kuru sıkı alacağım ama..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 200-250 ytl arası kuru sıkı önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar..nerelere dikkat etmeli,ithalmı almalı yerlimi?

şimdiden teşekkürler

• Eğer ikinci el düşünürsen bende bir tane Blow marka toplu 9mm kurusıkı var. 50 ytl ye verebilirim. Silahı gömek için buraya tıklayabilirsin.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cahitkeskin ().

• oynama amaçlı alacağım.

ben havalı tüfek diye başladım sonra evde rahat olur diye havalı tabanca aldım bu seferde tabancalara merak saldım:)

forumda atıcılık videosunu gördüm biraz çalışmak istiyorum evde.(patlatmadan)

• oynama amaçlı alacağım.

ben havalı tüfek diye başladım sonra evde rahat olur diye havalı tabanca aldım bu seferde tabancalara merak saldım:)

forumda atıcılık videosunu gördüm biraz çalışmak istiyorum evde.(patlatmadan)

yok abi üstteki mesaja dedim "neden?" diye. kurusıkı almam, teklikeli diyorya onun için.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• neden?

Aslını ararsan daha "Neden" diye sorarak cevabını kendinde vermiş oldun :) Sana yaşanmış bir örnek vereyim o halde.

"Birkaç yıl öncesine kadar tanınmış tiyatroculardan biri, karşı komşudaki aşırı gürültüden şikayetçi olmuş ve evine gidip zili çalmıştır. Daha sonra çıkan tartışma sonucu, tanınmış tiyatrocu (işte burada 40 kere düşünmeden yapılan bir eylem!) eve gidip KURUSIKI tabancasını alıp yeniden o evin kapısını çalmış ve arbade yaşanmıştır. Evde bulunan şahıs evindeki gerçek tabancasını çekmiş ve tanınmış olan tiyatrocumuzu Hakkın Rahmetine kavuşturmuştur."

Kıssadan hisse...gerçek silah sahipleri (ki emniyet mensupları dahil olmak üzere) bıçak kemiğe dayanana kadar bekler. Ama kurusıkı silah sahipleri artislik yapmak adına bile hemen elini beline atar.

Ancak korunma amaçlı düşünürseniz de bence kurusıkıdan ziyade başka alternatiflere yönlenmekte fayda vardır. Yok illa korunma amaçlı yada sevmek adına ise de yasaların ön gördüğü tüm koşulları yerine getirisin ve ruhsatlı bir silahın olur.

Not: hugo avatarın da çok güzelmiş :) bende bunların bir önceki jenerasyonu vardı. Ne oynardım yaw.. :D

• +1
    kural basit blöfte olsa nefsi müdafa kabul görür ölen öldüğü ile kalır.saygılarımla

• he o yüzden ise iyi. Allah'a şükür o tür durumlarla işim olmaz benim. arada maçlardan sonra falan ses yapsın diye demiştim ben. :)

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• apartmanda 3 tane asker emeklisi var.

maçlardan sonra balon bile patlatamam:)

#hims

avatardaki resim mini mekanik adlı pilsan firmasının eski bir oyuncağı.ne oynardık be.

• Slm,bütceni biraz daha arttırıp örneğin 400-450 ytl arası colt,walther,browning vs.. markaların orjinal kurusıkılarını alabilirsin,orjinallerinin gerçekten tek farkı namlularının kapalı oması bildiğim kadarıyla bence ithal kurusıkılara bakmalısınız ;) Arkadaşların dediği gibi kurusıkı silahlar tehlikeli değil,onu kullanan insanın bilincinde bir sorun yoksa silahın hiçbiri tehlikeli değildir ama yinede tedbiri elden bırakmamak gerekir,kurusıkı silahların bir insana çevrilmesi demek karşındaki insanın nefsi müdafa hakkına sahip olması demektir...Teşekkürler

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Slm,bütceni biraz daha arttırıp örneğin 400-450 ytl arası colt,walther,browning vs.. markaların orjinal kurusıkılarını alabilirsin,orjinallerinin gerçekten tek farkı namlularının kapalı oması bildiğim kadarıyla bence ithal kurusıkılara bakmalısınız ;) Arkadaşların dediği gibi kurusıkı silahlar tehlikeli değil,onu kullanan insanın bilincinde bir sorun yoksa silahın hiçbiri tehlikeli değildir ama yinede tedbiri elden bırakmamak gerekir,kurusıkı silahların bir insana çevrilmesi demek karşındaki insanın nefsi müdafa hakkına sahip olması demektir...Teşekkürler

şekil olarak ithal de olsa yerli de olsa temel fark sadece namlunun kapalı olması değildir ,normal ateşli mermisine çevrile bilmesi engellenmek için gövde ve mekanizma zamak yahut ateşlinin basıncına dayanamayacak kadar zayıf olmak zorunda yoksa yasal olarak satışına ve imaline müsade edilmez bilginize saygılarımla.

• kuzy kalesi vardı breeh breeh
    bende çok oynardımn bu şeyle
    şimdi olsa gene oynarım atları vardı Topları bile vardı

;kihhik,;kihhik,;kihhik,

Şimdi hatırladım bunların toplarından birinin içine dünya kadar kibrit kavı traşlayıp patlatmıştım.E tabi halı felan yanmıştı.Sonrası 550 fps ile gelen annemin terliği kafamda parlamıştı.Valide de pek nişancıydı

;rofl.;;rofl.;;kihhik,;kihhik,;kihhik,

• aynen benim valide de doğuştan bi kabiliyet var hareketli hedefte bile terlikle % 100 kesin isabet ;rofl.;
    amanin aklıma ne geldi x;.z valideler arası terlikle atış buluşması yapalım ne biçim gırgır olur tabiki hedefleri de biz olucaz gırgıra bak ;lol;;rofl.;;kihhik,#hims;şrofls;.

• benim annemde kızdığı zaman dediği 1 kelime vardı ben çocukken
    süpürgenin gaavur tarafıynan bir vurursam nerden geldiğini anlıyamazsın derdi #hims;lol;

• terliği havada görmek gene iyidir.karşılama şansın var.
    terlik elden bırakılmassa o fena işte
    ;rofl.;
    #hims

• Aslında bende bu aralar bir tane almayı düşünüyorum colt 1911 a1 modeli ve walther modelleri arasında kaldım kullanan bilen varsa önerileri nelerdei ayrıca Türkiyede satılan bu colt 1911 a1 modeli tabancanın detaylı resimlerini hiç bir yerde bulamadım elinde olan arkadaşlar bu hususta yardımcı olabilir mi Teşekkür ederim :)

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917