Hatsan Torpedo 155 Dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar. Torpedo 155 tüfeğime dürbünü sabitlemem için ne kullanmalıyım. Dürbün ne kadar sıkarsam sıkıyım sürekli oynuyor. Bazıları stoper diyor bazıları dampa ayak bunlar aynı şeyler mi? yoksa farklı şeyler mi? Birde dürbün ayarı yapmak için; dürbünün sağımda ve üstünde vidalar var onları çevirmem mi lazım? Cevaplarınızı bekliyorum. Sevgiler.

• Dürbünün üzerindeki vida ile artı kılı aşağı yada yukarı kaydırabilir, dürbünün sağındaki vida ile de artı kılı sağa yada sola kaydırarak ayar yapabilirsiniz... Bundan önce dürbünü atışlar sonrasında kaymayacak şekilde sabitlemelisiniz... Bunun için dampa ayak kullanmalısınız... Sorularınızla ilgili forumdaki konu başlıklarını takip ederek daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz....

Dürbün montaj ve ayarı ile ilgili bu flash demolara mutlaka bir göz atın.

• dürbünün üzerinde gelen ayaklarla pek verim alamazsın ben torpedoya dampa ayaktaktım dampa ayağın çivisi var onu sıktıktan sonra hayatta oynamaz stopere gerek yok ayak taşgibi oldu ama bu sefer dürbün geri gelmeye başladı dürbünün ön kafasına kadar dayandı bende orada iyice sıktım artık kımıldama yok

• dürbünün üzerinde gelen ayaklarla pek verim alamazsın ben torpedoya dampa ayaktaktım dampa ayağın çivisi var onu sıktıktan sonra hayatta oynamaz stopere gerek yok ayak taşgibi oldu ama bu sefer dürbün geri gelmeye başladı dürbünün ön kafasına kadar dayandı bende orada iyice sıktım artık kımıldama yok

aynen deiğin gibi yaptım ,dampanın altına çift traflı bant ta koydum arkasına da stoper dürbün hiç gidecek yer bulamadı bu kez de dampa yı kırdı bu silahı dürbünle kullanmayı beceren varsa elini öpecem..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Official Post

Olabildiğince hafif dürbün kullanmalısınız, aksi halde o tüfekle yapılacak fazla bir şey yok, dampa kırılmazsa dürbünü kırar sonuçta.

• Mustafa bey ben zaten dürbünü kurtardığıma memmunum, heralde iyi bi gez sistemiyle 50 metrede soda şisesi hedefimi tutturabilirim,,tüfeğin gezini zaten sökmüştüm ama bu gez ve arpacıkla bişey vurabileceğim yok benim .hatsan a yollayıp arpacığını felan değiştireceğim.. ya da tüfeği size tollasam üstüne yatagun da mevcut red dotlardan birini koysanız 50 metreye ayarlayıp geriye yollasanız:) hayal gücünün sınırı yok tabi...

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

zoraki 4.5mm

• Official Post

Ben bu hafta istanbul dışında olacağım, forumdan "ERKUT" Kadir bey ile bir irtibat kurun, kendisi YataGun personelidir.

• İlginize çok teşekkürler Mustafa Bey Kadir bey ile irtibata geçeceğim..

zoraki 4.5mm

• Bende mod125 kullanıyorum.üzerinde 3-9x-32 dürbün var gayet yeterli diye düşünüyorum.En az sizinki kadar tepen bir tüfek ama dampa taş gibi nası kırdı merak ettim.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Official Post

Üst blok ile teması saplayan ikişer adet O Ring ve 2 tane vida, o silahta o ağırlıkta bir dürbünle dampaya bir şey olmasada kısa süre sonra dürbün dampaya rağmen zarar görür, dampa böyle bir silah ve bu dürbünle %100 dürbünü korumaz, ömrünü uzatır.