barbar adlı kullanıcının mesajları

Mustafa beykozda bu gün çok rüzgar varmıydı ?

Vardı tabi yusuf artı birde yağmur vardı zaten deniz kıyısı , rüzgarsız bi atış yerim yok zaten balkondan atarsam iyi ama çok ses çıkıyor , benim atış şartlarımda oldukça olumsuzdu.

Sevgili blackboy55 ben baya vurdum ve yedik ama bizim yerli kefalden daha lezzetli bulmadık dediğin gibi löp et kılçıklar kürdan gibi , yemesi kolay ama mayıs ayında kışdan yeni çıkmış has kefale değişmem , ben artık daldıgımda tek tük görüyorum buralarda ama sizin otaraflarda halen bolca var 95 lerde bolca vardı 8-9tane vurdugumu bılırım günde, benden daha iyi dalan ve 15-20 tane vuran arkadaslarım olmuştu ,ilk zamanlarıydı bu balığın ozaman , 1 tl lik bozul para gibi pulları olurdu irilerinin ;grin;

Selamlar kefalin dayanamadığı yem diye birşey yoktur , bu havyan birçok şekilde yakalanabilir , en klasik yöntem kıbrıs oltasıdır 15-20 adet 5-6 numaralı iğneler ardarda bağlanmak ve taze taşfırın ekmeğine rulo halınde sarılmak suretiyle avda uygulanır ekmek bayat olursa çabuk akıntıdan erıyıp dagılır , ayrıca kurt dediğimiz kırk ayağa benzeyen ve en çok izmarit yakalamakta kullanılan yemede iyi gelir , bunu yanında karidese gelir , hatta bizzat midye ile izmarit tutmaya çalışırken kefal tutmuşluğum vardır , bu balığı çok irileri vardır zıpkınla 2,5 kg liğinide vurduğumu söyleyebilirim.

[Resim Engellendi: http://img150.imageshack.us/img150/6876/sarkulakzo6.jpg]
    bunlar sarıkulak kefal yada altınbaş kefal denilen cinstir sularımızda ençok bulunan cins budur , bok balığı derler kefallere genelde, kefal için bu pis şöhreti almasına neden olan cins tamamen bu sarıkulak kefaldir bolca lağım ağızlarında gezerler ekmekli kıbrıs oltasına kurt,a karidese bolca gelir , zıpkınla avı çok kolaydır,

[Resim Engellendi: http://img242.imageshack.us/img242/9206/haskefalgv2.jpg]
    bu resimdeki küçük olan has kefaldir ,sazlık kefalide derler ,kimide tamamen ayrı bir tür oldugunu iddia eder, senenin belli dönemlerinde gözlerinde perde oluşur ve görme kabiliyeti azalır bu tür ekmekli oltaya daha az gelir kurt ve karidese iyi gelir, resimdeki buyuk levrek 5 kg ye yakındır has kefal ise ortalama 2 - 2,5 kg dir.

[Resim Engellendi: http://img161.imageshack.us/img161/4241/ruskefalipz8.jpg]
    buda ruskefalidir küçükken Üsküdar salacakta vurmuştum 3,5 kg ye kadar olanlarını gördüm vurdum,zıpkın avı çok kolaydır, oltayla yakalandığını görmedimde duymadımya ,okadar bagırsaklarını incelemişimdir acaba ne yiyiyor diye kayda değer hiçbir bilgi elde edemedim

Mayıs ayında Karadenizde yakalanan kefal çok yağlı ve çok lezzetlidir.Ayrıca senenin belli dönemlerine göre yem seçer .Çok kapsamlı oldu kafanızı şişirdiysem kusura bakmayın.

Forumu çok okursanız daha iyi bir tüfek peşine takılırsınız , bende foruma başladıgımda gamo cfx im vardı ,ha cfx de kötü tüfek değildir hafif şık ve mesafe olarak mütevazidir.

Neden yasak ,gece yapılan her türlü av aktivitesi yasak av yapmayacaksan yasadışı bir iş yapacaksındır , kimse gece ormanda dolaşmak için gece görüş dürbünü almaz .Anlaşılan benım bu durbunu alıp havalıya takıp gece saga sola sıkmamdan değilde teror odaklarının bunu güvenlik güçlerimize karşı kullanmalarının önüne geçmek istenmiş

Arkadaşlar bence konunun yeri yanlış, scuba konusunun altına zıpkınla balık avı girilmiş, bence yeri değişse iyi olur, ilk bakışta sanki av tüple yapılmış gibi görünüyor.

Evet haklı olabılırsın ,bilmeyen insanlar böyle düşünebilir , ama tüple aletli dalıp avlanmak yasaktır.

eklemek istiyorum bu işteki en önemli unsur ise bana göre tecrübe
    işin keyfide orada zaten zamanla edinilen tecrübe insana keyf veriyor
    ve herşeyden önemlisi sağlık için 10 numara bir spor bence

Dostum yokmu sızın orda suda hareket , sağlam levrek haberlerı alıyorum

Aslında hedef kagının arkasına bır metal plaka koyacaksın ordakı ezik pelletlerı sayacaksın böyle bir ihtilaflı durumda en azından 1 atışı ıska saymamak için , ama hangı pellet hangı delıkten gecti ?? sorusu gundeme gelecek , en iyisi askerdeki gibi her atıştan sonra delıklerı tıkamak yapışkan kagıtla.

Arkadaşlar merak ettiğim şöyle birşey var müsabakalarda 5 metre 10 metre atışları var bu atışlarda atıcı atışını yaptı daha sonda attıgı bır pellet aynı delıkten geçerse , bunu nasıl tespıt edıyorlar ??

Bu yerlilerin kafası şamandıra kullanmaya basmamış , gitmiş uçurtmaya olta bağlamışlar , ilginç ,saçma ve gereksiz bir yöntem , zaten zargana tutuyorlar zarganalar su üstünde yüzeler , bu şekilde zaraganayı tutmaya çalışmak deveyi hendek atlatmak gibi birşey, ama belkide milli birşeydir onlar için bu iş .

Herşey ekonomik işte paraya bakıyor , bu siteye giren hemen herkez bu işe müptela , ne yapsın 800 tl ye pcp olunca emniyeti ikinci plana atıp herkez alıyor, çunku bu tufegın kalıte olarak emsalı degıl ama , performans olarak emsalleri 2000 den başlıyor , buda bu tufegın emniyetsiz olsa bile çok satılmasına ekten.abd de 250 dolara pompasıyla satılan tufek bıurada 950 dolar , vallahı abdlıye gavur diyemem gunaha gırerım , turkey anlam olarak hindi demek belki ama , insanlarımız hindi değil , biri imalat yapar bozul aksak , acabalar kafamızda , bir sürü soru işaretleri , diğeri ithal eder 250 dolarlık tufek 950 dolar olur.ya ithalatcının yada imalatcının kucagına oturacak bu insanlar .

Tüpdeki her türlü göze batan anormal faktörler ciddiye alınmalıdır bence, içeriye dogru göçme olsa darbe almış diyeceğim ama içeriden dışa doğru bir şişkinlik olması hiç hoş değil, bence geri gönder baksınlar .

Bu tüfeği kullanan arkadaşlara şunu sormak istiyorum , yanında verilen dürbün tüfeğe yetiyormu , yoksa kalabalık göstersin diyemi konulmuş oraya ??