SEKO81 adlı kullanıcının mesajları

arkadaşlar bu konuda fazla tecrubem yok pcp kullanıma yeni başladım

eve yakın bir doldurma istasyonu buldum kuru hava istiyorum dedim tamam dediler

tüpümü alırken oksijen olmasın dedim bu oksijen dediler astım hastalarının kullandığı hava

soruyorum arkadaşlara bu oksijenmi yoksa kuru havamı işin tehlikesini anlatıyorum oksijende aynı kuru havada aynı

diyorlar şu an tüp evde yani bomba evdemi acaba nasıl anlarız.

ben bügün tüfeğimle 40 atışda yaptım.............. ?(

arkadaşlar sorunu çözdüm aparatın hortumla ilgili bağlantıdan kaçırıyor .

güzel bir bakır contayla hallettik işi

şu an tüpüm 150 barlık bir tüp

doldurduğum yerdeki yetkili oksijen diyor ama oksijen tehlikeli diye duydum

sonrada hastalarda hatta astım hastaların kullandığı kuru hava soluduğumuz hava diyor

biraz kafam karıştı azzot basabiliyorlar ama tüpün kafa aparatın değişmesi gerekiyor.

ben at44 tüfeğime 150 bardan fazla basamıyorum tabi tüpte 150 barlık bu azmıdır sizce...

fotoğrafı koymak isterdim ama tüfeği ve tüpü arbada bıraktım.

tüpe bağladığım dolum aparatında tüpe soktuktan sonra hava kaçırma var elimde yedek orıngler mevcut yarın onları takıp tekrar

deneyeceğim.

7lt lik bir tüple tüfeğimi 150 bar olarak kaç dolum yapabilirim

formu biraz araştırdım 7-8 deniliyor doğrumudur.

tüp dolumu ve bulma konusunda şansım çalıştı eve yakın kuru havada azotto doldurabiliyorlar.10 ytl dolum ücreti.

yarın tüpü ve tüfeği tüpü doldurduğum yere götürüp

orda deneyeceğim.

ama ben hatsanın verdiği aparattan pek ümitli değilim

neden vidalı bir şey yapmazlar.

bu aparatı devamlı sokup çıkarmaktan aparat pek sağlıklı hava basacağından ümitli değilim.

arkadaşlar yeni aldığım at44 e en sonunda bugun uygun bir 7 litrelik tüp buldum manometresini ve bağlantılarını hallettim ama tüpü komple bitirdim 50 bardan fazla hava basamadım at44 dün dolum aparatı yuvaya bir türlü oturmadı.
    hava kaçırdı bu yüzden düzgün dolduramadım.

aldığım tüp ile tüfeğimin tüpünü kaçkerede doldurabilirim.

yaylıda kurma sorunu dedik...

şimdide pcp de dolum sorunu biraz hevesim kaçtı açıkçası..... :S

mustafa abi benim mesleğim metal tekstil aksesuarları bunla ilgili devamlı kalıp yaptırdığım(kesme,sıvama ve enjeksiyon zamak ve kurşun döküm kalıpları)kalıpçımı aradım konuştum hatsan torpedo marka tüfeğimi götürüp göstericem elinde hazırda farklı boylarda gazlı yay varmış olmadı tornada ekleme ve uyarlama yapılabilir dedi.bana mantıklı geliyor .bakalım deneyeceğiz.

gazlı yay ile gasram yapı olarak birbirine çok benziyor.

ama gazlı yayın ne kadar işe yarar bilemiyorum ama kalıplarda çok uzun ömürlü olduğunu biliyorum acaba

be resmini vermiş olduğunuz gasram her tüfeğe uygulanabilirmi.

arkadaşım bendedehatsan torpedo var .

çok farklı pelletler kullandım am en son tercihim dıana hıght power oldu benim tavsiyem bu.

ses istiyorsan gamo sarı raptor.

istikrarlı atışistiyorsan dıana hıgt power

Haklısın 150 lira verip hatsan tüfek alacağım zaten bütçe kısıtlı kendim biriktirip alacağım Gamo yada diana pellet almayı düşünüyorum pro magnum u deneyeceğim nasılmış.

bende böyle yapmıştım gamo expander sivri uç aldım daha sonra daha iyi şişe kırabilmek için formu bayağı inceleyip

4.5 hatsan dıablo aldım oda kesmedi ts-10 aldım sonra gamo rocket aldım sonra gamo sarı ropterleri denedim yani süpersonıc hız en sonunda doğruyu buldum yatagundan dıana hıgt power aldım ve sonunda aradığım ağır çapaksız

uzak mesafede etkili pelleti bulmuştum tabi biraz pahalı ama bence değer çünkü aldığınız kutuyu bitirmeden başka pellet denemek istiyeceksiniz.