yeni bir dürbün sıfırlama taktiği :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • pelletin ortasını çok ince bir matkapla deliyoruz.tüfeğe yerleştiriyoruz.namlu ucundan misinayı çıkarıp 20 metreye çekip sabitliyoruz. misinayı namlu çıkış noktasına tam ortalıyoruz. ve tüfekte kazıklıyoruz. sonra dürbüne bakıp sıfırlamayı çekiyoruz. sıfır hatalı. ama depo gibi yerde yapmak lazım. rüzgar vs. olmaması lazım ;tacli#

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• bunu denedinizmi :him:s

sıfırlamayı neye göre yapıyosunuz :him:s ben pek anlayamadım.

misinayı pellet hattında nasıl ayarlıyorsunuz :him:s

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• bunu denedinizmi :him:s

sıfırlamayı neye göre yapıyosunuz :him:s ben pek anlayamadım.

misinayı pellet hattında nasıl ayarlıyorsunuz :him:s

15 yıl önce denemiştim. pelletin tam ortasından delceksiniz. arkaya düğüm atıp namlu ucundan çıkaraksınız. namlu ucundan çıkan misinayı 20-25 öteye bir yere sabitleyip gerdireceksiniz. namludan çıkan misinayı çıkış noktası tam ortada olmalıdır. tüfeği sabitleyip dürbünden misinanın sabitlendiği yere bakacaksınız. ona göre ayar çekceksiniz ama çok hatasız bir işlem yapmanız lazım birde kapalı yer olmalı.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Bu şekilde sıfırlama olmaz, olması için merminin lazer gibi dümdüz gitmesi gerek, oysa çıktığı an düşüşe geçiyor. Ha normal şekilde sıfırlarsınız tüfeği. Sonra bu yöntemle bakarsınız bir kez nerede misina ve dürbün hattı birbirini kesiyor. Bir dahaki sefere yaparsınız amma 2-3 mermi atıp yapmak bence çok daha kolay ve pratik. Sonuçta havalıdan bahsediyoruz. Mermisi 5 dolar olan bir silah olsa tamamda havalı için deymez.

• ;d;;d;;d;;d; Arkadaşım çok akıllıca bir yol bence tebrikler...Arkadaşlar 20 metrede misinanın bittiği yer önemli arkadaşın dediği tekniğe göre yani misinanın bittiği yere ufak bi cisim koyun dürbünüde ona sıfırlayın tüfeğin 1. nokta sıfırlaması yapılmış oluyor.. ;d;

• misina işi yerine 20 tane pellet atsanız bu iş daha ucuza mal olur gibi.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Pelleti delip ucuna lazer takalım ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bu laser boresighter lar ile aynı mantık sadece Türk versiyonu ;şrofls;.

Yine de yaratıcı bir fikir ama pratikt uygulaması ne derece başarılı olur bilemiyorum :)

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• misinanın üstünede 3-5 iğne bağlayalım hazır kurşunda var olta olarak da kullanabiliriz. ;şrofls;.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Pelet atarak dürbün sıfırlama imkanı olmadığı zaman iyi teknik evde yapılabilir ...Pelet atıp tüpünü boşaltmayı istemicek benim gibi pompacı arkadaşlar içinde iyi bir yöntem ;şrofls;.

• benim bunu sormamdaki maksat, havalı silahtan çıkan pellet çok düşme yapar yani ateşli silahtan çıkan mermi gibi düz hatta ilerlemez. Ayrıca öyle olsa bile misinanın çok düz bir hatta çekilmesi gerekir. milimetrik sapmalar bile mermi yönünü olumsuz etkileyecektir.

o yüzden ben pellet atark sıfırlamayı daha doğru buluyorum.

laser borasighter bile havalı silahlarda pek işe yaramıyor.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• 15 mt 20 mt gibi mesafede saçma düşme yapmaz düz gider ama bu resmen başlı başına amerikayı yeniden keşfetmek gibi bişi oluyo bana göre ozaman namlunun içinden bakar vurcağı yri görmeye caşırım daha iyi heheh

• misinanın lazer ışını gibi dümdüz olması gerek.yoksa hiçbir işe yaramaz bu yöntem.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• 15 mt 20 mt gibi mesafede saçma düşme yapmaz düz gider ama bu resmen başlı başına amerikayı yeniden keşfetmek gibi bişi oluyo bana göre ozaman namlunun içinden bakar vurcağı yri görmeye caşırım daha iyi heheh

Abi pellet namludan çıktığı gibi düşmeye başlıyor. Yerçekimine karşı yaptığı bir iş yok pelletin.

• Pellet namludan çıkıp hedefe gidinceye kadar ne kadar zaman geçiyorsa, elinden yere bırakacağın pelletin o zamanda yapacağı kadar düşme yapar. Bu bir fizik kanunu.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776