fiserman adlı kullanıcının mesajları

güzel aydınlattınız arkadaşlar tşkler
    ayakta atış için hafifilik nedeniyle condor seçilir mi sizce yoksa ağırlığı o kadar kafama takmaya gerek yok mu

condor ile air ranger arasında kaldım air rangerda tek sıkıntım condora göre ağır olması bir de bu silahla 22lr yivli tadında atışlar yapılır diyolar doğru mudur?350 m atışları görmüştüm çanak anteni her atışta vurdular.yani sizce condoran daha fazla para verip almaya değer mi 2 katı menzilden aynı grupmanı yapar mı?
    ağırlık olarak da yarı yarıya farkediyor galiba
    ayrıca tüfek hakkında her türlü bilginiz bana yardımcı olur yazarsanız
    yorumlar için şimdiden tşkler

sorularımın cevabını bilen yok mu forumda kaç tane condor kullanıcısı var bilmyorum ama...
    umuyorum bu yazımdan sonra yardımcı olan çıkar
    tşkler

bu tüfeği çok beğeniyorum ama kafamda sorular var
    1)ağırlığı ne kadar
    2)gerçekten 75 yarda 3 inch grupman yaparmı
    3)75 yarddaki hedefte hızı ne olur
    4) modfiyesiz güç ayarı sondayken kaç grain pelleti 1200 olarak atıyor
    5)tetiği gayet yumuşak diye bliyorum ama yine de sorayım dedim

bizim bölgede çulluğu keklği ayda bir denk gelse seviniyoruz

genelde küçük kuş avı ve karatvuk avlıyorum bu 6ve 9 mm tüfeklerden
    hangisi daha uzaktan özellikle küçük kuş için etkili olur acaba

bir de bu tüfekelrin derya marka olanı iyimiş galiba ayrıca silah
    tornacsına şok yaptırsak normalden uzağı alır mı şok yaptırınca barutu
    arttırmak lazım tabi saçmanın çıkış hızı artsın hesabı

şimdiden yorumlar için tşkler

gerek savunma maçlı slahlarda olsun gere kdomuz avlarında olsun hareketli hedeflerde red dot kullanıldığını biliyoruz.av tüfeğinde de uçara atmak için kullanmakmantıklı olur mu acaba?
    2)bir çok tüfekde ray yok bu işi nasıl halledriz.
    3)hazır aldığımız bir rayı vidalasak mümükün müdür. uygun ray için site verebilir misiniz ve red dot av tüfeği tepmeli olduğu için bozulabilir mi?
    tşkler

bu konuda çok bilgili değilim ancak bildiğim kadarıyla aynı model silahda 22 daha çok tahriabt fpe olarak yüksek oluyor sanırım bir de 22de sağa sola sapma az oluyor düşme 177ye göre fazla
    177de ise tam zıttı
    ama 177 daha delici bildiklerim doğru mu artı ekleme yaparsanız ben de daha ayrıntılı öğrenmiş olurum tşkler

mrblar ben forumda condor modlamakla alakalı sorular sormuştum bir arkadaş modlarsın ama tetik çok sert olur 1.3 kg civarı demişti
    ayrıca yalnış hatırlamıyorsan 6 ya da 7 atış yapar bu güçte dediydi
    slmlar

arkadaşlar bu silah modlanınca bu güce ulaşıyormuş sizlere sorum bu silahı modlamak için profesyonel olmak gerekir mi yani at44 modlamak kadar kolay mı
    2incisi 90fpe kaç atış yapar
    3 tetiği evanixden yumuşak mıdır
    şimdiden tşkler

c96 nın bir ilanda pazarlıksız fiyatının 15000$ olduğunu gördüm
    mke nin şu an satışa sunduğu bu kadar isabetli ve menzilli tabancası var mı acaba?
    yoksa bu kadar değerli olmasının tek sebebi artık üretilmemesi mi?
    tşkler

arkadaşlarçeşitli deneyimlerimde suya karşıdan karşıya gerdiğim ağda kenarlardaki bölgelere büyük balıklar takıldığını gördüm ortalarda ise genelde küçük
    bir arkadaşım ağı karşıdan karşıya değil de dereye uzunlamasına germemi söylemişti büyük balıklar kıyıda su altındaki çalıların arasında olurlar demişti arada bir ağı kontro lederek balıkları temizle demişti
    doğru mudur? yani kyıya paralel germek daha mı mantıklı?
    tşkler

merhaba sanırım olağan üstü kekin bir bıçak istiyorsunuz size bu konuda önerim el yapımı samuray kılıçlarıdır bir videoda su dolu bir damacanayı tek bir hamleyle çapraz 2ye böldüğünü görmüştüm ve üzerine kağıdı bastırdığınızda kestiğini
    katana diye yazarak gooleden bilgi alabilirsiniz online mağazalardan satın alabilirsiniz

[Resim Engellendi: http://www.e-tarih.org/images/konu/konu2/1210459623.jpg]

• Tipi : Yarı Otomatik Tabanca
    • Yapım Yeri : Nazi Almanya
    • Kullanılan Süre : 1899 -1960
    • Muharebeler : 1.Dünya Savaşı, 2.Dünya Savaşı, İspanya Sivil Savaşı, Çin Sivil Savaşı
    • Tasarımcı : Fidel Josef, Friedrich Josef
    • Tasarım Yılı : 1895
    • İmal Eden : Mauser
    • Üretilen Adet : -
    • Ağırlık : 1.1 Kg
    • Uzunluk : 288 mm
    • Namlu Uzunluğu : 140 mm
    • Fişek : 7.63 x 25 mm Mauser
    • Namlu Hızı : 430 m/s
    • Etkili Menzil : 200 m
    • Şarjör Kapasitesi : 6, 10, 20 baterili

arkadaşlar daha önce av-doğa isimli dergide bu silahın 10m gibi bir mesafeden 30cm çapındaki bir ağacı delip geçtiği sıkça görülmüştür diye bir yazı okumuştum
    sanırm bu bir yalan olmalı bana mümükün gelmedi yorumlarınızı bekliyorum