isiltan adlı kullanıcının mesajları

Valla Hatsan'daki bütün sorunlar bir yana, böyle bir fabrikanın ülkemizde olması, Avrupa'da ki en büyük kompleks olması, yeni bir model çıkardıklarında heyecanlandırması beni tatmin ediyor.
    sorunlarıda kökünden kazıyacak uçuk bi mühendisi işlerin başına getirirler

Zaten bizim amacımızda yerin dibine sokmak değil hatsanı. eleştiri ama bazen gerçekten çileden çıkartıyor bu tüfekler insanı.umarım öyle olur. bizde gururla kullanırız. keşke onlarda bize yabancılar kadar değer versede onlara yolladıkları silahlardan bizede satsalar. şayet aynı silahlar olsaydı zaten hatsan çoğunlukla yurtdışı odaklı çalışmaz çalışsada iflas etmiş olurdu çoktan... Yanlış mı düşünüyorum??

Hatsan bizi mühendis etti diyen arkadaşlar vardı aynen katılıyorum . ama birde müh. olmaya uğraşmayıp bu işten soğuyanlar var. şahsen ben bir süre ara veriyorum bu işe. en azından kendimi maddi olarak toplayıp bi diana yada weihrauch alana kadar. hatsanın servis anlayışı gerçekten takdir edilecek seviyede ama bunun sebebini araştırmaya kalksanız fazla derine inmenize gerek yok şahsen ben anladım ki çok çalışıyolar gerçekten,ister istemez geliştirmişler firma olrak bu konuda kendilerini.herkesin hatsanı benimki gibi çıkıyosa ozaman bu adamlar üretici değil servis sağlayıcı firma olmuş çıkmışlar haliyle en çok yaptıkları işte profesyonelleşmişler. şöyle söyleyim optima trio'm kutusunu açtıktan 3 gün sonra servise gitti. bi geldiki patriot olmuş mübarek. ama 1500 atış daha yaptı puffff... ne yani kardeşim uğraşamam ben her ay servisemi gönderecem. tüfek 120 tl git-gel kargo 30. velhasıl saldım gitti. para biriktirip hw97 filan almayı düşünüyorum önce yaylıdan bi geçelim pcb ler bitmedi ya #hims . neyse çok kafa şişirmeyim. benim şahsi düşünce ve tecrübelerim tabi bunlar, bende belirtmek istedim. saygılar selamlar...

ya bende izleyemedim . önce izlemeye çalışıp sonra okusaydım yazıları. ama huyum hep iyiyi sona saklarım. dünya kadar yorum okudum birde ben izleyim dedim yok X(

zahmet olmazsa şu linki yenileyebilirmisiniz çok merak ettim ;kihhik,

Tekrar merhaba dünkü yazımdan sonra bugün bu iki pelleti optima ile uzun mesafede denme şansım oldu. ilk kanaatim ts-22 menim silaha fazla ağır ama tahribatı etkili gerçekten. 90 mt de promagnum yaklaşık 30 cm düşerken ts-22 neredeyse 60 cm aşağı vuruyor. bu arada hedef 20Lt. su kovası bu dürbünle anca ;rofl.; . dürbün 10 mt'de sıfırlanmıştı. size aynen katılıyorum 10mt hiçbirzaman ölçü kabul edilmemeli demekki bu konuda.

Merhaba değerli forum üyeleri. bugün promagnum ve Ts-22 pellet aldım 2kutu ve 10mt atışları yapma imkanım oldu sadece. Öncelikle promagnumlar üzeri resimli olmayan kutulardan ve diğer üzerinde atıcı resmi olnalara göre çok daha kaliteli çıktı. Ts-22 ise daha dandik görünüyor ve biraz çapaklı ama benim asıl danışmak istediğim konu şu ki;

10mt den ts-22 promagnuma göre yaklaşık 2cm daha üste vuruyor daha ağır olmasına rağmen :!: . Ayrıca promagnumlarla atış yaparken dürbünde hiçbir sıkıntı olmuyor ama ts-22 leri atmaya başlayınca silahın sesi değişiyor sanki boş atış etkisi yapıyor gibi ve dürbünün ayarı bozuluyor. yani bana biraz garip geldi siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

bu arada atışları optima trio 5.5 ve 4x22 dandik optima dürbün ile yapıyorum.

herkse iyi günler,kazasız belasız isabetli atışlar dilerim...

merhaba. benimde geçenlerde bahsettiğim optima trio'nun servise gitmeden önce öyle bir sorunu vardı. yani sıfır tüfek 15-20 atışta vidaları gevşiyordu. servise gönderdim(bu sebepten dolayı değil tabiki ;kihhik, ) ne yaptılar bilmiyorum ama 1000 e yakın atış yaptım hala tık yok şimdilik. yalnız kafama takılan bi husus var az önce okuduğum bir başka konuda, keçe problemi olan tüfek çok teper deniliyor benim tüfeğinde keçe problemi varmış. servisten sonra tepme epyce azalmış bunun kundak vidalarıylada bi bağlantısı olabilir düşüncesindeyim doğrumudur bilmem...

benim 10mt grupmanlara bakılırsa hatsanın 50 mt de yapmış olma ihtimali yüksek tahminimce.

Ayrıca bugün uzun mesafe deneme şansım oldu tüfeği. isabet konusunda yorum yapamicam çünkü rüzgar vardı. ama benim beceriksizliğim ve rüzgara rağmen ts18 pelletlerle 50 mtde soda şişesini %70 nin üzerine isabetle vurdum. birde yaklaşık 64 mt de 2.5 tl su dolu kola şişesini delip geçiyor,bu bile benim beklentimin üzerinde. atış yerinim mesafesiyle resimini ekliyorum...

[Resim Engellendi: http://img228.imageshack.us/img228/6242/64mt.th.jpg]

Sonunda (3 günlük!!!) tüfeğim servisten geldi. Tabi Hatsanın mükemmel servis anlayışına dair okuduklarımdan sonra bende merak içinde eve geldim ve ilk izlenimlerimi ve kendi çapımda amatör grupmanımı sizinle paylaşmak istedim. söylediklerine göre sadece conta değişimi ve genel bakım yapılmış. ama gerçekten ses,tepme ve isabet konusunda oldukça fark var. tabi hiç dizel olamamasına karşın güçte benim beklentilerimi karşılayacak ölçüde. Ama!!! be ey güzel Hatsan firması; madem sadece genel bakım ve conta değişimiyle tüfek bu hale gelebiliyosa (sakın yanlış anlaşılmasın hw97k dan bahsediyo gibi olmayım 125 TL bu tüfek) neden en başta bu bakım yapılmıyor?? yani bakın öyle satın silahrarı değilmi? Şimdi ben birdaha hatsan alırsam kutusunu açmadan yollasam firmaya ve bakımını yapıp göndermelerini istesem haksızmıyım sorarım size?? bu arada servis anlayışı da gerçekten iyimiş yanlış anlaşılmasın ;kihhik, Gel gelelim benim kağıt parçalarına yapmaya çalıştığım grupmanlara #hims . Optima 4x20 dürbün kullanarak; Gamo_ pro match,pro magnum, expander ve TS18 ile yaptığım denemelerde en iyi sonucu açık ara pro match ile aldım ve atışlarımı pro match ile yaptım.ilk defa resim yükleyecem umarım başarılı olurum. Bu arada resimde sağ taraftaki büyük hedef kağıdı Hatsan tarafından tüfekle beraber gönderilmiş ben anlamadım bişey. kısa mesafeyse (çok kısa #hims ) benimkiler bundan iyi. ama mesafe yazmıyo? bu konuda bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim. değerli yorumlarınız benim için önemli...

Saygılar,Selamlar...

[img=http://img21.imageshack.us/img21/9819/cam0058.th.jpg]

Tavsiyen için teşekkür ederim. bugün geldi tüfek hatsandan. ne yaptılar bilmiyorum ama epey hoşuma gitti.hemen kendi çapımda bi grup yaptım yakında paylaşıcam.

Herkese merhaba.

Optima trio 5.5 tüfeğime 10 ile 40 metre arasında kullanabileceğim tavsiye edeceğiniz dürbün hangisidir acaba? elimde optima 4x20 dürbünüm var kendi 2 parça ayaklarıyla kullanıyorum pek memnun değilim.memnuniyetsizliğim tüfektenmi kaynaklanıyor acaba? Geçengün "dampamı,tekparça ayakmı?" başlıklı açtığım konudan anladığım kadarıyla dürbün alıcaz yada tüfeği değiştirecez ;kihhik, .yardımcı olursanız sevinirim...

Merhaba arkadaşlarım abilerim;

Benim danışmak istediğim bi konu var. Optima trio tüfeğim yakında hatsandan dönecek (mod95 sas güç kaybı başlıklı konu altında benzer problemimden bahsetmiştim) yanında verdikleri 4x20 dürbünü kullanmayı düşünüyorum ama malum tepme biraz fazla gibi geldi bana. Acaba bunun için dampa ayak kullanmama gerek varmıdır yoksa tek parça ayak alsam işimi görürmü yoksa boşver o dürbündende tüfektende adam olmaz uğraşmamı dersiniz ;kihhik, ama dampa alırsam ilerde almak istediğim tüfeklerimede kullanabilirim düşüncesindeyim. tabi şöyle bi durumda var 1500 liraya tüfek alan insan 80 lirada dampaya para verir ;rofl.; ha birde şu dürbün kanalı mevzusu var acaba optima trio bahsettiğiniz yeni nesil kullanışsız dürbün kanalınamı sahip?

neyse çok laf kalabalığı yapmayım ben herkese iyi günler...

5.5 ğu 4.5 ile aldığın yerde değiştirtmek isteseydin fabrika bunu yapmaz,tüfeğin düzelmiş olarak geri gelecektir fakat HATSAN kullanıyorsan her zaman dediğim gibi önce tüfeği komple söküp çapaklarından arındırman gerekli.Büyük ihtimalle senin arıza da aynı sorundan kaynaklanıyor dizellemenin bitmesinden değil

Acaba şimdi ben servisten geldikten sonrada açıp çapaklarını temizleyip greslemem mi gerek :whistling: yoksa onlar yapmış olurlarmı? bunu merak ediyorum.

Öncelikle herkese merhaba :thumbdown: . bir süredir forumun sessiz takipcilerindenim ve emeği geçen herkesin eline sağlık. neyse tanışma bölümüne bilahare yazıcam artık siftak yaptık gerisi gelir ^^ konuya dönecek olursak benimde bir hatsan mağduru olarak 2 çift sözüm var. 3 gün önce kısıtlı maddi imkanlarımdan dolayı ucuz bir tüfek almak zorunda kaldım ve bir av bayine gidip Optima trio 5.5 (mod 85 de diyebiliriz galiba) tüfek aldım. ve bugün olanlardan sonra bu konuyu açan arkadaşın şikayetlerini şaşkınlıkla okudum ve bire bir tutuyor. ani güç kaybı, 5 mt den yağ tenekesini delememe gibi tabi gittikçe artan aşırı isabetsizlik cabası. şöyleki aşırı dizel etkisi yaklşık 400 atışa kadr sürdü. ve ne enteresandır ne zamanki dizel olayı bitti işte ozaman tüfekte bitti. hemen kaptığım gibi aldığım yere götürdüm faturanın bir fotokopisiyle içine bir not yazdım ve aras kargoyla 7 TL ye hatsana yolladım. sonrasında eve geldim ve manidar bir mail attım 2-3 saat içinde cevap geldi tabi bu bi nebze rahatlattı gerçekten müşteri memnuniyetine önem veriyorlar gibi hissettim. tüfekle ilgilenip problemi halledeceklerini fakat teknik bir değişiklik yapamicaklarını söylediler(5.5 tüfeği 4.5 olarak yollayabilirmisiniz demiştim ;rofl.; ) Sonuç olarak Hatsanın mağduriyetimi gidereceğinden eminim(umarım :) ) tüfeğim elime geçince sonucu sizinle paylaşıcam tekrar....

eğer forumu takip eden hatsan yetkilisi varsa burdan da seslenmiş oldum habi bakalım. Yaşasın Hatsan.. ;şrofls;.