Kral Puncher Jumbo Jsb 18,13gr 12 metre grupman YARDIM!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bende kral jumbo kullaniyorum.durbun optik merkezlemesini yaptiktan sonra silaha taktim.25 metre atışlarımda hedefin soluna ve alt gidiyordu fakat gurupmanı 50 kuruşluk bir alanda topluyordu.durbun ayari yapmayi dusunurken forumdaki bu konu geldi aklima.durbunle uğraşmadan önce silahin namlu ceketinin ucundaki vidali parcayi soktum.tekrar 25 metre atiş yaptim oniki adet pellet hedefin ortasinda ve gurupman 50 kuruşluk bir alanda toplandi.altmişbeş adimdan yaptigim atişlarda pet şişe sigara paketi ve 12 ga boş fişekleri her atişta vurabildim.anladigim kadar namlu ceketi ve namlu birbirine tam olarak paralel degil.namlu ceketinin vedasini takinca namluyu kasiyor.

Benim de tahmin ettiğim şey boyle bir durum aslında.O parçayı moderatör taktığım için söküyorum mecburen ama aynı sorun moderatörden de kaynaklanıyor olabilir,herhangi bir aşınma yok ama moderatörsüzde atış yapabilme ihtimalim olmadığı için deneyemiyorum malesef..

KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM

GAMO CFX 4.5 MM

• Benim de tahmin ettiğim şey boyle bir durum aslında.O parçayı moderatör taktığım için söküyorum mecburen ama aynı sorun moderatörden de kaynaklanıyor olabilir,herhangi bir aşınma yok ama moderatörsüzde atış yapabilme ihtimalim olmadığı için deneyemiyorum malesef..

Sn.erboga susturucu namlu uzerindeki dişlere vidalaniyorsa namlu ceketini komple sokup susturucuyu çıplak namlu ya monte edip atişlarinizi yapabilirsiniz.ayrica ben kral arms fabrikasini aradim olayi anlattim silahi bakim icin gondermemi istediler.namlu ceketi onundeki vidali parcayi soktugumde belirgin sekilde namlu ceketinin bir tarafina daha yakin duruyor.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• Bende fabrikaya göndermeyi düşünüyorum,bir ihtimal dürbünden de olabilir gibi geliyor sonucta kaliteli güven veren bir dürbün değil üzerindeki.Söküm takım işlerinde pek iyi olmadığım için sorunu anlatan bir yazı yazıp denemelerini ve eger mümkünse aynı marka model bile olsa farklı bir dürbünle göndermelerini rica edeceğim.Grupmanı tüfeğin fiyatı göz önünde tutuldugunda gerçekten güzel hakkını yememek lazım ancak sıfırlama sorunu olunca bütün herşeyden soguyor insan.Sıfırlayıp kaldırıyorum tamam istediğim yeri vuruyor diyorum,birkaç gün sonra atış fırsatı olduğunda atıyorum nişan aldığım yerle alakası yok! Tekrar sıfırlama yapmak içinde herzaman fırsat olmuyor,bütün tadı kaçıyor insanın.Fabrikada deneme yaparlar diye düşünüyorum ama umarım bunun bir sorunu yok deyip geri göndermezler..

KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM

GAMO CFX 4.5 MM

• Bende fabrikaya göndermeyi düşünüyorum,bir ihtimal dürbünden de olabilir gibi geliyor sonucta kaliteli güven veren bir dürbün değil üzerindeki.Söküm takım işlerinde pek iyi olmadığım için sorunu anlatan bir yazı yazıp denemelerini ve eger mümkünse aynı marka model bile olsa farklı bir dürbünle göndermelerini rica edeceğim.Grupmanı tüfeğin fiyatı göz önünde tutuldugunda gerçekten güzel hakkını yememek lazım ancak sıfırlama sorunu olunca bütün herşeyden soguyor insan.Sıfırlayıp kaldırıyorum tamam istediğim yeri vuruyor diyorum,birkaç gün sonra atış fırsatı olduğunda atıyorum nişan aldığım yerle alakası yok! Tekrar sıfırlama yapmak içinde herzaman fırsat olmuyor,bütün tadı kaçıyor insanın.Fabrikada deneme yaparlar diye düşünüyorum ama umarım bunun bir sorunu yok deyip geri göndermezler..

sn.erboga ben atıştan sonra dürbünü söküyorum silah kutusunda deforme olmasın diye.tekrar atışa gittiğimde silaha takıp atış yapıyorum.dürbün optik merkezlemesi yapıldığı haliyle takılı.herhangi bir sıfırlama yapmadım.takribi 25-30 metrede tam hedefi vuruyor.daha uzak mesafelere mildot ile nişan alıyorum.zaten optik merkezlemeyi yaptığım için silahın grupmanı solda toplaması 25-30 metrede 10 cm namlu ceketinden şüphelenmeme sebep oldu.size tavsiyem dürbün optik merkezlemesini yaptıktan sonra atış yapın.daha sonraki atışlarınızda sapma olursa tekrar dürbün optik merkezlemesine bakın.optik merkez kaymışsa sorun dürbündendir.ben silahı fabrikaya gönderip yolda kargoda daha fazla arıza çıkacağını düşündüğüm için çekiniyorum açıkçası.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Haklısınız bunlar hep risk tabi.Optik merkezleme yapmadım acıkcası,dediğiniz gibi en saglam yöntem o olacaktır.Ayaklardan ayarlama gibi bir ihtimal yok fabrika cıkısı gelen ayakta,mildotta olmadığı için biraz zorlar ama daha iyi bir dürbün alana kadar en sağlam yöntem bu olur sanırım.Siz optik merkezlemeyi ayna yöntemiylemi yoksa klik sayarakmı yapıyorsunuz üstad,klik biraz zaman kaybettirebilir belki bana ama ayakları söküp takarken zedelemekten korkuyorum acıkcası

KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM

GAMO CFX 4.5 MM

• aydinlik ortamda ayna yardimi ile yapıyorum.klik saymaya sabır yetmez bende.bide aynada göz görüyor emin oluyor insan.silahın atışları saparsa tekrar ayna yardımı ile görüp emin olabilirsiniz.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Aynı sorun bende de var. Elimden çok fazla dürbün geçti hangi dürbünü taktıysam hep alt vurdu. Şimleme yapmadan hiçbirini kullanamadım. Şuan hawke 6-24x44 kullanıyorum yine aynı sorun. Fabrikayla görüşüp durumu anlatacağım bakalım sonuç ne olacak

Fabrikayla görüştüm ve durumu anlattım. Tüfeği kendilerine göndermemi istediler. 3 gün sonra tüfek tekrar bana geldi , dürbün rayının olduğu kasa komple değiştirilmiş, o kısımda problem varmış. Şuan hiçbir problem olmadan atış yapıyorum.