walther cp99 da sorun var

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • degerli kardeşlerim cp99 havalı tabancada bir sorun var içinde dolu bir tüp varken ilk kez attıgımda pellet tüp bitmiş gibi zor gidiyor ikincide normal bişekilde devam ediyor 15 dakika sonra tekrar deniyorum ilk atış güçsüz devamında normale dönüyor acaba arızamı yapıyor yoksa bu durum normalmi böyle birşey başına gelen arkadaşlar varmı acaba ne yapmam lazım

• Merhaba arkadaşım.
    Sorunun ne olduğunu anlamak için ürünü incelemek gerekir ama anladığım kadarıyla kullandığın pelletlerden kaynaklanan bir sorun. Kaliteli ve hafif saçma kullanarak test et. Olmazsa Distribütörüne bakıma yolla. Gerekli bilgilendirmeyi oradaki arkadaşlar yaparlar.

• bendede oldu aynısı o tabancanın tüpü delen iğnesi tüpü iyi delmediği için havayı depoya hemen dolduramıyor yani ince bi delik açıyor tüp delici iğne körelmiş anlıcağınız.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• bendede oldu aynısı o tabancanın tüpü delen iğnesi tüpü iyi delmediği için havayı depoya hemen dolduramıyor yani ince bi delik açıyor tüp delici iğne körelmiş anlıcağınız.

ama peşpeşe atışlarda güç aynı ,kutudan çıkarıp ilk atışı yaptıgım zaman mesela çam agacından levhaya ilk pellet saplanmıyor geri geliyor ondan sonraki pelletleri peşpeşe hızlı birşekilde atıyorum hepside saplanıyor sizinkide böylemi oluyordu acaba

• hayır özellikle seri atışta oluyordu ve şuda olabilir horoz yayı gevşek ise valfı tam açamıyordur tüp zaten yeni olduğu içinde valf sert olur kesinlikle bundan olmalı horoz yayını sertleştirin hem daha hızlı atar.

• Official Post

Tüpü silaha takar takmaz atarsanız ilk atışınızda güçlü olacaktır, tüpden ön hücreye CO2 yarı sıvı yarı gaz halde dolar, sonrasında beklerse hücrede sadece gaz kalır, peş peşe atışlarda ise sürekli yarı sıvı yarı gaz hücreye dolduğu için tetiği ezdiğinizde hücredeki yarı sıvı CO2 de gaza dönüşerek namluya daha fazla hacimde gaz göndermiş olur, yani sorun yok silahınızda.

• mustafa abi yalnız bu sorun daha evvel yoktu havalar sogudugu için hissettiriyo olabilirmi.özellikle silah bulundugu yer itibarı ile çok soguk oluyor ve içinde önceden takılmış tüp varken atış yapacagım odaya getirip kutuyu açık şekilde yarım saat ortam sıcaklıgına uyması için bekleyip sonra atış yapıyorum anlattıgım şekilde yapıyor biraz bekleyip tekrar atıyorum gene aynı ara vermeden şarjörü doldurup atışa devam edersen bu hatayı yapmıyor

• Official Post

Tabiki bununda etkisi büyük, çünkü CO2 nin ortam ısı düşüklüğüne karşı tepkisi aşırıdır, yazın arka arkaya atışlarda anında soğuyan tüp, sonuçta hızları yarıya düşürür, çünkü basınç soğumadan dolayı anında düşer.

• Official Post

Sıkışan gaz ısınır, şimdi kış aylarındayız ve durum terse dönüyor, dediğim ön hücreye daha önce geçmiş olan gaz orada soğudu ve ilk atış hızı düşük, ikinci atışda ön hücreye aktarılan hava hücrede sıkışınca azda olsa bir miktar ısınır, bu da hızın artmasını sağlar.

• ozaman bu arıza degil servise göndermeye gerek yok. peki tüpü takarken contaya basan kısma bir yag sürüldügünü gördüm forumda yazmıştınız silikonlu yagdı herhalde ondan alıp tüpün agzına sürsem bakım için haznedeki oringlere bu yag gider ve oringleri yaglarmı tabanca çok atış yaptı hazneye hiç bakım yapılmadı kendim de sökmek istemiyorum

• Official Post

Tüpü delen yerdeki O Ringi yağlamış olursunuz, +1

• çok iyi anladım teşekkürler işin aslı bir hv 40 alıp yazında kışında bu sorundan kurtulmak benim için en iyisi bu olacak

• Official Post

çok iyi anladım teşekkürler işin aslı bir hv 40 alıp yazında kışında bu sorundan kurtulmak benim için en iyisi bu olacak

Kesinlikle, üstelik fiyatıda oldukça iyi, tepmesiz oluşu, Weihrauch Alman kalitesi vs..

• mustafa abi hw 40 a güç modifiyesi mümkünmü.4.5mm de 200 m/S gibi.

• Official Post

mustafa abi hw 40 a güç modifiyesi mümkünmü.4.5mm de 200 m/S gibi.

Tek pompa yapılarak kuruluyor, modifiye demek pompa pistonunu büyültme anlamına gelirki, o zaman bu tabanca tabanca olmaktan utanç duyar. ;kihhik,

• sorun çözüldü teşekkürler mustafa bey tabancayı bulundugu yerde kutudan çıkarıp attım 8 mermide aynı güçte gitti tüpü söküp normal odada biraktım silah oda sıcaklıgına gelince tüpü taktım attım iyi beklettim attım yine iyi sizin dediginiz gibi havanın soguması ile ilgili imiş arıza yokmuş 200 e yakın tüp boşalttıgım için arıza yaptı zannettim tekrar teşekkür ederim

• silah nasıl sökülür nereleri yağlanır tetiği çok sert bir yerlerden tetiğin sertliğinin gaz tüpünün daha az sıkıştırılması ile giderileceğini okudum acaba doğrumu? yardımcı olursanız sevinirim