HATSAN TORPEDO 155 Piston sökümü

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar üstadlarım ve arkadaşlarım;

torpedo ile ilgili konulara baktım,piston sökümü hakkında bir bilgi bulamadım.

torpedo 155 .22cal tahta kundak tüfeğimin piston keçesini değiştirip bakımını yapmak için tetik ,yay ve piston ağırlığını söktüm.fakat piston keçesini çıkarabilmem için pistonu komple çıkarmam gerekiyor.ama kurma kolundan ötürü pistonu çıkaramıyorum.kurma kolunun pimini sökerek kurma kolunu çıkarttıktan sonra mı pistonu sökebilirim?

veya pistonu sökebilmem için nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. yardım ederseniz çok sevinirim.

saygılarımla

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• Ben sadec mod 125 söktüm ama aynıdır büyük ihtimalle. Kurma kolu sökülebilecek durumda montajlanmamıştı mod 125 lerde. Sanırım namluyu sökmen gerekicek. Ben her defasında namluyuda sökerek çıkarıyordum.

• Torpedo 155ler sabit namlulu değilmiydi?? Benim mod 125in kurma kolu pimi sabit değildi.Bi ara AT44le fabrikaya yollamıştım tetik sistemini vs değiştirdikten sonra kurma kolunu da sabitleyip yollamışlar.Ya o pimi 3 veya 3,5 matkapla çürütücen öyle çıkarıcan yada namluyu sökücenki namluyu sökmeni tavsiye etmem.Veyahutta konuşacaksın fabrikayla göndereceksin.Bence uğraşma gönder fabrikaya yedek parçada yollamıyorlar artık.Parça bulman da sorun

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• ilgileriniz için teşekkürler.

hatsan a çok teşekkürler ,namlumu ve tetik grubunu değiştirdiler .hiçbir ücret almadılar.

fakat ben kendim piston keçesini ve genel bakımı yapmak için silahı söktüm.piston keçesi için hatsan a göndersem ücretsiz yapılırdı ama elimden gelir kendim değiştiriyim dedim.

mod 125 çok söktüm taktım.onun gibi kolay sökülmüyor.kurma kolunu veya piston itici demiri sökmeden pistonu sökemicem gibi geliyor.çünkü kurma koluna bağlı olan uzun demirin, pistonu itten çıkıntısı pistonun dışarı çıkmasını engelliyor.

kurma koluna bağlı ,pistonu iten uzun demiri nasıl sökebilirim.veya pistonu sökebilmek için nasıl bir yol izlememi önerirsiniz

saygılar...

• ustalar yardım lütfeeen.

• hik13 abime çok teşekkür ederim.

kurma koluna bağlı pimi nasıl sökmem gerektini özelden msj atarak belirtti.

burada da ben belirtiyorum ki başkalarına ışık tutsun.

pistonu iten uzun parçayı kurma koluna bağlayan pimini sivri bir parça (beton çivisi ) ile kenarından çekiçle çakarak çıkartıyoruz.sonra pistonu sökebiliriz.

saygılar...

• piston içindeki yay ucu ağırlığını takmadan toplasam olur mu?hatta Mustafa abi bir yerde pistonu matkapla delerek hafifletileceğinden bahsetmişti.

tepmesi azalsın gücüde biraz azalsın.zaten benim kullanacağım mesafelerde(50 metre) çok fazla güç gerekli değil...
    daha istikrarlı olur mu?deneyen arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa çok sevinirim.

• yay ucu ağırlığını takmaz isen başın belaya girer ;şrofls;. ;rofl.;

şaka bir yana kardeş yukarıda yazdığın gibi bir tüfeğin olur,tepme azalır gücüde biraz düşer,o hali ile 100 metre de şişe kıracağını düşünüyorum denemek lazım nasıl olsa 5.5mm pelet :him:s mod85 in önce yay ucu ağırlığı yok idi bana geldiğin de, o şekilde çok isabetli atışlar yapıyordum,üstelik dampa ayak dahi kullanmıyordum,o zamanlar 150 gayme idi dampa ayak ;kihhik, ben ise çeşitli arayışlara girmiştim patriot için ;şrofls;. ;,;- konuya dönelim yay ucu ağırlığını takınca tüfeğin gücü biraz daha arttı tabbi tepmesi de, plastik kundak her tetik düşürdüğümde yanağımda patlıyordu, davul gibi ötüyordu yanağımda,

tavsiye ederim

• yay ucu ağırlığını takmaz isen başın belaya girer ;şrofls;. ;rofl.;

şaka bir yana kardeş yukarıda yazdığın gibi bir tüfeğin olur,tepme azalır gücüde biraz düşer,o hali ile 100 metre de şişe kıracağını düşünüyorum denemek lazım nasıl olsa 5.5mm pelet :him:s mod85 in önce yay ucu ağırlığı yok idi bana geldiğin de, o şekilde çok isabetli atışlar yapıyordum,üstelik dampa ayak dahi kullanmıyordum,o zamanlar 150 gayme idi dampa ayak ;kihhik, ben ise çeşitli arayışlara girmiştim patriot için ;şrofls;. ;,;- konuya dönelim yay ucu ağırlığını takınca tüfeğin gücü biraz daha arttı tabbi tepmesi de, plastik kundak her tetik düşürdüğümde yanağımda patlıyordu, davul gibi ötüyordu yanağımda,

tavsiye ederim

ilgin için çok teşekkür ederim Kadir abicim.