fadıralı adlı kullanıcının mesajları

bırıne saygı gostermenın sızce tek yolu o kısıye para kazandırmaksa. onuda yapmaya calısıyoruz. cunku ıcımızde karsılıksız yardım almanın verdıgı bı mınnet duygusu var.

degerli kardeşim bu yazınıza karşılık yazdım sizi yanlış anlamadım haklısınız aradıgımızı bulabilecegimiz hesaplı ve güvenle alışveriş yapacagımız uzman ve tanıdık bir yerin olması çok iyi .forumda herkez tecrübelerini yaşadıklarını yazıyor bu işe uzmanlık yetmez yaşayan bilir ne kadar mustafa bey yardımcı olsada bütün forumdaki arkadaşlar yaşadıklarını gördüklerini bizimle paylaşıyor bizde bundan tecrübe kazanıyoruz yani birbirimizin ögretmeni olacagız bildiklerimizi başımıza gelenleri paylaşacagız zaten forumun amacı budur yoksa bir uzman bir site açar sadece ona soru sorup bekler cevabını alırız.ben forumdan çok memnunum çok şey ögrendim forumdaki bütün arkadaşlara saygılar

bırıne saygı gostermenın sızce tek yolu o kısıye para kazandırmaksa. onuda yapmaya calısıyoruz. cunku ıcımızde karsılıksız yardım almanın verdıgı bı mınnet duygusu var.

son olarak bırakalımda herkes kendı ısını yapsın. kımse kımsenın gorevını ustlenmesın. eger hatsan mevzusu forumda ıstenmıyorsa bır yetkılı bunu soyler ve herkezde gerekenı yapar. saygılar.

Herkes vatan sever yerli malı kullanmak istiyor ama yerli firmalar bunun daha iyisini yapamıyorlarmı hiç olmazsa avrupadan gelmiş silahı inceleyip aynısını bari yapmaya çalışabilirler ama buradaki mantık ticaret bir fazla satmak kalitenin önemi yok avrupa silah 2000 ytl bunun karşısına 500 ytl lik bir silah çıkarmak ve çok miktarda bayilere satmak bayi çok nasılsa sonrası önemli degil bozulanı tamir ederiz mantık bu ama yanlış bugüne kadar avrupa silah iyi degil garantisi yok denildi ben devamlı kullandım ne garantiye ne parçaya ihtiyacım olmadı mesela ateşli silahta yerli tabancalarda şu an çok atılım yaptı kalite düzelmeye başladı havalı silahta aynı yapılabilir ama bin adet yerine 250 yapıp 2000 ytl ye satmak için yola çıkılması gerekir kalite gerekir bu forma yazan hatsan sahibi arkadaşlar şikayet yerine devamlı memnuniyet yazsa herkez ona yönelir paramız memlekette kalırdı türk milleti olarak istesek dünyadaki kaliteleri aşar daha iyisini yaparız kendi meslegim üzerine misal vereyim türkiyeye ithal keresteyi getiren üç firma var meleketimde 650 ahşap firması var keresteyi hepimiz aynı fiyata bu üç firmadan alıyoruz ama imalata gelince neresinden biraz çalıp daha ucuza satabiliriz diye düşünmeye başlıyoruz kalite düşüyor ve şuan 650 firmanın hepside kan aglıyor.birde bunu destekleyen vatandaşın suçu yokmu dörtte bir fiatına aldım bozulur tabi diyebiliyoruz bu yanlış bence avrupada çelik pahalı türkiyede ucuzmuki dörttebir fiat olsun bu şekildeki firmaları dışlarsak onlarda kaliteye önem verir daha iyisini yaparlar forumdada birbirimizle kavga etmeye gerek yok görünen köy kılavuz istemez herkes hür istedigini istedigi yerden alır. airguntürk e üyeyim burada bir hizmet veriliyor minnet borcumuz var deyip mustafa bey hatsan satmıyor diyede hatsana karşı durmak gerekmez. mustafa bey forumu ticaretine yardım yatagunuda para kazanmak için degil hobi olarak açmıştır bunu bilmek lazım

iyibir nişancı olmak için ilk önce silahları çok sevmek silahın dilinden iyi anlamak demir parçası olarak görmemekgerekir. öncelikle sigara, çay,kahve,kola,alkol gibi yani kalb atışını etkileyen yükselten maddelerden uzak durmak atış yapacagınız tarihten en az bir hafta önce bu maddeleri kullanmamak spor yapmak .ve en önemlisi tetik düşürmek yani hedefe nişan alıp tetigi çekmek gibi birşey yok göz hedefe nişan almaya devam ederken parmak tetigi devamlı ezecek ama silahın ne zaman patlayacagına biz degilde parmak karar verecek biz bilmeyecegiz çünkü tetigimiz nekadar hafifte olsa tetigi aniden çekersek nişan bozulur ne kadar iyide nişan alsak vurursakda tesadüf olur.tabiki başka etkenlerde var duruş şeklimiz ve bol bol antreman yapmak .bu anlattıklarım büyüklerimizin bize anlattıkları ayakta ve destekli atışlarda ben bunları uyguladım ve çok başarılı oldum mesela üçgün saydıgım maddelerden uzak durun nişan aldıgınız zaman sanki silahı biryere sabitlemiş gibi kımıldamaz bir bardak çay için tekrar nişan alın özellikle dürbün ile daha iyi anlaşılır anında titreme başlar .
    birde bunun tersi olan trap skeet atışı bundada çok hızlı olmak gerekir bunun için yarışmalarda ben sadece bir çay bardagı viski alırım ve insandaki bütün refleksler ve hız ikiye katlar makinadan çıkan plagı çok yakın mesafelerde yakalar vurabilirsiniz ama tabi bizim yarıştıgımız yerler bölgesel yarışmalar diger yarışmalarda buna izin vermezler

sorun çözüldü teşekkürler mustafa bey tabancayı bulundugu yerde kutudan çıkarıp attım 8 mermide aynı güçte gitti tüpü söküp normal odada biraktım silah oda sıcaklıgına gelince tüpü taktım attım iyi beklettim attım yine iyi sizin dediginiz gibi havanın soguması ile ilgili imiş arıza yokmuş 200 e yakın tüp boşalttıgım için arıza yaptı zannettim tekrar teşekkür ederim

daisy 008 aman kardeşim alma alırsanda çok atma ben kullandım dandik grup filan hayal içinde yive benzer bişeyler var ama hikaye çabucak bozuluyor güç iyi tabi bb de pellette hayır birde kullandıkça yukarı atmaya başlıyor arpacıgı gezin içinde tamamen kaybedip atsanda yukarı gidiyor top dönmez oluyor şarjörü kötü plastik tırnakları anında bozuluyor tavsiye etmem

ozaman bu arıza degil servise göndermeye gerek yok. peki tüpü takarken contaya basan kısma bir yag sürüldügünü gördüm forumda yazmıştınız silikonlu yagdı herhalde ondan alıp tüpün agzına sürsem bakım için haznedeki oringlere bu yag gider ve oringleri yaglarmı tabanca çok atış yaptı hazneye hiç bakım yapılmadı kendim de sökmek istemiyorum

mustafa abi yalnız bu sorun daha evvel yoktu havalar sogudugu için hissettiriyo olabilirmi.özellikle silah bulundugu yer itibarı ile çok soguk oluyor ve içinde önceden takılmış tüp varken atış yapacagım odaya getirip kutuyu açık şekilde yarım saat ortam sıcaklıgına uyması için bekleyip sonra atış yapıyorum anlattıgım şekilde yapıyor biraz bekleyip tekrar atıyorum gene aynı ara vermeden şarjörü doldurup atışa devam edersen bu hatayı yapmıyor

bendede oldu aynısı o tabancanın tüpü delen iğnesi tüpü iyi delmediği için havayı depoya hemen dolduramıyor yani ince bi delik açıyor tüp delici iğne körelmiş anlıcağınız.

ama peşpeşe atışlarda güç aynı ,kutudan çıkarıp ilk atışı yaptıgım zaman mesela çam agacından levhaya ilk pellet saplanmıyor geri geliyor ondan sonraki pelletleri peşpeşe hızlı birşekilde atıyorum hepside saplanıyor sizinkide böylemi oluyordu acaba

degerli kardeşlerim cp99 havalı tabancada bir sorun var içinde dolu bir tüp varken ilk kez attıgımda pellet tüp bitmiş gibi zor gidiyor ikincide normal bişekilde devam ediyor 15 dakika sonra tekrar deniyorum ilk atış güçsüz devamında normale dönüyor acaba arızamı yapıyor yoksa bu durum normalmi böyle birşey başına gelen arkadaşlar varmı acaba ne yapmam lazım

hiçbir sonuca varamadık tüfegin tarihini kanıtlamak için resmi belge gerekiyor kriminal laboratuarının verdigi 2 adet raporu yetkililer çelişkili buldu tüfegi adli tıp kurumuna gönderdiler bakalım oradan ne sonuç çıkacak bekliyoruz.ayrıca forumda ilgilenen siz degerli kardeşlerime ve sayın master e çok teşekkür ederim

benide polis yol aramasında havalı tabanca için baya ugraştırdılar ellerinden zor kurtuldum ertesi gün emniyete silahı faturası ile götürdüm av teskeremide verdim şu tabancama ruhsat verin veya av teskereme yazın dedim baya ugraştılar araştırdılar ile telefon ettiler dedilerki bu oyuncak ruhsat veremeyiz o zaman yolda niye ugraştırdınız dedim bilgimiz olmadıgı için dediler bunun bir kanunu vardır herhalde fotokopi alıp silahın yanında taşıyıp göstermek lazım

mustafa abi benim bahsettigim 4,5 crosman 500 lük ucu sivri olan pellet.pelletler çok güzel ama bahsettigim hatayı yapıyor benim gamonun namlusunda sorun olabilirmi acaba namlunun geniş olması gibi

kundagınız çok güzelmiş keşke orjinalini bozmasaydınız ahşap boya cila işim oldugu için söylüyorum fabrikanın yapmış oldugu cila türkiyede yapılıyor ama kundagın hatlarını düzgünlügünü tutturmanız imkansız zımparadan dolayı hatlar bozuluyor kaza yapmış boyanmış araba misali oluyor orjinalinde kundagı makina işledigi için çok düzgün zımparalayınca aynı düzgün görüntüyü tutturmak imkansız birde agacın aynı yüzey üzerinde sert ve yumuşak olan yerleri var yumuşak yerleri zımpara daha çok aşındırır sert kısımlar yüksek kalır cila yaptıgınız zaman ortaya çıkar dalgalanma olur bu yüzden kundagı çok esirgeyip çizmemek orjinal boyasını bozmamak bence en iyisi ama zevk meselesi sizin hoşunuza ögle gitmiş hayırlı olsun