alp.eR adlı kullanıcının mesajları

  Kullanılmamış ambalajındadır.

  600 mt ölçüm yapmaktadır.

  Kalem pil ile çalışması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

  Sis modu vardır.

  Eğim açı ölçümü yoktur.

  650 TL


  05423908903

  Alper

  Dosyalar

  • 1.jpg

   (329.03 kB, 0 defa indirildi)
  • 2.jpg

   (268.08 kB, 0 defa indirildi)
  • 3.jpg

   (219.26 kB, 1 defa indirildi, son indirme: )
  • 4.jpg

   (200.93 kB, 0 defa indirildi)
  • 6.jpg

   (293.1 kB, 0 defa indirildi)
  • 7.jpg

   (299.04 kB, 1 defa indirildi, son indirme: )
  • 8.jpg

   (252.99 kB, 0 defa indirildi)
  • 9.jpg

   (239.89 kB, 0 defa indirildi)

  Hadi geçmiş olsun. En azından ürünlerine sahip çıkmışlar. Yeni gelen inşallah yüzünüzü güldürür. Bende Kralda benzer bir sorun yaşadım. Yeni gelen iyi çıkınca mutlu oluyor insan. Uğraştığınızla kalıyorsunuz tabiki ama şans işte herkesinde başına gelmiyor.

  aleyküm selam. Ben kullanıyorum. Dağılımı, stabilitesi gayet iyi. discovery 4-16-44 FFP dürbün ile 230 mt ye kadar atış yapabiliyorum.

  230 metreye kadar hangi mühimmatı kullanıyorsunuz. Bende K600 kullanıcısıyım en iyi verimi Jsb 18.13 ile alıyorum.

  Büyük şansızlık geçmiş olsun. Kesinlikle bir sorun olduğu belli. 50 metrede neredeyse tek deliğe yakın grupman yapabiliyor atıcı bu konuda iyiyse. Kendim 80 metreden pin pon topuna üst üste başarılı atışlar yapabildim. İlginç gelen bende 25.39 olanı denedim. 18.13 den daha iyi grupman alamadım ama yine de iyiydi tabi. Siz daha iyi sonuç aldığınızı yazmışsınız. Dilerim en yakın zamanda çözülür tüfeğinize kavuşursunuz en sağlıklı şekilde.

  Hayırlı uğurlu olsun bunlar güzel ürünler ama hava hacmi bana çok az geliyor. O yüzden tabanca olayına pek sıcak bakmıyorum.

  Videolarında tüpün çıkarılabildiğini gördüm. Yedek tüp taşıyarak atış sayısı arttırılabilir deniyor. 4,5 luk olanı 70 atış yapıyormuş. Yedek tüp ile 150 atışa kadar çıkarılabilirmiş. Bende sizin gibi düşünüyorum aslında ama böyle söylenince biraz aklıma yattı gibi.

  Konu açılmışken bende bir soru sorayım tecrübeli hobidaşlarımıza. Ben en çok balistik katsayısı olan BC değerinde zorluk yaşıyorum. Jsb’ninkileri program veriyor ama yerli üretim solid ve pelletlerin bc katsayılarına ulaşamıyorum. Siz o değerleri kaç giriyorsunuz.

  Ben kumpas ile ölçüyorum. Dürbün ayaklarının birleştiği yer zaten dürbünün yarıçapı oluyor. Ordan başlayıp pelletin namluya girdiği yerin yarısını kumpas ile sabitleyip ölçüyorum. Daha da mı hassas yapılması gerek acaba bende tereddüte düştüm şimdi.

  Diğerlerini bilmem ama Dome 16.5 iyidir. Kırmalıda güzel sonuçlar veriyordu düşük güçte. 40 metrede ceviz vuruyordu.

  Bende hobide yeni birisi olarak aynı sorulara cevap aradım. HasanUsta’nın dediği gibi tüfek belli olursa yorum yapmak daha kolay olur. Genel ortalama bir fikir istersen jsb 18.13 güzel bir pellet. Onu atan tüfekler spoton 18.13 üde iyi atıyor denebilir. 50-60 metrelere kadar tabiki. Ama şöyle de bir durum var. Mesela K600 spoton parsı güzel atarken, effecto px4 aynı güzellikte atmıyor. Bu sepeble tüfeğe göre pellet seçimi daha mantıklı. Duayen abilerinde neredeyse her tüfeğin tanıtımını yaptıkları güzel videolar mevcut. İzledikçe fikir edinebilirsin.

  Ben kullanıyorum memnunum. Ama ben yeniyim. Daha tecrübelilerden aldığım dönüşlerde onlarda memnun olduklarını ilettiler. Artıları nispeten hafif ve boyutlarının büyük olmaması, atış sayısının tüpüne göre iyi olması, regülatörsüz tüfeklere göre çıkış hızının çok dalgalanmaması, çekiç ayarının dışardan yapılıyor olması, dipçik kısmının asansörlü olması gibi sayılabilir. Grupmanınında iyi olduğu söyleniyor. Tecrübelilerin videoları var bakabilirsiniz. Olumsuz olarak duyduklarım iyi solid atamadığını duydum. Ben kullanmıyorum şu an solid bi fikrim yok bu konuda o yüzden. 30 bin adet atış yapmış kullanıcısı var henüz bir problem yaşamamış. 18,13 grain pelleti seviyor benimde gördüğüm duyduğum deneyimlediğim kadarıyla.

  Yeni geldi sayılır geçen hafta geldi. 12 lira gümrük vergisi istediler. Kapıda ödedim. 1 gün ptt de beklemiş. Toplam 21 günde elime ulaştı.

  Bende aynı konuya çözüm arıyordum. Forumdan bir hocamız sağolsun yardımcı oldu düşük maliyetle hallettim. Aliexpress'den kargo dahil 35 tlye sipariş ettim. 20-21 günde geldi. İçinide 10-15 liralık kalın topaklanmayan kedi kumu ile doldurdum. Bu haftasonu denemesini de yaptım. Benim gibi başlangıç seviyesi bir kullanıcı için gayet yeterli oldu.