frog adlı kullanıcının mesajları

PRO MAGNUMu tek geçerim tüfeğin pellet yatağına rahat giren,delici özellikli,tahribatı yüksek en kaliteli pellet bence...

Bazıları için bunların hiçbiri değil; sadece isabetlilik önemli.Delmek ve tahribat için alırım otomatik av tüfeğini ,koyarım domuz kurşununu,kapıyı bile havaya uçururum.Olayı sadece böyle sınırlamayalım dostum.Dikkat edersen buradaki insanlar genelde tahribattan ve delicilikten hemen hemen yok denecek kadar az bahsediyorlar,çünkü amaç;oldukça uzun mesafelerde hedefi tam isabet ettirebilmek ve buda dengeli,alaşımı kaliteli ,muntazam peletlerle mümkün.Tabii benim şahsi kanaatim. g;$i

Yatagun 'dan aldığım FX peletleri arkadaşlarımın gamo olsun,hatsan olsun her tür 5.5 mm.tüfeklerinde hatta kendi Diana 460 Magnum 'umda denedim.Her tüfeğe gayet iyi oturuyor.Gözü kapalı okey , fiatlı ama yanında da bir o kadar beklentiyi tam anlamıyla karşılayan kalite ve performans. g;$i

AT 44 ; 180 ila 50 bar arasında mükemmel sapmasız bir tüfek.Çok denedim bu bar aralarında çok stabil.Evanix dahi bu kadar isabetli değil. Kuvvet ve mesafe olarak ta Eva kuvvetli fakat AT 44 son derece isabetli.Sn Mustafa Bey de her zaman için güç her şey değildir diye söylemiştir ve kesinlikle doğrudur.Regülatörlü silahlar daha istikrarlıdır ,ilk ve son atışlar arasında çok fark yoktur diye okudum bu konunun cahiliyim,ancak o zaman da ilk 20-30 atış çok kuvvetliydi olayı ortadan kalkıyor hep aynı olması bı yerde guzel ama mesela ben her full dolum sonrası o kadar guç alıyorum ki tüfekten;regülatörlüde bunu alamıcam mesela.Herneyse tüfekle bence oynamayın son derece iyi kanımca.Bahtiyar bey ile geçen hafta görüştüm,6. ayda 2 yeni model PCP çıkacağını söyledi.Daha uzun namlulu olacakmış ancak ilk etap iç piyasayaya düşünmüyorum dedi her ikisinden birer tane talibim istiyorum dedim.Eğer alabilirsem burada sizlerle paylaşırım dostlarım.Bu arada pcp tüplerin içinde yağ,toz ve pas bulunduguna dair yazılar da okudum,doğrudur ancak bu zamanla havadan ve scuba tupunun içindeki tortudan oluşmaktadır,sinir oldum ve 3 adet tüfeğin içine giren kısımdan pirinç vidasından söktüm,sıfır tüplerde hiç birşey göremedim ama benım kullandıgımda vardı.Demek ki zamanla temizlemek te gerekiyor neyse çok uzattım,herkese iyi eğlenceler. ½bay£bay`;

;şrofls;. Diana versen basar yağı içine dağıtır silahı sonra da dandik der. Bizim en büyük sorunumuz O-KU-MU-YO-RUZ. İki gün gezdikmi forumda "aaa tamam ben anladım" üçüncü gün tavsiyeler vermeye başlıyoruz.Alacak olanlara sebepleri varsa engel olun ki var bende biliyorum. Hatsanın daha iyisini yapması için uğraşanlar sizler değilmisiniz bizler değilmiyiz. Zamanında dinlemediler şimdi dinlerler belki. Ama "hatsan mı Allah cezasını versin" demek yerine" inşallah düzelir " diyenlerden olmamız gerekli bence. Düzelme yönünde hiç mi gelişme yok bu soruyu ben kendime sordum ve bu yazıyı yazdım. Bence sizde bir sorun. Bu forumdan sırf bu konu yüzünden soğuyorum diyen çok kişi tanıyorum ben dahil. Nasıl ki onları kaybetmek istenmezse bence Hatsanı da kaybetmeyelim. Çok yazdım okuyanları sıkmak istemem.Hakkınızı helal edin. Saygılarımla g;$i

:thumbup: ;d; ;d;

Evanix i almadım ben denedim başka bölümde de yazdım.pek sevemedım açıkçası.Bilgilerinize teşekkür ederim bişey daha öğrendim sağolun.Saygılarımla. g;$i Xaupau sana da ayrıca teşekkürler.

Evanix bana ağır geldi açıkçası.Çok ta bi ahım-şahımlığı yok.Sürati beni etkiledi ama bi de estetık te olmalı ne bıleyım zevk tabii ki.

3 modeldede atış istikrarları mükemmel, ama dersenizki en fazla sayıda istikrarlı atışı hangisi yapar tabiki en fazla hava hacmine sahip olan yapar ve 645 cc tüp hacmi ile FX Gladiator bu konuda birinci, arkasından 500 cc ile FX Revolution ve son olarakta Regülatörlü silahlara kafa tutabilen atışlar arası stabilite olarak FX T12 gelir.

Regülatörlü silah dediğiniz nedir??? :him:s

Tüm dostlar fikir ve görüşleriniz için sağolun,Kemosabe tüfeğini denerim bir ara sağolasın dostum.AT 44 den çok memnunum fakat olmuşken en hızlı ve güçlüsü olsun diyorum bi yerde sonu da yok bunun.Raptor her zaman beklerim Bursa'ya İstanbul'dasınız sanırım orada döneri iyi yapamıyorlar burada 10 numara beklerim.Saygılarımla...

Alakanıza ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim,her sorumda olduğu gibi Hızır gibi yetişiyorsunuz.Çok sağolun,tecrübenizi ve öğüdünüzü dikkate alıcam. :thumbup:

Forum dostlarım merhaba.Forumda Evanix hakkında yazılara baktım ama pek açıklayıcı bişey ,daha doğrusu ayrıntıya rastlamadım.AT 44 ümden çok memnunum ancak Evanix in çıkış hızı oldukça düşündürücü geldi bana resmen aklımı çeldi.öğrenmek istediğim at 44 üm 5.5 mm.de 295 mm/sn Evanix AR 6 ise 400 ün üzerinde.Bu yüksek sürat hedef sapması daha doğrusu gruplamada açılım ve sapma yaparmı,deneyen arkadaş varmı???Yardımlarınızı bekliyorum.Eğer olumlu olursa 5.5 Evanix'i ayırttım ,bekliyor;yarın akşam AT 44 ile de ğiştirem :thumbup: ,Şimdiden teşekkürler,Saygılarımla... g;$i