aevbas adlı kullanıcının mesajları

bir önceki mesajı yazdım iki dakika sonra avfoni den mesaj geldi e fatura bilgilendirme diye.arkadaş yoksa bu avfoni bilgisayar programı virüs gibi birşeymi.hakkında salladım hemen beni dürttü8|bu ara çok person of interest izledim galiba:)

Konu açılmışken geçen günlerde ateşli gurubuna giren ürünlerden almak zorunda kaldım avfoni den.zorunda kaldım çünkü aksu av hilal av ve daha önce alışveriş yaptığım sitelerde olmayan ürünler ve gayet güzel indirim vardı.siparişi geçtim parayı havale ettim hızlı kargo olan ürünlerden ses seda yok.arıyorum açan yok.müşteri temsilcimiz dönüş yapacak deniyor sesli sekreter tarafından.mail geliyor şu oldu.tekrar arıyorum mail geliyor bu oldu.aradan üçgün geçiyor mail geliyor parayı yollayın deniliyor.parayı yolladım beş gün oldu diye mail atıyorum görünmüyor diye mail geliyor.havalenin dekontunu attım beş gün önce yine atın deniyor.anlaşılan avfoni deki arkadaşlar kimse ile konuşmadan iş yapmayı benimsemişler.allahtan ürünler uygun ve sağsalim geldi.

atışınızın niçin sol olduğunu bilmek zor.ben dürbünü optik merkezledikten sonra 25mt atışlarda 10cm sola 5cm alt vuruyordu.dürbünü ayarlamayı düşünürken kral puncher jumbo silahın namlu ceketinin ucundaki vidalı parçayı çıkartıp atış yaptığımda 25mt de tam hedefi vurdu.anlayacağınız isabetsiz atışların sebebi benim silahımda namlu ceketiymiş.turetin aşağı yukarı hareketi optik merkezi değiştirir fakat dikey olduğu için farklı mesafelerde pelletin düşüşü olduğundan turet ile ayar yapabilirsiniz.ben turete dokunmadan mil dot ile ayarlamayı tercih ediyorum.daha uzak mesafe atışlar için turet ayarı gerekebilir.benim dürbünümde turetler kapağın altında olduğu için açıp uğraşmak işime gelmiyor.bu arada silahiniz nedir acaba.

Sn salim31 aşağı ve yukarı çevirdiğiniz klik sayısı kadar geri çevirirseniz optik merkez olur.fakat kaç klik çevirdiğinizi unutursanız veya ayarlayamazsanız optik merkezleme olmaz.turetinizde kaç klik varsa bu sayının yarısı optik merkezi görür.yani turette kırk klik varsa optik merkez yirmi klik tir.daha öncede yazdığım gibi ben optik merkezlemesi yapılmış dürbünle mil dot ile atış yapıyorum.atıştan sonra dürbünü söküyorum.bir sonraki atışta dürbünü takıp atışa başlıyorum hiç bir ayar yapmadan isabetli atışlar oluyor.bende hobiye başladığımda dürbün ayarıyla çok uğraştım inanın hobiden soğutur insanı.

Hayırlı olsun.896 tl ye forum da satilan ikinci el pcp lerden birini alabilirdiniz.ben gamo g-magnum 1250 yi kral puncher jumbo ile takasladim.iyiki takaslamişim atış yapmaktan zevk almaya başladim.elimde bir tanede ucuz yaylim var onu tamamen saga sola mermi yagdirmak için kullaniyorum onun zevkide başka tabi.iyi günlerde kullanin.

Optik merkezlemeyi bozmadan atiş yapmak isterseniz bu şekilde kullanirsiniz.turetleri kullanirsaniz optik merkezi degisir.daha sonra yaptiginiz atişlarda sapma olursa durbundenmi silahtanmi pellettenmi emin olamazsiniz.durbunun sifirlama mesafesini ayarlamak icin şimleme yaparsiniz.ben hiç denemedim.benim durbunum optik merkezlemesi yapilmiş şekilde 25 metrede tam isabet sagliyor.uzak mesafeye mil dot ile atiş yapiyorum.bu sayede yaptigim atişlarda sapma olursa durbunden olmadigina emin oluyorum

Bende fabrikaya göndermeyi düşünüyorum,bir ihtimal dürbünden de olabilir gibi geliyor sonucta kaliteli güven veren bir dürbün değil üzerindeki.Söküm takım işlerinde pek iyi olmadığım için sorunu anlatan bir yazı yazıp denemelerini ve eger mümkünse aynı marka model bile olsa farklı bir dürbünle göndermelerini rica edeceğim.Grupmanı tüfeğin fiyatı göz önünde tutuldugunda gerçekten güzel hakkını yememek lazım ancak sıfırlama sorunu olunca bütün herşeyden soguyor insan.Sıfırlayıp kaldırıyorum tamam istediğim yeri vuruyor diyorum,birkaç gün sonra atış fırsatı olduğunda atıyorum nişan aldığım yerle alakası yok! Tekrar sıfırlama yapmak içinde herzaman fırsat olmuyor,bütün tadı kaçıyor insanın.Fabrikada deneme yaparlar diye düşünüyorum ama umarım bunun bir sorunu yok deyip geri göndermezler..

sn.erboga ben atıştan sonra dürbünü söküyorum silah kutusunda deforme olmasın diye.tekrar atışa gittiğimde silaha takıp atış yapıyorum.dürbün optik merkezlemesi yapıldığı haliyle takılı.herhangi bir sıfırlama yapmadım.takribi 25-30 metrede tam hedefi vuruyor.daha uzak mesafelere mildot ile nişan alıyorum.zaten optik merkezlemeyi yaptığım için silahın grupmanı solda toplaması 25-30 metrede 10 cm namlu ceketinden şüphelenmeme sebep oldu.size tavsiyem dürbün optik merkezlemesini yaptıktan sonra atış yapın.daha sonraki atışlarınızda sapma olursa tekrar dürbün optik merkezlemesine bakın.optik merkez kaymışsa sorun dürbündendir.ben silahı fabrikaya gönderip yolda kargoda daha fazla arıza çıkacağını düşündüğüm için çekiniyorum açıkçası.

Benim de tahmin ettiğim şey boyle bir durum aslında.O parçayı moderatör taktığım için söküyorum mecburen ama aynı sorun moderatörden de kaynaklanıyor olabilir,herhangi bir aşınma yok ama moderatörsüzde atış yapabilme ihtimalim olmadığı için deneyemiyorum malesef..

Sn.erboga susturucu namlu uzerindeki dişlere vidalaniyorsa namlu ceketini komple sokup susturucuyu çıplak namlu ya monte edip atişlarinizi yapabilirsiniz.ayrica ben kral arms fabrikasini aradim olayi anlattim silahi bakim icin gondermemi istediler.namlu ceketi onundeki vidali parcayi soktugumde belirgin sekilde namlu ceketinin bir tarafina daha yakin duruyor.

34 grainlik JSB pellet şarjöre sığmaz. Satıcılar da bunu vurgulayarak satıyor.

Please note: Since these Jumbo pellets are slightly longer than standard pellets, they will not fit properly in PCP rotary magazines.

Boyu 10,70 mm

Merhaba.jsb 34 grainlik pellet kral jumbo ideksli şarjöre sığıyor.ben daha önce gamo g-magnum 1250 de kullanmıştım.fakat ağırlığı itibarı ile 18.13 grain pellete göre epey bir düşüş yaşıyor

evet seker arkadaşlar.bayramda yakın mesafeden metal hedefe yaptığım atışta kurşun parcası sekip burnuma saplandı.yardım almadan çıkaramadım.ayrıca dün yaptığımız atışlarda yaklaşık yirmi beş metrede metal hedefe yaptığım atışların enaz üç tanesi altında atış yaptığımız ağacın dallarına sekti.atışlarımızda gözlük kullanmak ve fazlasıyla dikkatli olmak lazım.özellikle çocuklarımızı atış yaparken yanımızda bulundurmayalım.

bende kral jumbo kullaniyorum.durbun optik merkezlemesini yaptiktan sonra silaha taktim.25 metre atışlarımda hedefin soluna ve alt gidiyordu fakat gurupmanı 50 kuruşluk bir alanda topluyordu.durbun ayari yapmayi dusunurken forumdaki bu konu geldi aklima.durbunle uğraşmadan önce silahin namlu ceketinin ucundaki vidali parcayi soktum.tekrar 25 metre atiş yaptim oniki adet pellet hedefin ortasinda ve gurupman 50 kuruşluk bir alanda toplandi.altmişbeş adimdan yaptigim atişlarda pet şişe sigara paketi ve 12 ga boş fişekleri her atişta vurabildim.anladigim kadar namlu ceketi ve namlu birbirine tam olarak paralel degil.namlu ceketinin vedasini takinca namluyu kasiyor.

Merhabalar,

Ankara'da ikamet ediyorum, aslen Antalyalıyım. 32 yaşındayım yaklaşık 25 yıl önce sanırım ilk havalı tüfeği almıştı babam, hatsandı. Şimdi Hatsan bullmaster 6.35 siparişi verdim hatsanstore.com dan. Bu gün gelecek silah. 2. el çalışır vaziyette 250 bar basabilecek el pompası olan varsa benimle irtibata geçebilir mi?

Selamlar saygılar.

merhaba.ben 200 bar kral puncher jumbo da baş edemedim pompayla scubaya gectim.sizin 250 bar basmaniz cok zor olur.pompa için gereksiz masraf yapmayin bence.