coolasice adlı kullanıcının mesajları

Patriotla mod125-135 yayı aynı bildiğim kadarıyla,ben patriotumu bakıma yolladığımda yayda değişti ve bakım kağıdında mod 125-135yayı yazıyordu.

İlker bey,ben gayri meşru olanı falan savunmuyorum,mesajlarımda da öyle olması yönünde birşey yazmadım,bakın Hogo87 aslında olayın farkında sistem konusunda da yazdıklarında haklı.Görevini yerine getiremediği konusuna katılmıyorum dedim,mevcut şartlar altında elinden geleni yapmaya çalışıyor,her teşkilatta aksamalar oluyor neden polise bu kadar eleştiri var ben bunu anlamıyorum?Eblemis aslında aynı şeyleri söylüyoruz çürük elmalar ne yazık ki var,fatura da gerekli değil ben de böyle olduğunu biliyorum,gerekliliğinden ziyade açıklayıcı olması açısından iş bilmezin birine denk gelirseniz son çare ''Bak kardeşim bu havalı Silahtır'' diyebilmeniz için bulundurun diye yazdım.Kırılan üzülen arkadaşlar varsa kusura bakmasınlar kimseye kişisel bir garezim yok inanın,daha da bu konuya yazmam,ben işe gidiyorum ½bay£bay`;

Sanırım ben istediklerimi ifade edemedim,ya da siz yanlış anladınız,ben kimseyi dövmekten ya da hırsız diye yaftalamaktan bahsettiğimi hatırlamıyorum,sadece bu kadar iyi niyetli olmayalım dedim.Polisin görevini gerektiği gibi yerine getiremediğini konusuna katılmıyorum,bu kadar halkla içiçe bir kurumda yapılan hatalar daha çok göze batıyor hepsi bu,ihtiyaçlar sıkıntılar görmezden gelindiği sürece de bunlar olmaya devam edecektir.Herkes işini dört dörtlük yaptı da eleştirecek polis mi kaldı?Hergün girip çıktığım bir forumda benim mesleğimle alakalı bir eleştiri varsa ben cevap veririm,ben hukukçuları eleştiriyormuyum,ya da müzik aleti yapanları,siz dönüp bir özeleştiri yapın sonra polisliğe sıra gelsin.Herkes kendi işini yapsın yeter.

Bende yazdığımı Eblemis'e ithafen yazmamama rağmen benden alıntı yapıp cevap vermiş,bu da bana cevap hakkı doğuruyor haklı olarak.Ben de aynı şekilde size birşey ispat etme derdinde değilim,burdan hukuk dersi almaya ihtiyaç duymayacak kadar da mevzuat hakkında bilgim var,kendi bildiğini okumak mevzusu sizin için de geçerlidir,karışmak da bana düşmez. Ayrıca abuk subuk örnekler verip abesle iştigal etmenin de alemi yok,ağzında buji cebinde tornavida gecenin bir vakti arabaların içine bakan insan ya heyecan arayan bir salaktır ya da kötü niyetlidir, bu da benim görüşümdür,ister beğenin ister beğenmeyin,hemen savaş baltalarını çıkartıp savunmaya geçmeye gerek yok.

Yok yok İlker kardeşim,hırsız kardeş yazık kışta kıyamette üşenmemiş taa Gebze'den atlamış gelmiş Bağdat Caddesi ara sokaklara ekmek parası çıkartmaya senin yaptığına bak,ne kadar art niyetlisin ya,hiç yakıştıramadım sana ;) Polis onu görünce ''Aaa kardeşim sen gecenin 3ünde buraya gezmeye gelmişsin,ağzındaki bujide zaten,cebindeki tornavidalarla birlikte gündüzden söktüğün arabadan kalmış biz de geçiyoduk öyle görünce arabayı süzdüğünü,bir bakalım dedik,kusura bakma ne kadar art niyetliyiz,e hadi biz gidelim de sende rahat rahat sokağın ..............(uygun yeri siz doldurun artık)'' demelidir,kimse kusura bakmasın ama öyle iş üstünde hırsız yakalamak istavrit yakalamaya benzemiyor,benim çalıştığım bölgede 100 tane araba patlatılıp vatandaşa ''Hay ben sizin yapacağınız işin'' diye kendime sövdürdükten sonra Önleyici Hizmetin ne anlamı kaldı?Bu dediğimden ''Adamın ağzını burnunu kıralım'' düşüncesi çıkartmayalım ama bu kadar da Polyanna olmayalım.Araba patlatmak dışında ağzında buji kemirenini de hiç görmedim bu arada :thumbup:

Verilen aklın 10da 1i kadar kolluğa destek olunsa herşey güllük gülistanlık olacaktır,arkadaşlar emniyette çok şeyler değişti şu an en ufak şeye müsamaha gösterilmiyor görevliler açığa alınıp cezalandırılıyor,biraz iğneyi kendinize batırın, profesyonel olarak bu işin eğitimini aldım 4 yıllık memurum ve şu an hala bu işi yapıyorum, yaptığım işlerden dolayı vatandaştan ''Kardeşim Allah razı olsun''diyen iki elin parmağını geçmez.İnanın bizde kışta kıyamette uygulama yapmaya,arama yapmaya,kimlik sormaya bayılmıyoruz, askeriyle polisiyle herkes sizin için çalışıyor,sizin huzurunuz için çalışıyor,biz de insanız robot değiliz yeri geliyor 10 gün izinsiz hergün 16 saat mesai yaptığımız oluyor,biz de üzülüyoruz bizim de çocuğumuz anne babamız hasta oluyor, bizim de zaman zaman moralimiz bozuluyor,kısacası biz de İNSANIZ, hata da yapabiliriz,bu kadar acımasız olmayın! Bir güler yüz gösterip düzgünce iletişime geçin,inanın kimse size zorluk çıkartma niyetinde değil, bakın en basitinden AVCI1981 isimli arkadaşın örneği; kolluk şüpheyle gelmiş bir sorun olmadığını görünce kendisi de atış yapmıştır.Aynı olay memleketimde 2 defa da benim başıma geldi,ama benimkiler atışta o kadar başarılı değillerdi ;kihhik, Uzun lafın kısası destek olalım arkadaşlar destek,birşey gördüğünüzde ihbar etmekten,ya da başınız sıkıştığınızda polisi aramaktan çekinmeyin,inanın her türlü desteği alacaksınız,bu senin görevin onu öyle yapma, bunu böyle yapamazsın vs vs demek yerine tatlı dille anlatın her türlü probleminiz çözülür.HERŞEY SİZİN İÇİN!

Not:Tüm arkadaşlardan ricam kimsenin mesleğine karşı yerli yersiz atıflarda bulunmayalım,herkes bu forumda yüzyüze olmasa da birbirini tanıyor,kalp kırmaya gerek yok.

Eblemis bu önyargılarını kır,atgözlüklerini çıkart sonra yazdıklarını bir daha oku! Polis'e eşkıya gözüyle bakarsan sana da öyle davranır.3-5 dangalak gazete televizyonun yazıp çizdiğiyle burda bir mesleğe atıp tutmanın alemi yok.Başına bugüne kadar ne geldi bilmiyorum ama gocunduğun birşey varsa gidersin kanuni yoldan hakkını ararsın.Olay kişiselleşmeye başladı yönetici arkadaşlar uygun görürse konu kapatılsın.

Ben fatura taşınmasının ne işe yaradığını,başınıza gelebilecek bir ihtimali örnek vererek anlattım,bu demek değil ki herzaman böyle olacak.Sen taşımamakta ısrarcıysan taşıma,onun yerine kanunların fotokopisini taşı,paşa gönlün bilir,sonuçta taşıyan bana taşımıyor ;keyf; Ama kanunlar senin buraya kopyala yapıştır yaptığın kadar basit işlemiyor benden söylemesi.

Ne demek zorundadır?Ne münasebet!Her kolluk havalı silah dünyasını takip etmek zorunda mı?Nasıl ki ele geçirilen uyuşturucu maddeler narkotik şüphesiyle incelemeye alınıyorsa,aynı şüphe belgeyle ispat edilemeyen havalı silah için de geçerlidir.Ayrıca yapılan işlem yaptırım uygulamak değildir,yaptırım uygulanıp uygulanmayacağına karar verilmesi için yürütülen rutin işlemdir ayrıca olay bilmem kim memurun keyfine göre değil savcılığın talimatıyla yürütülmektedir.Olayın aslı astarı anlaşıldıktan sonra yaptırıma gidilmekte ya da gidilmemektedir.

Arkadaşlar belki pistonlular bariz havalı tüfek olduğu belli olabilir ama pcp ler yeni yeni yayılmaya başladı ve ilk defa karşılaşan kolluk görevlisinin kafasında soru işareti oluşturabilir sonuçta herkes herşeyi bilmek durumunda değildir.Fatura taşımak zorunluluktan ziyade ne olduğunu belirtmesi açısından kolluğu ikna edebilmek için önemlidir,sonuçta ne olduğu anlaşılamayan madde,silah,bıçak vs vs. konularda son karar kriminal İnceleme sonucunda verilmektedir,yani müsadere edilmese dahi ne olduğu anlaşılana kadar tüfeğinize el konabilir.Kuru sıkı silahlarda namlu kontrol edilip oynama varsa el konularak incelemeye yollanır aynı şey havalı olduğunu ispat edemediğiniz bir silah içinde geçerlidir.Çünkü kolluk işin teknik boyutunu bilmek zorunda değil rutini uygulamakla görevlidir. Zaten olayın şüphe ile merkeze intikalinden sonra işlemler savcılık talimatıyla yürütülmektedir.

Herşey gönlünce olur inşallah kazasız belasız kullanman dileklerimle,bu arada bugün poligonda 2 şarjör attım at44le,ne yalan söyliyeyim ilk defa kullanıyorum çok hoşuma gitti,böyle bir iki dakika içinde 20 pellet gidince insanın yaylı tüfeği eline alası gelmiyor.Görüntüsü hantal gibi geliyordu tam aksine gayet hafif bir tüfek.Artık bende biraz toparlanınca pcp ye geçiş yapacam inşallah.

İstediğin görüntüyse şayet buna bir bak,tüfeğin üzerinde harika duruyor.

[Resim Engellendi: http://s6b.directupload.net/images/090505/temp/33rh3o7n.jpg]

http://www.silahdunyasi.com/em…amp;CatID=20688&tabId=

Ben yaklaşık 1ay önce almıştım ,yalnız koydukları resimdeki gibi ışıklı değil,mildotta yok,yaklaştırması da 24 değil olsa olsa 16 yaklaştırma var üzerinde 6x24 yazdığına bakmayın.

Güzel tarafı paralaks var ve görüntüsü de gayet net fiyatına göre çok iyi dürbün,pcp de merceklere de zarar gelmeyeceği için uzun süre zevkle kullanılabilir. (3x9 powerline-tasko-winchester vs vs dürbünlerin 60-65TL olduğunu düşününce)

Çok Teşekkür Ederim :) Dampa Nereden Temin Edebiliriz ? Bide Dampa Olmadan Sizin Hediye Ettiğiniz Tek Parça Ayakla Maximum Kaç Atış Yapabilir Arkadaş Dürbünü Bozmadan ? Yani Aşağı Yukarı Tabi :)

İlker kardeşim,dürbünü bozmadan atış sayısının dampa ya da tek parça ayakla alakası yok,ayak kızak üzerinde kaymadığı sürece dürbün ayarı bozulmaz,ama alacağın silahta tepme biraz fazla olduğundan belli bir süre sonra kaymalar başlıyor.Tek parça ayakta dürbünün bozulma ihtimali var,titreşimle içindeki mercekler kayıyor.Ama dampa ayakta bu titreşim absorbe edildiğinden dürbüne yansımıyor.Dampa ayak dürbünün sağlığı açısından gerekli birşey.

Sizin dürbünün aşağı yukarı ayarını yapan taret bozulmuş olabilir,yakın bir zamanda almış olduğum Oriental marka bir dürbünde 1 kutu pellet sonrası sıfırlama bozulunca, ben sıfırlamaya çalıştıkça yükseklik ayarı sona dayanmasına rağmen alt vuruyordu,sonradan sabitleyip baktığımda taretin bozulduğunu farkettim,dürbünü görüş alabileceğiniz ve kaydırmadan tutabileceğiniz düz bir zemine koyun ve aşağı-yukarı ayarıyla oynayarak artıkılın hareket edip etmediğini gözlemleyin.Umarım bozulmamıştır,kolay gelsin.