ilkertozluklu adlı kullanıcının mesajları

6 tüp boşalttım öyle gaz kaçırma falan olmadı.
    tüpü takmadan önce yatagundan aldığım silikon gresi tüpün ağzına sürüyorum.
    belki zamanla contanın çatlamasını kurumasını önler diye ama gerek var mı bilmiyorum.
    Birde tüpü fazla sıkmamak gerekiyormuş.sorun olsa bile oraya soğan zarı gibi bir conta koyar çözerim yada siteden yardım isterim.
    Sonuçta ürün Yatagundan alındı. Arkasında duracağına veya çözüm sunacağına 100% eminim.

Zafer Capitol kullanıyorum yarı otomatik. 24 gramdan 36 grama kadar hiçbir fişekte sorun çıkarmadı.
    Ava değil atışa gidiyorum tüfeğimle. Bu haftasonu 1 koliden fazla 24 gram ve tek kurşun attık. no problem..

Otomatik isteyenler için ucuz bir çözüm zaferin tüfekleri.
    Ama şimdi gözüm pozede. Bence poze gerçek tüfek. Hem atıcı hem avcı için. Keşke otomatik almasaydım diyorum.
    Yada slug namlu gezli tercih etseymişim.

Crosman 357 alıp modifiye ettirmek daha uygun olurdu.
    C11 güçlü bir silah. Ama mekanızma tetikle çalışıyor o yüzden isabeti pellet atnlara göre zayıf..
    Haa param çok olsaydı cp88 nikel alırdım.. yada Smith & Wesson.

Arkadaşlar atış yaptı bugün şarjörü çıkardığımda iki bilye çıktı içeriden. şarjör boşalmamışsa tek bilye çıkması gerekiyordu.
    Yatagun belki yedek parça da getirmiştir. lazım olunca soracaz artık. Yada mekanik bilgime güvenicem :)

İyi bir gözlemci delikleri görmekte zorluk çekmez.Hem evde hem iş yerinde:) Yalnız bu silahla grup yapılmıyor.6 m. den sonra soda şişelerini vuramıyorum. Tabi atıcıya göre değişir.

El yapımı toplu tabanca. Çok basit bir mekanızması var.Horoz olmadan çalışıyor. İçinde V şeklinde bir yay var iğneyi bu yay çarptırıyor kapsüle hatırladığım kadarıyla. 6,35 olması lazım. Bir benzeri bende var ama yayı kırık. en son dağınık bir şekilde oradan oraya atılıyordu yay olmayınca toplamaya bile üşenmiştim. Kurtuluş savşında bunlardan kullanılmış. Müzelerde varmış.

Teşekkürler sağolun sayın abdull ve sayın mutluerel

Namlu ucunda diş falan yok Mahmut o şeyi nasıl oturtmuşlar oraya anlayamadım inanki.
    Benim evdeki oyuncak plastik tabancalarda namlu elimde kalana kadar sökülüyordu. Bitanesine namlu ekledim ama isabetten düştü.Birde yay modifiyesi yapmıştım belirsiz yerlere dehşet atışlar yapıyordu. Ekleme yerine C11 için yeni namlu düşünüyorum. Belki üzerine mod 125 in susturucusunu geçiririm ..

Teşekkürler RaptorX.

Umarım sağlam çıkar. Isındım baya C11 ime. Hedefe yarı otomatik saldırmak çok zevkliymiş
    Yatak odasının kapısındaki iki deliği saymazsak tabi :) onuda hanım yaptığı için ceza almadım ;rofl.;

Zaten takılsa bile şu an sorun değil. Kendimi trapta geliştirebilirsem poze alıcam.
    Tek kurşun attıktan sonra namlu içini temizlemek baya bir yoruyo ama ucuz etin yahnisi deyip sarılıyorum harbiye :)

şansıma mıdır bilmem ama otomatikle 24 gram atıyorum sürekli. Daha 1 tane bile takılmadı.
    tüfek yere dik koyunca çalışmaz dediler. 8 fişeği anında boşalttı sorunsuz bir şekilde.

Yataguda YAF marka fişekleri görebilecekmiyiz acaba..
    Bu fişekler avda nasıldır bilmiyorum ama ben hedefe atmakta kullanıyorum.
    Bulabildiğim en ucuz fişekler bunlar olduğu için tercih ediyorum. Birde dolumu ve saçmaları ülkemizde yapılıyor diye biliyorum.
    Belki yatagunda daha bile hesaplı olur. Şişelere on tane tek kurşun sıkınca araba kullanmam bile uysallaşıyor :) :) ;dance;

teşekküe ederim AKINCI 37 .. biraz zaman geçtikten sonra silahı söküp uzun namlu yaptırmayı düşünüyorum. 2cm. lik bir fark çıkış hızını arttırabilir diye düşünüyorum.