xlyn adlı kullanıcının mesajları

ister dampa ayak ister tekparça ayak kullan sabitleyemezsen hatsan tüfeklerden her ikiside kayar dampa ayak dürbünü korur kaymasını engelleyemez.kaymaması için ya stoper takacaksın ki güçlü hatsan tüfeklerde stoperde durmuyor o da kayıyor.
    Ben tek çare olarak 4mm allen anahtardan kama kesip ayağın arkasına gelecek şekilde kızağa takarak kullanıyorum.
    [Resim Engellendi: http://s7.directupload.net/images/101024/temp/3puna96b.jpg]

arkadaş torpedonun piston contasını değiştirmek için pistonun üst kısmını sökmelisin gerekli aletler yoksa bu nu sökmek çok zordur pistona zarar verebilirsin ben denedim sökemedim.
    patriot piston contası diye nette aratırsan bulursun ben almıştın torpedonun piston contasıyla aynı fakat patriotun yayı uymuyor.
    yay iç çapı 14mm dış çapı 21mm den büyük olmayan yaylar uyar.
    yay tutucu iki parçadan oluşuyor.
    bence yeşil gres uygulayıp topla eskisine göre baya fark göreceksin benim contada biraz hasarlıydı ben yeşil gres uyguladıktan sonra yakın mesafeden pelet yanyana passız 5lt lik üç yağ tenekesini delip dördüncünün içinde kalıyordu
    pistonu önünü yağ kaçırma ateşli silah gibi patlıyor ve namlu kapkara oluyor isabetliliği kötü etkiliyor

etekleri çok kalın namluya tam oturmuyor peletler düzgün gibi görünsede çok dağınık gidiyor hedefin 3-4 cm sağına dağılıyor isabette bence ince markalı saçma bile bunlardan daha iyidir
    denemekte her zaman fayda vardır ama ben iyi sonuç alamadım beğenmedim

arkadaşım ben 5,5 torpedo 155 kullanıcısıyım 6,35mm bu silahta hantal kalır bence en iyisi 5,5mm bende bu silahı görünüşü için almıştım kundağı çok şık fakat ön kısımında her iki tarafta 1 cm yakın boşluk var kundak öyle oyulmuş bolt olayıda değişik ve de güzel olmuş kurma kolunun bağlantı yeri kundak içinde kalsa daha güzel olurdu (diana 460 daki gibi) bu şekilde çirkin duruyor
    çoksert kuruluyor 100 atıştan sonra kurma kolunun bağlantı yerlerinde boşluklar oluştu aliminyum benzeri yumuşak bir metalden yapılmış dolayısıyla kuruldukça aşınıyor bollaşıyor ne kadar dayanacak bakalım
    tüfeğin ağırlığı dürbünle beş kiloyu geçiyor ama tabiri caizse yine katır gibi tepiyor tüfek elimden 5-10 santim havalanıyor 30 metreye kadar 1-2cm grup yapabiliyor fakat uzak mesafelerde tutturmak zor tepmeden mi namludan mı artık bilmiyorum
    istenilse çok mükemmel bir silah olabilirdi ama beklediğim gibi çıkmadı özensiz yapılmış kullanılan malzemelerde kalitesiz bence bu kadar paraya deymez daha ucuz bir şey bak yada uzak mesafeler düşünüyorsan biraz daha para ekle pcp al

dürbünün üzerinde gelen ayaklarla pek verim alamazsın ben torpedoya dampa ayaktaktım dampa ayağın çivisi var onu sıktıktan sonra hayatta oynamaz stopere gerek yok ayak taşgibi oldu ama bu sefer dürbün geri gelmeye başladı dürbünün ön kafasına kadar dayandı bende orada iyice sıktım artık kımıldama yok