mauser c96

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• [Resim Engellendi: http://www.e-tarih.org/images/konu/konu2/1210459623.jpg]

• Tipi : Yarı Otomatik Tabanca
    • Yapım Yeri : Nazi Almanya
    • Kullanılan Süre : 1899 -1960
    • Muharebeler : 1.Dünya Savaşı, 2.Dünya Savaşı, İspanya Sivil Savaşı, Çin Sivil Savaşı
    • Tasarımcı : Fidel Josef, Friedrich Josef
    • Tasarım Yılı : 1895
    • İmal Eden : Mauser
    • Üretilen Adet : -
    • Ağırlık : 1.1 Kg
    • Uzunluk : 288 mm
    • Namlu Uzunluğu : 140 mm
    • Fişek : 7.63 x 25 mm Mauser
    • Namlu Hızı : 430 m/s
    • Etkili Menzil : 200 m
    • Şarjör Kapasitesi : 6, 10, 20 baterili

arkadaşlar daha önce av-doğa isimli dergide bu silahın 10m gibi bir mesafeden 30cm çapındaki bir ağacı delip geçtiği sıkça görülmüştür diye bir yazı okumuştum
    sanırm bu bir yalan olmalı bana mümükün gelmedi yorumlarınızı bekliyorum

• ağaca bağlı ama bence de deler

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Delip geçer ben şahsen denedim. Ama sert ağaçlarda ne olur bilmiyorum. Çam ağacı deliniyor :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Arkadaşlar normal sartlarda bu capta bir ağacı delebilir.Fakat ağacın cinsine girmeye kalkarsak;kavak ağacını daha fazlada delebilir, şimşir ağacını yarısı kadar bile delemez yani uç örnekler mevcut lakin ortalama bi ağaç almışlar galiba nedir ör: iğne yapraklı ağaç türleri yada kavak türleri en azından en fazla ülkemizde bulunan bu tip ağaçlar.
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• c96 nın bir ilanda pazarlıksız fiyatının 15000$ olduğunu gördüm
    mke nin şu an satışa sunduğu bu kadar isabetli ve menzilli tabancası var mı acaba?
    yoksa bu kadar değerli olmasının tek sebebi artık üretilmemesi mi?
    tşkler

• 15.000 Dolar olmasının sebebi, satıcının milleti enayi yerine koymasından kaynaklanıyor. İkinci el ilanlarında birçok tabanca sıfır fiyatından pahalıdır. Aman dikkat.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

'İyi düzenlenmiş bir milis, özgür bir devletin güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurmak ve taşımak hakkı ihlal edilemez.'
    Amerikan Anayasası

Benelli Nova 12 ga. - TOZ 120 12 ga. - Hatsan Volcanic 12 ga.

• mke nin şu an satışa sunduğu bu kadar isabetli ve menzilli tabancası var mı acaba?

• Tabancalar konusunda deneyimli biri değilim ama mke'de şu an çok fazla seçenek yok. C 96 ile yapılabilecek grupman değerlerini bilemediğimden başka tabancalarla kıyaslayamam.

Gevşemeyin, tasalanmayın. Eğer inanıyorsanız üstün olan sizsiniz.

'İyi düzenlenmiş bir milis, özgür bir devletin güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurmak ve taşımak hakkı ihlal edilemez.'
    Amerikan Anayasası

Benelli Nova 12 ga. - TOZ 120 12 ga. - Hatsan Volcanic 12 ga.

• Ağaç balsaysa havalılar da deler. =) Peygamber ağacıysa en baba yivli olsa feleğini şaşırır. Balsa çam ağacının 16'da biri, paygamber ağacıysa 3 katı sertlikte bir ağaç.

Yani "ağaç delmek" olgusu fazlasıyla afaki.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Tabancanın ilk üretilen yarı otomatik ve en önemlisi bir klasik olması en önemli artıları. Kılıfının dipçik şeklinde kullanılabilmesi, uzun menzili ve güçlü mühimmatı gibi özellikleri ise onu zamanının çok ötesin de bir silah konumuna taşıyor. Bu arada bir artı bilgi daha vermek istiyorum; dünya üzerinde bu silahı ve haliyle ilk yarı otomatik tabancayı kullanan ordu, Osmanlı ordusudur.
    Saygılarımla.

• anadoluda "kasalı onlu" diye bilinir. değişik çapta olanları var. elimden üç tane geldi geçti. yivli av tüfeklerinden sonra penetrasyon kabiliyeti en üstün silahlardan biridir. gerçekten iyi deldiğini bizzat defalarca denemişimdir. ama her ağacı aynı deleceğini düşünmüyorum. "aynı malzemeyi diğer tabancalardan daha iyi deler" dense daha mantıklı bence. rus yapımı 7.62 tokarev tt33 bu silahın rakibi olarak üretilmiştir(1933-1956). hatta herikisinin mermileri birbirine kullanılabiliyor. bunun da deliciliği ondan aşağı kalmaz.

saygılarımla.

WEİHRAUCH HW 97 KT .177
    GAMO CFX ROYAL .177
    HAWKE WARMİNT SF 2.5X10-44
    SPORTSMATCH DM 60