kozanlı adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar bazı pelletlerin arka kısımları geniş çapda iken ön tarafları dar bir çapda olabiliyor.hatta namlu içinde yivlere pelletin arka tarafı temas ederken ön taraf yivlere temas etmiyor.bu da grupman açısından çok kötü sonuçlar veriyor.iyi kararlı bir atış için pelletin hem ön hemde arka dairesinin yivlere temas etmesi lazım.

gamo promagnum ve gamo ts 10 4.5mm pelletlerde buna benzer yiv lere temas etmeme var mı arkadaşlar? çünkü internette gördüm ts 10 pelletin ön çapı dar görünüyor.

arkadaşlar namlu içinde yivlere iyi şekilde temas eden pelletler sizce hangileri? ;avci; ;tufey#

Arkadaşlar gamo promagnum ve gamo ts 10 4.5 mm bu pelletlerin balistik katsayılarını bilen var mı cevabını iletirseniz çok müteşekkir olurum.çünkü gördüğüm kadarıyla balistik katsayı pelletin hızı ve enerjisini korumada çok belirleyici bir değer.

Ayrıca fx pellet ve crosman peletlerinde BC değerleri varsa bunlarıda rica ediyorum.

;grin; ;$., ;atlig;

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla en çok beğenilen dürbün markaları tasko,svarovski,bushnell.peki bunların çin malı ile orjinal olanı arasında nasıl farklar var?mesala tasko yanılmıyorsam orjinalde amerikan malı.çin malı tasko nasıl?

ayrıca optimada çin malı.fakat pek beğenilmiyor gördüm.

tüfek ,pellet,hız,rüzgar ve atıcı her şey iyi olmak şartı ile sizce 100 metrede en iyi grupman yapabilmek için kullanılacak dürbün hangisi olmalı?

Arkadaşlar pistonlu havalı tüfeklerde yeşil gres yağı kullanmanın çok iyi sonuçlar verdiğinden bahsedilmiş.Peki bu gres yağı silah ateş edilince namlu içine dağılmıyormu?çünkü namlu içine dağılıyorsa atış gupmanları herhalde pek iyi olmayacaktır. ½bay£bay`;

Arkadaşlar ben gamo cf 20 kullanıyorum.gittim silahçılardan cf 30 yayı ve piston ucuna takılan sarı contadan aldım.bu parçaları cf 20 ye yerleştirdim.yayı takmadan önce yayın çok gerilmesi için sert olması için 3 cm bir parça taktım.atışlarda bu parçaları takmadan öncekine göre çok daha güçlü ve hızlı olduğunu gördüm.silaha silindiri takarken arabalarda kullanılan castrol gtx motor yağını kullandım.

gamo cf 20 normalde 170 m/s hıza sahip
    gamo cf 30 ise 290 m/s hıza sahip

Birde şöyle bir gerçek var.4.5 mm 5.5 mm den daha küçük bir çapa sahip olduğu için daha az bir hava sürtünmesi olacaktır.Buda belki 4.5 mm lik pelletin daha hızlı olmasına ve hızını daha uzun süre korumasına neden olacak.... :)

Öncelikli olarak hoş buldum diyorum.Ayrıca küçük harf uyarınız için ve at44 verileriniz için teşekkür ediyorum.
    Sormak istediğim forumda gurupmanlarda daha çok neden 5.5mm havalı tüfek kullanıldığı?Acaba 4.5 mm havalı tüfekler ile iyi grupmanlar yapılamıyormu?

ARKADAŞLAR AT44 PCP Sİ OLAN LÜTFEN DAHA FAZLA GRUPMAN SONUÇLARI GÖNDERSİN.AYRICA BU AT44 DE DÜRBÜNÜ BİR KERE SIFIRLAMAK YETERLİMİ?AYRICA BU AT44 İÇİN EN İYİ GRUPMAN SAĞLAYACAK PELLET HANGİSİDİR?SUSTURUCULU VEYA SUSTURUCUSUZ OLUNCA SES FARKI NASIL?AYRICA BU TÜR SİLAHLAR İÇİN NASIL BİR DÜRBÜN KULLANILMALI? SİZCE OPTİMA 3-12*44 MİLDOT DÜRBÜN NASIL?