mod 54 mü yoksa magnum 460 mı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 97k yı bu işlere karıştırmayalım lütfen :P

Düzeltiyorum ne 460 nede diğer yaylılar benim için kral mod54
    güçlü,isabetli,tepmesiz,pelet yüklemesi 460 a göre daha basit,yandan kurulması bir avantaj (kolda yamulma veya kırılma derdi olmaz),motifiyeye daha yatkın, tek eksisi diğerlerine göre biraz daha ağır oluşu (diananaların hangisi hafifki) osun, ben onu sırtımda taşırım.Bu sevda bitmez.Bu sevda ile tanıştıran Kartalcin (Yusuf) kardeşime çok teşekkür ediyorum.

Tabiki renkler ve zevkler tartışılmaz.hani derlerya gönül kimi severse güzel odur.kimin hangi tüfek hoşuna gidiyorsa onu alsın. :thumbup:

:love: Diana Mod 54 (5,5)[b][i] + Sports Match Dampa+optima 3x12x44 dürbün

• bende aynı bu konudaki çelişkiyi yaşıyorum.başka söyliyceği olan var mı acaba diye konuyu güncellemek istedim.birde sorum olucak;mod54 ün çıkış hızı 5.5 mm de 240 m/s iken 460 ın 5.5 mm de 270 m/s rakamlar böyleyken mod54 ün daha güçlü olduğunun söylenme sebebi nedir acaba? (acemiliğimi mazur görün)

• Çoğu marka satın alımlarda acemi kullanıcıların seçim yaparken hızlı olsun, hızlı olan daha iyi, daha güçlü diye düşündüğünü bildiğinden kullandığı kurşunun ağırlığını belirtmeden sadece hız verisi vermektedir. Bu da çoğu zaman gerçeği yansıtmamakta ve kullanıcıyı yanıltma amacı gütmektedir. Yerli silah markalarının çoğu belirtilen değerleri fabrikada kasıtlı olarak yağa bulanmış tüfeklerle sağlamakta ve bu silahların 20-30 atışta tabiri caizse mazotu bitince kullanıcılar , bu silahın gücü düştü, önceden delip geçtiği suntaya şimdi sadece çentik atıyor gibi sizlanmalar başlıyor.

Gerçekçi karşılaştırmalar ise kullanıcılar tarafından dizelleme yapmayan, atış yapınca namlusundan duman tütmeyen silahlar tarafından .22 kalibre için makul ağırlık olan 16 grain ya da 1 gram kurşun atılarak yapılan karşılaştırmalardır.

Ayrıca Üretici firma Diana'nın sitesinde her iki silahın gücü eşit verilmiştir. Siz nereden baktınız bilemiyorum. her iki silah için de verilen hız rakamı 260 m/s dir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Çoğu marka satın alımlarda acemi kullanıcıların seçim yaparken hızlı olsun, hızlı olan daha iyi, daha güçlü diye düşündüğünü bildiğinden kullandığı kurşunun ağırlığını belirtmeden sadece hız verisi vermektedir. Bu da çoğu zaman gerçeği yansıtmamakta ve kullanıcıyı yanıltma amacı gütmektedir. Yerli silah markalarının çoğu belirtilen değerleri fabrikada kasıtlı olarak yağa bulanmış tüfeklerle sağlamakta ve bu silahların 20-30 atışta tabiri caizse mazotu bitince kullanıcılar , bu silahın gücü düştü, önceden delip geçtiği suntaya şimdi sadece çentik atıyor gibi sizlanmalar başlıyor.

Gerçekçi karşılaştırmalar ise kullanıcılar tarafından dizelleme yapmayan, atış yapınca namlusundan duman tütmeyen silahlar tarafından .22 kalibre için makul ağırlık olan 16 grain ya da 1 gram kurşun atılarak yapılan karşılaştırmalardır.

Ayrıca Üretici firma Diana'nın sitesinde her iki silahın gücü eşit verilmiştir. Siz nereden baktınız bilemiyorum. her iki silah için de verilen hız rakamı 260 m/s dir.

teşekkür ederim.ben h.avın sitesinden bakmıştım ama yanıltıcı olmuş sanırım.tekrar teşekkürler aydınlattığınız için.

• mod 54 ün tepmesiz olmasının bence mantığı yok. sadece omuza verilen tepmeyi önlüyor. omza tepse ne olur tepmese ne olur?
    tepme önlemek için silah kasası ile kundak arasındaki boşluk bilakis dürbünü dahada sarsar.
    ayrıca ağır . bence 460 yada 470 ten üstünlüğü yok

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png