Hugo Chavez adlı kullanıcının mesajları

oynama amaçlı alacağım.

ben havalı tüfek diye başladım sonra evde rahat olur diye havalı tabanca aldım bu seferde tabancalara merak saldım:)

forumda atıcılık videosunu gördüm biraz çalışmak istiyorum evde.(patlatmadan)

Ben uzun zaman önce senin aradıgın gibi bir pellet tasarımıyla ugraşmıştım . Konik celik uc imal etmek gercekten cok zor atmaya kıyamazsın zaten. Kendi pelletini imal etmek istersen bi tarif verebilirim .çelik uc yerine nalburlarda satılan kücük çelik duvar civileri var .Tablo çivisi diye ararsan daha rahat bulursun . Daha sonra iki demir parcasını frezeye baglayıp tam merkezinden civinin capı kadar bir delik acarsın .Açılan delik civinin yannız ucunun 5 milimetresi kursun dökülücek alandan dışarı cıkacak kadar ayarlanmalıdır. Bu işlem bittiginde tüfeginin capı kadar bir matkap ucunu alıp istedigin derinlige göre bileylemelisin. Matkap ucu ne kadar cok bilenir ise döküm isleminden sonra pellet in etekleri okadar uzun olur . Eger ağar bir pellet istersen daha önceden frezeye silah capından 1mm kücük matkapla kalıba civinin girmesi icin actıgın deligi merkezleyerek girmelisin sonra silahının capı kadar olan matkap ucunu baglayıp bileylenen son noktaya kadar kalıp delinir . bu islemler son rasında kalıp döküm işlemine hazırdır . döküm işleminde kullanılcak malzeme olarak önerim lehim ve kurşunu %50 aranlarında karıştırmandır . Bu namluda pelletin daha hızlı gitmesini saglıyor lehim oranı ne kadar artarsa pellet okadar hafif ve sert oluyor.Sürtünmeside okadar azalıyor .Kalıba döküm işleminde ilk olarak celik civi kalıbın icinde acılan delige atılır . Çivinin üzerine yaptıgın karışımı dökersen pellet hazırdır .Tahrip güçünü maksimuma cırmak icin ölcüleri ayarlama işlemi sana kalmış ben kalıp yaparken daima 3 ölcü calışırım degişik derinliklerde sanada tavsiye ederim eger lehim bulamazsan sadece kurşunda iş görüyor .Cok güzel dengeli pelletler ortaya cıkıyor . Silahın güclü ise tavsiyem agır pelletler yapman kısa mesafede cok etkili oluyor. ;tese;kkur

Foruma bakamadım son günlerde.Teşkkürler dostum güzel ipuçları var.

dostum teşekkürler.öztay ı deneyeceğim.hepsine katılıyorum.yanlız gamo rocet deliciden ziyade kırıcı bir pellet gibi.çünkü o biçim ile bir yeri geçmesi zor.(sac,tahta gibi) örneğin pro magnum daha iyi o konuda.

amacım pc kasa aliminyumunu geçebilmek.çalışmaya devam bakalım ne olucak.

jiletle kesmek daha iyi sonuç veriyor.Çok daha temiz şekilde bir araya geliyor.

özenerek yapılırsa bence piyasadaki tüm halolow pointlerden daha iyi sonuç verir.tüm enerji saplandığı yerde kalıyor.

"ZnS:Cu fosfor uzun süreli yeşil ışık yayan malzeme olarak 20. yüzyılın
    başından beri bilinmektedir. Fakat kullanıldığı uygulamalarda sağladığı
    parlaklık ve bu parlaklığın sürekliliği sınırlıdır. Görünür fosfor
    etkisi birkaç saatten daha fazla korunmamakta ve fosforesans parlaklık kolaylıkla
    bozulmaktadır. Dolayısıyla, parlaklığın sürdürülebilmesi için ZnS:Cu
    fosfor esaslı boyalara bazen radyoaktif elementler (147Pm 1H gibi) ilave
    edilmekte, böylece bu fosfor radyoaktif ışından yayılan enerjiyi
    verebilmektedir [1]. Ancak, radyoaktif elementlerin işlenme ve yok edilme
    prosedürü çok zordur ve bir çok problemle karşılaşılır. Sonuç olarak,
    böylesi bir boyanın kullanımı da sınırlıdır."

http://www.metalurji.org.tr/dergi/dergi121/d121_2832.html

"Televizyon seyrederek, televizyonun görüntü tüpünün verdiği röntgen
    ışınlarından; fosfor, radyoaktif maddelerden elde edildiği için
    fosforlu saatlerden ve yüksek irtifa kozmik ışınlardan etkilenimi
    artırdığı için uçak yolculuklarından 1 mrem kadar radyasyona maruz
    kalınır."

http://www.odevarsivi.com/dosy…m=gor&dosya_no=111177

Forfor rayoaktif ilişkisi ile ilgili bunları buldum.

Sonuçta o şey ful zarasızda olabilir tabi.