Celo adlı kullanıcının mesajları

Her ne kadar tüfek uzmanı olmasamda başıma gelen olaydan biliyorum.Eğer arkadaşın dediği gibi tüfeğide kurulu vaziyette bırakmadıysanız.Bu tüfeklerin (460 ve 350 ) oring contaları çok sert ve hava kaçırmaya müsait.Oring contasının altına 5 -6 damla japon yapıştırıcı damlatırsanız bu olay çözülür gibi geliyor bana.tabii yayda bir sorun yoksa.bir de Silahın ilk geldiğinde de güç düşüklüğü vardıysa kesin oring contası hava kaçırıyordur.Bu konuyla ilgili olarak Mustafa Serdar Bey'in bir yorumu vardı,magnun 350 tüfeklerde güç düşüklüğü ile ilgili açılan bir konuda orada bahsetmişti.Bizde kendi tüfeğimiz de uygulayıp sorunu halletmiştik.saygılar.

97k yı bu işlere karıştırmayalım lütfen :P

Düzeltiyorum ne 460 nede diğer yaylılar benim için kral mod54
    güçlü,isabetli,tepmesiz,pelet yüklemesi 460 a göre daha basit,yandan kurulması bir avantaj (kolda yamulma veya kırılma derdi olmaz),motifiyeye daha yatkın, tek eksisi diğerlerine göre biraz daha ağır oluşu (diananaların hangisi hafifki) osun, ben onu sırtımda taşırım.Bu sevda bitmez.Bu sevda ile tanıştıran Kartalcin (Yusuf) kardeşime çok teşekkür ediyorum.

Tabiki renkler ve zevkler tartışılmaz.hani derlerya gönül kimi severse güzel odur.kimin hangi tüfek hoşuna gidiyorsa onu alsın. :thumbup:

Bir karadenizli olarak bu kefal konusuna bir iki kelime de benden.bizim buralarda kefal ekmek ile avlandığı gibi,bazende limanın içinde gezen kefalleri yemleyerek avlarlar,Bir hassa balıkhaneden ayıklanmış mezgit balığının kafaları ile güzel yemleyip,yeme alıştırdıktan sorra mezgit balığının kafasının alt kısmında bulunan kurt şeklindeki yerini oltaya takıp yakalarlar.Yakaladığımız balıklar en fazla 0,5 ile 1 kilo arasında değişir.Birde rus kefalleri vardır.Onlar 1-5 kilo arası çırpma ile yakalarlar,bu balık yeme gelmez.Tatlı su kefalleri kara sinek,siyah çekirge,solucan,yeşil çekirge,dut gibi yemlere dayanamaz diye biliyorum.