hakangun adlı kullanıcının mesajları

gerçekten forumda ayrıntılı bir Walther Dominator 1250 inclemesi yok gibi....sahip olanlar fikir beyan edebilirler mi acaba.. bu arada desmosedici nickli arkadaş AIR ARMS s410 satan bir yer buldun da bizim mi haberimiz yok...bence FX'leri saymazsan alınabilecek en iyi tüfek S410'dur..(şahsi kanaatim)Çünkü evanix için tam bir hava canavarı deniyor(forumda okuduğum kadarıyla) ve kuvvetli olmasının sebebi daha çok hedef gözetmek için değil avlanmak için imal edilmiş olması ancak ben şahsen söylenen 15-20 atışlık stabiliteyi az buluyorum bir PCP tüfek için........

AIRARMS s410 için YATAGUN'a kapora yatırıp sıraya girsek nasıl olur acaba.gelirse kaçırmamak adına...olabilir mi Mustafa Serdar ağabey??? :him:s

Bravo dürbün birçok tüfekten fazla ilgi gördü ;tese;kkur . Ama fiyat bilgisi alamadık bir türlü :( (yenisi için) ...gerçi yazacağınız fiyattan da korkmuyor değilim... konu başlığı ile arattım birkaç sitede ama ulaşamadım bir türlü..bu arada deneme şansınız olduysa bir önceki dürbününüzle arada fark var mı??

böyle özellikte tek PCP silah FX Revolution, yatagun'a bakın.

FX Revolution Kdv Dahil 4.000 TL !!!! ;avci;
    Ben başlangıç seviyesi için herşey dahil 1.000 TL kadar bir şey düşünüyordum.
    Parasının hakkını kesinlikle verdiğine eminim ama ben herseferinde kurmaya razıyım.
    Tüfek+dürbün+regulatör+tüp =1.150 TL civarına geliyor hesabıma göre.

Teşekkürler

Hatsan WX10 Premium serisinde de Lothar walther namlu mevcut.Ama fiyatı da bir miktar yüksek.Kurma işlemini şarjörü ilk kez taktığımızda değil namluya her saçma sürüşümüzde yapıyoruz.100 metre veya 150 metre işi tüfeğin özelliği ile alakalı olduğu kadar iyi dürbün ve kaliteli mühimmatla da alakalıdır.İyi atış için iyi saçma kullanılmalıdır.

Cevabınız için teşekkür ederim... YouTube da o kadar video araştırmama rağmen tatmin edici bir sonuca ulaşamadım...yani çoğunlukla hedefleri gösteriyorlar.. ?( Cahilliğimi mazur görün ama PCP ler içinde seri atış yapan (yani tekrar kurma işlemine gerek kalmadan) bir kaç tüfek markası verebilir misiniz? Araştırmayı o tarafa yönelteyim...Veya en azından böyle bir tüfek var mı??

Herkese selamlar;bende forumda yeniyim ve bu ilk mesajım..

Aynen KAYNAK34 adlı arkadaş gibi bende başlangıç seviyesi olarak birkaç gün içinde bir PCP almayı düşünüyorum ve "Webley Raider 10" ile "Hatsan AT44WX10" arasında sıkıştım kaldım.Aralarındaki fiyat farkı çok az.Fakat özellikleri açısından değişiklikler gösteriyorlar. Şöyleki;

WEBLEY RAIDER 10

TAMBOY:96 CM
    NAMLU BOYU:35 CM
    AĞIRLIK:3 KG
    HIZ:768 FPS (5,5 mm pellet için)
    KURMA:BOLT ACTION

Hatsan AT44WX10

TAMBOY:100 CM
    NAMLU BOYU:35 CM
    AĞIRLIK:3,3 KG
    HIZ:970 FPS (5,5 mm pellet için)
    KURMA: SIDE LEVER

Şimdi;

*100-150 mt 5,5 mm pellet atışlarda kullanacağımızı düşünürsek bu özelliklerin avantaj ve dezavantajları nelerdir?

**Side lever ve bolt action'ın anladığım kadarıyla seri atış ile bir alakası yok yani sadece dolu şarjörü ilk taktığımızda yaptığımız kurma işlemi DEĞİL Mİ?

***Sizce modlamaya hangisi daha uygun (servis yedek parça vs.)

****En önemlisi WEBLEY "Lother Walther" namlu kullanıyor ama Hatsan için namlu markası yazmamışlar.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.