ilerde bu tüfekler oldukça revaçta olacak demektir.saygılarımla,hunter2

[Resim Engellendi: http://img402.imageshack.us/img402/4505/16042008204cb6.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img402.imageshack.us/img402/706/16042008205qk0.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img402.imageshack.us/img402/5652/16042008206it9.th.jpg]

arkadaşlar merhaba, bu kısımda tanıtmaya çalışacağım silah italya,beretta firmasının üretmiş olduğu 32 cal. 7.65mm çapında olan tabancadır.uzunluğu 172mm,yüksekliği 122mm dir.tetik çift hareketli olup 12+1 fişek kapasitesine sahiptir.namlu uzunluğu 97mm yiv oranı r.h.6 groves dur.madeni light alloy denilen malzemeden olup oldukça sağlamdır.yapısının oldukça sade ve atış kapasitesinin yüksekliği,ağırlık ve boyutu ile kendisini silahseverlere kabul ettirmiş bir tabancadır.fişeğinin mke kurumunda rahatlıkla ve diğer fişeklere nazaran daha ucuz bulunabilmesi artısıdır.umarım beğenirsiniz.saygılarımla.hunter2

[Resim Engellendi: http://img242.imageshack.us/img242/3005/14042008194ww1.th.jpg]

arkadaşlar merhaba,forumda bahsi geçen hatsan üretimi webley raider 10(5,5) tüfeğe ait fiyat listesinibu gün bayi bir arkadaşım da inceleme fırsatım oldu.liste de 10lu webley raider ın perakende satış fiyatı 900.-ytl,dolum aparatı perakende satış fiyatı da 250.ytl olarak geçiyor.tahminim 1 hafta içinde de fiyasa yer alabileceği.merak eden arkadaşların bilgisine.saygılarımla.hunter2

arkadaşlar tekrar merhaba,daha önce forumda bahsettiğim ingilteredeki opticswarehouse firması uzun yazışmalardan sonra(yaklaşık üç ay gibi) siparişlerimi bu hafta gönderdi.bu firmada ki bayan Jenna nın 6 haftadır taylanda olduğundan dolayı siparişlerin geciktiği ve "burada tuhaf şeyler oluyor" diyen bay John tarafından tarafıma bildirildi.mallar postada ve gümrükte bir sorunla karşılaşmadan işyerimde teslim edildi.bütün bunlara rağmen arkadaşlarıma samimi olarak tavsiyem bu gibi işlerle mecbur kalmadıkça uğraşılmaması,çünkü ömür törpüsü oluyor.sn mustafa serdar dan beklediğimiz ise bir an önce katresu nun açılarak bizlerin bu gibi ihtiyaçlarımızı gönül rahatlığı ile yapabileceğimiz bir ortama kavuşturması.bu arada 3 aydır beklediğimiz fx lerin ve haziranda gelebileceği belirtilen evanix ar6 ile kaliteli pellet çeşitlerinin bir an önce gelmesi.bütün arkadaşlara saygılarla.hunter2