emporto adlı kullanıcının mesajları

Bende bu konuyu fazla uzatmak istemiyor ve gereksiz polemiğe girmek istemiyorum, bu konu hakkında tekrar yazı yazmayacağım sadece son bi söz söylemek istiyorum ucuz ve kalitesiz malı öven biri değilim, anlatmak istediklerim yanlış anlaşılmış, hatsanı da öven biri değilim sadece gerçekleri yazdım.

Başka bir yazımda belirttiğim gibi ne kadar ekmek o kadar köfte, yani pcp piyasasında kaliteyi arayanlar parayı basar FX alır, bu hobi için yüksek meblağlarda bütçe ayırmak istemeyenlerde başka pcp leri seçer, benim tek söylediğim bu, yani çamur atıp durmak yanlış, Hatsan fiyatına göre bir tüfek, fiyatı makul kendi çok da kaliteli değil, FX de fiyatına göre bir tüfek, yüksek fiyatları var ama çok kaliteli, tek söylemek istediğim bu, bende hem FX Revolution hem Hatsan var, birisi PCP nin en üst sınıfı diğeri en alt sınıfı :) yani herşey ederine göre, Hatsan ı çamurlayıp durmanın bir alemi yok.

Hatsan alan kullanan arkadaşlardan da şu ana kadar bir şikayet yok, bende kullanıyorum sorunum olsa seve seve yazarım gizlemem, ilerde belki sorunları çıkar bunları paylaşırım, çünkü forum bir paylaşım ortamı ve şeffaf olmalı herkes herşeyi bilmeli, hatsanın da başka PCP nin de sorununu herkes yazmalı.

Sagılarımla

İşte bende diyorum zaten, adı dandik diye çıkmış ortaya o nedenle Hatsan birkere ününü kaybetmiş, yapsa da alınmaz hani bazı arkadaşar diyor ya neden hatsan kaliteli silah yapmıyor diye, yapsa fiyatı artacak 1000 ytl üstüne çıkacak ama yine kaliteli olsa da Hatsan diye kimse almayacak yani adı çıkmış 9 a inmez 8 e misali, o nedenle yapmasına da gerek yok, zaten çamurlanıp kötüleneceği için neden uğraşsın adam, biz hemen yerli üretimi çamurlamaya alışmış bir millet olarak karalar geçeriz yapıcı değil yıkıcı davranırız, yerli üretim ve yerli sanayi gelişmez, yurt dışı ürünlere para verir alır paramızı yurt dışına aktarırız.

PCP de uygun fiyata optimum kalite diye birşey yoktur, ne kadar para o kadar iyi...

Parayı bas FX Gladiator veya T12 al , gör kaliteyi ama orta halli birşey istiyorsan ona kendin karar ver, Hatsan AT44WX-10 muhteşem bir silah değil ama bedeline göre iyi bir silah ve verilen parayı hak ediyor.

Hatsan AT44WX-10 un varsa haftasonu 60-70 metereye eğlenceli atışlar yapar haftasonunu geçirirsin, beklentilerin daha fazlaysa paraya kıyacaksın

Şunu da unutmamak lazım, Hatsan 1.500 ytl lik pcp çıkarsa kimse almaz, bizler yani Türk tüketicileri böyledir, Air Armas a Diana ya 1.500 YTL veririz ama hatsan 1.500 ytl ye kaliteli bir tüfek üretse yerli malı yaaa ne olacak kalitesiz deriz çamurlarız...

Hayır arakdaş yapsın alırız kaliteli olsun yerli olsun alırız der dediğinizi duyar gibi oluyorum ama inandırıcı değil, kaliteli tüfek istiyorsanız Galdiator var T12 var buyrun alın onlar 1000 ytl üzerinde tüfekler

Birşeyleri yargılarken fiyat/performans oranı gözden geçirilmelidir, Hatsan'ın son PCP silahı AT44-WX10 fiyatına göre gayet iyi ve performanslı bir tüfek, hemde kampanya ile onlarca tüfek sattılar yanında bir adet yaylı tüfek, pompa dürbün vs de vardı, bu yönden bakılınca çok ucuza gelen bu pcp fiyatına göre gayet başarılıdrı, yerli üretimi kötüleyip durmayalım lütfen

Bugünkü buluşmada (3 ocak) tüfeği denedim 50 meterede FX pellet ile 160-200 bar arası tüp doluluğu ile tahrip gücü baya yüksek. Gamo promagnum pellet tenekesinini 50 metereden delip geçiyor, birkaç şişe de kırdım sonuç baya tatmin etti beni.

45 metreden pet şişe mavi kapağını vurabiliyorum fakat grup olayını denemedim çünkü beraberinde gelen dürbüne pek ısınamadım, ayar konusunda başarılı bir dürbün değil ya ayaklardan yada dürbünden bilemiyorum ama bi istikrarsızlık var, 45-50 mt grupmanını iyi bir havada iyi bir dürbünle ve iyi ayaklarla deneyerek karar vereceğim.

Genel itibar ile hala tüfekten bir şikayetim yok, yeni bir dürbün sipariş edip, bu tüfeğe takacağım, optima ile başarılı olacağını sanmıyorum.

Çok güzel grup olmuş arkadaşım tebrikler, 10 mt den sonra 50 mt grupmanlarını da bekliyoruz

Bende silahtan çok memnunum 10 mt de 3 atış tek delik grupmanı bende yaptım fakat 50 mt yi daha tam manasıyla deneme fırsatım olmadı

Geçmiş olsun osman abi, ben de çok gelmek istedim ama evden ayrılamadım. Hepinizin yeni silahları hayırlı olsun.

Murat Abi sen gelcen diy eoptima reddot u da getirmiştim neyse bidaha ki buluşmalara artık.

Serdar nerlerdesin sen bakim hani gelecektin gidelim macera olur diye yazmıştın nerdesin ?? :)

Bu arada Bülent arkadaşımızla tanıştık yeni katıldı Ankara Team'e kendisi forumda da yeni, her buluşmada seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız Bülent, hoşgeldin aramıza

Ben FX pellet ile kullanıyorum çok memnunum herkese bu silahta FX pellet tvsiye ederimi tabiki seçim yine size kalmış ama FX ile çok iyi sonuçlar aldım gerçekten güzel pelletler ve güzel olmaları dışında bu silaha da süper uyum sağladılar

Eline sağlık güzel grup olmuş

Ben bugun denedim ama soğuk hava ve yoğun ayaz rüzgarı altında başarılı grupmanlar yapamadım, kış şartları ankarada ağır bu aralar, atışları çok engelliyor, baharı yazı özler olduk :) Elim tüfeğe yapıştı neredeyse bugun rüzgar da cabası, bu aralar açık hava 50 mt grup denemesi zor gibi gözüküyor, keşke kapalı bir alanımız olsa Ankara Team olarak

Tüm arkadşlara teşekkür ederim, güzel temennileriniz için

Kamuran Abi haftasonu buluşmamız olursa deneme imkanı bulursunuz.

Serdarcım seni haber vermek için aradım telefonlarına bakmıyorsun...

Murat Abi optima red dot u denemen için memnuniyetle getiririm.

Birkaç izlenim daha: Evde deneme atışlarım hızla sürüyor, pompa ile dolum yaptım pompa gayet başarılı, pompada kullanılan malzeme de çok sağlam görünüyor. tetik ayarlarını yaptım, istinad boşluğunu biraz azalttım, tetik çekme gücünü de biraz azalttım, artık tetik daha az güçte düşüyor, bu daha stabil atışlar yapmamı sağladı haliyle... Evde 10 mt mesafede 3 atışı aynı delikten geçiriyorum :) bu tetik ayarlarından sonra ve tüfeğe alıştıkca daha da isabetli grupmanlar yapmaya başladım.

ııııı şey bi düşünmem lazım bu konuyu Erdem Abi hehe ;kihhik,

Yok, şaka bi yana tabiki kullanacak, beğendi oda tüfeği, deneme atışları yaptı, ;şrofls;. zaten bizde tüfek ayrımı, senin benim olayı yok, herkes istediğini kullanır 8o

Evet Mustafa Bey, Göktuğ'a AT44 verdi, onunda var AT44 4.5 , Ankara team deki arkadaşlar gördüler geçen buluşmalarda

Çok teşekkür ederim arkadaşlar daha iyileri sizin olsun. ;şrofls;.

Şimdilik ev içinde yaptığım birkaç deneme atışı ile ilk yorumlarımı belirteyim; beraberinde ayakları ile birlikte gelen optima dürbünü tüfeğe monte ettim, fx pellet kullanarak evin içinde önce dürübün sıfırlaması sonra da 10 mt (malum evde başka mesafe yok :) ) grupman denemesi yaptım, birkaç ufak ayardan sonra hemen dürbün sıfırlandı, grupman denemeleri bence çok başarılı, susturucu ile geldiği için sesi hiç rahatsız etmiyor, evin içinde bu saatte rahatlıkla atabiliyorum. Tetik ayarı çok hoşuma gitti, uzunca bir tetik istinadı ardından tempolu bir güç artırımı ile tetik düşüyor, 10 mt de gayet isabetli atışlar yaptım, lother walter namlu olması atış ve grupman kalitesinde inanılmaz fark sağlamış. Çok güçlü bir silah, krono ölçümü yapamadım ama hedef tahribatı denemeleri yaptım farkedilir derecede güçlü, 16 grains fx pellet ile 900 fps üzerinde bir hıza sahip olduğunu düşünüyorum. Tahmin ettiğim kadar da ağır değilmiş daha ağır bekliyordum.

Haftasonu buluşmamız olursa krono ölçümü, 50 metre grupmanı gibi denemeleri yapıp sizlerle paylaşacağım, şimdilik ilk izlenimlerim gayet olumlu ve beklentilerimin üzerinde

Herkese selamlar ;avci;