kinghunter adlı kullanıcının mesajları

paylaşım için teşekkürler dostum,gerçek ten yaylı severlerin faydalanabilecegi türden bilgiler,yayı setledigin yontemde ne kadar süre bıraktın ve bu yayı silindirin içinde normal montajlanmış şekilde ,tüfegi kurulu olarak belli bir süre bıraksaydın aynı işi gorürmüydü acaba selamlar..

sevgili dostum silahını iyi günlerde kasazis belasız kullanmanı dilerim,sen bu silahın tepmediğini söylüyorsun ama onu gel birde üzerindeki dürbüne sor , silahın tepmesini kullanan hissetmesede inan üzerindeki takılı dürbün inanılmaz bir sarsıntıya mağruz kalıyor ,sana şöyle söyliyim tüfeği tezgah üstü bir mengeye tak ve bir iki atış yap ve tezgahın nasıl bir tepki verdiğini seyret anlarsız unutmaki bu silah yaylıların en kuvvetlilerinden gerçi sende mod 52 de var galiba hiç bir fark yok o yüzden dürbününe dikkat et derim selamlar saygılar...

dostum hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız atışlar dilegiyle... :thumbup: (sen karaköydey din galiba yanlış hatırlamıyorsam,servisi burnunun dibinde her turlu parçayı temin edebilirsin oradan)bu arada dipçiği bir ustasına sök götür derim belki orjinal cilayı bozmadan local bir rotuş yapar vurukları kapatırlar, selamlar ....

abi işgören ile aksu da 28 lira ben gungoravdan 22.5 dan 4 kutu aldım son 3 kutu vardı onu da mete arkadaşım almış :D acccaaiiip şanslıyız hee :D sürekli gamo alıyodum 10 tl den 2 tl fazla olsun jsb olsun dedim araştırırken gungorav ı bulmuştum :D zaten hatsan ın sahibinin bayisiymiş ;) fiyatlar ondan uygun sanırım

arkadaşlar yanlışınız olmasın bu paraya vermez kimse ,sizin aldıklarınız 250 lik kutulardır bence bir daha kontrol edin derim selamlar..

dostum şu senin tüfeğin ve kullandığın fişeklerin markası nedir acaba ,birde kaç fişek attın üst üste merrak ettim (namlu çok ısındıysa şayet tekrar ısıtıp temizlemen gereke bilir yoksa yağla yada harbiyle sorunu çözebileceğini zannetmiyorum, bu arada sana naçizane tavsiyem bu sıcak havalarda daha hafif fişekler kullanmaya çalış)selamlar saygılar...

tufek te selector varsa once ust gozu kullan ,olmadı şayet şoklar dan eminsen %100 kendin kontrol ettiysen ve problem var diyorsan namlu yu önce bir 5cm kestir tekrar dene sonra bir 5cm daha kestire bilirsin...istersen..,tüfegin tırnakları fişeyi sıyırıyorsa eski yerli tüfeklerde o problemin hallolduğunu görmedim problemsiz attığı fişek varsa onu kullan derim sıkıntı yapma selamlar g;$i

degerli dostum selamlar.elindeki tipik bir ördek tüfegi 76 cm namlu demişsin, birincisi kurşun atmamanı şiddet le tavsiye ederim özellikle de full şok olan namludan, şayet arastırırsan kursun atılan tufeklerde slug denilen 50cm kaval namlu oldugunu gorursun kendini ve etrafındakileri riske atma lutfen,ikincisi full sok ve 3 nolu sok sonucların tam tersi olmalı tekrar kontrol et derim ,3 uncusude fisek sıkıstırıyor diyorsun her tufegin sevdigi bir fisek markası vardır onu arayıp bulmanı oneririm ,birde konyadasın tufegi kullanmayı duşunuyorsan şayet 70 cm mobil şoklu bir namlu yaptır bence tekrar selamlar saygılar.... ;tacli#

zıpkının kafa kısmını ayrı satıyorlar+lastik takma yerleri hazır ustunde ayrıyeten ahşap olan zıpkınların krom tetik tertibatınıda uygun fiyatlara satan yerler var diye biliyorum araştırmanızı tavsiye ederim,ortaya muhteşem bir silah çıkara bilirsiniz bence, gezi biraz yuksek tutmanız gerekebilir ama ,selamlar saygılar...

hocam elinize saglık ,bu sizin yaptıgınız zıpkın değilmi ? aynı prensip tek farkı siz oku içeri almış kapatmışsın sanırım ,güç istiyorsan zıpkın lastiği kullanmalısınız o da her defasında ucu dağıtır artı sürtünmeden dolayı güç kaybı olur diye düşünüyorum ,bir çift lastik kullanıp üstünü açarsanız o sorunuda ortadan kadırırdınız artı çok tehlikeli ve uzun mesafeli bir silahınız olurdu yalnız zıpkın lastiği kullanırsanız tetik tertibatı komple değişmek ister saygılar selamlar... ;tacli#

kardeşim sen bu bıldırcın işini onceden yaptınmı bilmiyorum ama bulucagın 3-5 bıldırcın da yerli dedigimiz burda yumurta çıkaran kuşlardır bundan 20-30 sene evvel trakyada avın başladığı agustos 15 ten sonra dahi bıldırcınları parmak kadar yavrularıyla kaldırırdık haliylede tufek atmazdık,sen gel bu sevdadan vazgeç izne geldiğinde kekliğe cikarsın ki sizin oralarda bolca olması lazım,benim sana tavsiyem once avcıliğin raconunu oğren et avcısı olma ama vurduğun hayvanıda sakın ziyan etme gece avıda kesinlikle yapma omur boyu hiç bir işin rast gitmez bilesin selamlar saygılar....