serkan_esk adlı kullanıcının mesajları

Torpedo 155ler sabit namlulu değilmiydi?? Benim mod 125in kurma kolu pimi sabit değildi.Bi ara AT44le fabrikaya yollamıştım tetik sistemini vs değiştirdikten sonra kurma kolunu da sabitleyip yollamışlar.Ya o pimi 3 veya 3,5 matkapla çürütücen öyle çıkarıcan yada namluyu sökücenki namluyu sökmeni tavsiye etmem.Veyahutta konuşacaksın fabrikayla göndereceksin.Bence uğraşma gönder fabrikaya yedek parçada yollamıyorlar artık.Parça bulman da sorun

Bu dürbünün değişik bir markası bende mevcut.Mustafa abiye zamanında bu dürbünler için tek parça ayak var mı diye sormuştum.Türkiyede satışı yok fakat tek parça ayağın kesilerek boy ayarlamasının yapılması gerektiğini söylemişti.Eğer bu dürbüne göre tek parça ayak bulursanız haberimiz olsun dostlar.Bir kaç yerde gördüm ama tek başına satışını göremedim maalesef

O bahsettiğin parça her dürbünde var.Dürbün bloğuna puntolanmış bir şekilde.Artı kılın olduğu ve yakınlaştırmanın yapıldığı tüpün uc kısmı bu yaylara basıyor.Yukarı aşağı ve sağ sol turretleri de çevirilen yönün tersine göre tepki veriyor.Eğer aşağı veya sola doğru turretler çok sıkıldıysa maalesef bu yay görevi gören araç makası kılıklı metal arızalanıyor.Aslında arızanın tamiratı çok basit fakat gelde o dürbünü dağıtıp o kısma ulaş.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler

hayırlı olsun Serkan kardeşim güle güle kullan ;tacli# hatsan ın bozuk ürüne karşı yeni tüfek vermede dünya da üstüne yok ;kihhik,

Kadircim yanlış anlaşılmasın aldığım tüfek gayet sağlıklı çalışıyordu hatta üstad modifiyesi görmüş bir tüfekti fakat nedense ben 4.5 mmye ısınamadım yani beni tatmin etmedi.Benim ikinci el aldığım fakat sağlam olup çalışan 4.5 mm tüfeğimi 5.5 mm sıfır tüfek ile değiştirdiler.Gönderdiğim tüfeğin bir tek kabzesi geri gelmiş ;şrofls;.;şrofls;.

Gördüğüm kadarıyla parçalarla tetik mekanizması mod125 mod135 ile aynı.Forumda bu konuyla ilgili videolu anlatım ve detaylı anlatımlar mevcut.Linki biraz ararsan karşına çok şey çıkacaktır.Gayet basit toparlanıyor

Amaç doğayı korumaksa ne kadar olduğunun önemi yok. Tıpkı; araçların egzozundan çıkan duman var nasıl olsa deyip ozon tabakasına zararlı deodorant kullanmak ne kadar etki ederki demeye benziyor.

Bence yanlış düşünüyorsun.Bu da bizim hobimiz.Eğer amacın doğayı korumaksa Kadirin bahsettiği balıkçıları engelle,pankart aç eylem yap.Her mermi çekirdeğinin içinde de kurşun olduğunu biliyoruz.Peki günde kaç mermi atılıyor??Avcılar ava çıktıklarında kaç tane fişek yakıyorlar ve ne kadar kurşun atıyorlar???Sırf muhalefet olsun diye doğaya zararlı kişiler durumuna düşürmeyin bizi lütfen

Mustafa abiden almış olduğum AT44 - 10 4.5 mm tüfeğin kalibre olarak performansından memnun kalmamıştım.Mod125 5.5 mm ile arka arkaya 3 tane teneke tomurcuk çay kutusunu oynatmadan 10 metrede rahatlıkla delebilirken 4.5 AT44 - 10 ile birinci kutuyu delip ikinci pelletin kutuya yapışıp kalması ve yamulması daha yeni başlayan pcp hevesimi yarıda kesmişti.Bu tüfeği 5.5 a çevirmenin bir yolu olmalıydı.Bu konuda üstad bi kaç abime konuyu aktardıktan sonra aldığım cevap bunun mümkün olduğu fakat en azından namlu gerektirdiği bazı sıkıntıları beraberinde getireceği yönündeydi.Zaten evlilik arefesinde kısıtlı bir bütçeyle sürdürmeye çalıştığım hobimi terk etme noktasına kadar geldim.Son olarak bu değişimi bu işi yapanların en uygun bir şekilde yapabileceği yönünde oldu.Cumartesi günü işten çıkar çıkmaz fabrikayı aradım.Bahtiyar bey yeni çıkmıştı.Pazartesi sabah aradığımda ise mutlu beyle görüştürdüler.Konuyu kendisine aktardım.Sağolsun beni sabırla dinledi ;rofl.; baya bi muhabbet ettikten sonra tüfeği kendilerine göndermemi istedi.Gönderirken de kutunun içine kendisinden istediklerimi anlatan bir yazı koymamı tüfeği gönderdiğimde de kendilerine haber vermemi istedi.Tüfeği fabrikaya gönderdikten üç dört gün sonra kargomun geldiğini bildiren bi telefon aldım.Kargo siyah bir kutuydu.Ben acaba tüfeği çizdiler mi nasıl yaptılar diye heycanla kutuyu açmamla şok olmam bir oldu.Hatsana gönderdiğim tüfeğim bir tek kabzesi bana geri gelmişti!!!! ;,;-;,;- geri kalan kısmı ise tamamıyla sıfır bir tüfeğe aitti ;şrofls;. Servise namlunun 5.5 yapılması için gönderdiğim tüfeğimi bana sıfır olarak geri yollamışlardı ve karşılığında da hiçbir ücret talep edilmedi.Buradan Mutlu beye ve HATSAN'a teşekkürlerimi sunuyorum.

kararımı verdim tüfek konusunda. hatsan mod 125 alıyorum. ancak bu kez de kalibre konusunda kararsız kaldım. 5.5mm yoksa 6.35 mm mi almalıyım? 2. bir tereddütümde mod 125 mi mod 125 th mi almalıyım.?

Hoşgeldin aramıza.Öncelikle ne olursa olsun hayırlı olsun.Bende de bir tane mod125 var.6,35 i de kullandım 5,5 ğuda.Benim tercihim kesinlikle 5,5 mm den yana oldu.Hem pellet çeşitlilik hem delicilik hemde mesafe olarak 5,5 daha üstün bir çap.Kundak kısmına gelince benim mod125 s kundak fakat th kundaklı tüfeğimde var kundakta atış istikrarı kavrama vs vs olarak thı öneririm.Sonuç olarak mod125 TH 5.5 al derim