OLUMSUZ adlı kullanıcının mesajları

Atak arms firması zoraki modelinde iyi. Bir başarı elde ettiler

Keşke M16 tarzı pcp gücünde pnömatik tüfek üretseler aslında yıllar önce fabrikayı aradığımda daha güçlü yeni model tasarlıyoruz demişlerdi ama rafa kaldırdılar galiba

Bendeki Zoraki jsp ile kötü sonuç verirken şaşırtıcı bir şekilde 22grn pointedle 25mt de tek delik yapıyor bendeki 5.5 cal .

Sizinki 4.5 cal miş denemediysen pointed dene istersen

Bez bant uygularsanız birde 3 tur sıkı sararsan birşey olmuyor zaten deliğinide kızgın Çubuk ile yakarak açtığında oradada bir yapışma oluyor ben uyguladım kullanıyorum tüfeğin sesi en düşük seviyeye indi diyebilirim

adaptörden olduğunu düşündüm ilk adaptörü değiştirdim izlediğin videolarda Ultra için kimse dibe dayamıyordu ama her olasılığı denedim sonuç aynıydı moderatörün içinde pulları nasıl daralttınız ?

moderatörün içini açıp pulları değiştireceksiniz yada mevcut pulların üzerini bez bantla kaplayıp deliği kendiniz acaksınız lehim makinası yada pellet kalınlığında bir çiviyi kızdırıp ta delebilirsiniz ama deliği pelletten biraz daha büyük açki isabeti etkilemesin birde bantı tek bir yüzüne kaplama hava basıncı sökebilir pulun ön ve arka yüzünü kaplayacak şekilde sar

Kaliteli bir moderatör ile atış hızınızın değişeceğini düşünmüyorum.hatta çoğu kullanıcı vuruş yerinin değiştiğini söylese de bu şuana kadar benim başıma gelmedi .Bu tarz bir terslik yaşanıyorsa ya namlunun çap oturtmasında sıkıntı vardır ya da moderatörde.İsabeti iyi yönde etkilediğine şahit oldum diyebilirim bir nevi air stripper görevi görüyor.tercihim tombul büyük olanlar tabiki de .marka belirtmeye pek de gerek yok sanırım pek de bir seçenek yok zaten TR de.Bir DonnyFL Fatboy güzel olabilirdi :)

evet tombul olan moderatör ler daha iyi

moderatör düzgün dizayn edilirse isabete olumlu yönde etki eder .

moderatörün içendeki pullar sesi kesmede en önemli elemanlardır delik çapı küçüldükçe sesi kısar ben bu zamana kadar para verip moderatör almadım moderatörümü hep kendim yaptım moderatörün 1. odacığı herzaman büyük olmak zorunda olmazsa patlama anında çıkan havanın çoğunu 1. odacık yutamaz sa moderatörün odacıkları arasında yüksek oranda hava geçişi olur bu hava geçişleride pelleti yolundan çıkarır osebepten 1. odacık uzun sonraki odacık daha kısa şeklinde moderatör yapılırsa orataya sesi iyi düzeyde kesen isabetide arttıran bir moderatör çıkar

odacık sayısını arttırınca tüfeğin gücü biraz düşüyor bilgin olsun ama hiç bir parçayı kesmeden önce içinden çıkan pulları bez bant ile iki yüzeyini sar sonra lehim makinası ile delik aç lehim makinan yok ise 6 mm kalınlığında bir metel çivi gibi bir şeyi tüpte kızdırıp ta kullanabilirsin ben uyguladım baya fark etti .

ama pulların namluya bakan kısmına en az 3mm kalınlığında sertçe sünger yapıştırsan sesi çok daha iyi kesiyor bu bahsettiğim süngerler tüfek veya pompa kutularından çıkıyor hatta pellet kutusundan bile çıkıyor sadece süngeri çok kalın yapıştırma örnek 1 cm kalınlığında yapıştırırsan atış esnasında moderatör içinde basınç oluşacağından sünger şekil değiştirip ya yapıştırdığın puldan ayrılıyor ayrılmasada basıçla büzüşüp pellet yolunu daraltıyor pellet te süngere değeceği için isabeti etkiliyor

Hocam sizin sonucu bende merak ediyorum. Paylaşın lütfen nasıl sonuç alacaksınız acaba.

solidler geleli 2 hafta oldu ama atışa gidemedim bende merak içerisindeyim sadece fabrikada 30 mt kapalı alan var 20 grn olanını denedim acele ile kral marka tüfeğimle denedim sonuç gayet iyi 30 mt tek delik yaptım ama benim asıl merak ettiğim 22 ve 24 grn olanlar deneme fırsatı bulduğumda sonucu paylaşırım

Selamünaleyküm arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.

Aramızda illaki Engin sak solid lerini kullananlar vardır.

Merak ettiğim konu 5.5 cal olmak kaydıyla alıpta deneyenler varmıdır olumlu veya olumsuz yorumlarınızı yazarmısınız tabi tüfeğinizin modeli ve aldığınız solidin ağırlığıyla birlikte

Peki hocam çok teşekkür ederim 15 kere fln pompa ile doldurdum acaba servise gondersemmi yoksa bir sorun çıkana kadar bekleyeyimmi

ben yıllardır pompa ile dolduruyorum tüfekleri bir şey olmaz ben sadece imkanın varsa scuba ile doldur demek istedim zaten scubaya geçtikten sonra tüfekte nem kalmaz

Hatsan pradatör kullaniyorum hatsan ponpayla ne kadar havaş doldurdamda ısınma az bile olsa ponpanin içinden su çıkıyor acaba tüfeğe zararı varmıdır

Tüpün içindeki nem zamanla çekicin vurduğu valfin oringlerini ve yayını bozuyor eğer tüfekte regülatör var ise zaten regülatör ün en büyük düşmanı nemdir .

Birde tüfeğin tüpü çelik ise zamanla tüpü içeriden çürütmeye ve buşekilde uzun kullanım sonrası patlama riski de vardır.

Özet olarak tüfeğin en büyük düşmanı nemdir