Asibirdeli adlı kullanıcının mesajları

Merak ettiğim şu 51. Atıştan sonra hep 51. Atışın olduğu yerden mi vuruyor örneğin 50 atıştan sonra sağ vuruyor 50 atış sonra soldan vurıyor bi 50 atiş sonra tekrar mı sağ vuruyor aynı oranda

Bozulunca öyle devam ediyor bende tekrar ayarlıyorum son üç kullanımda oldu bu 50-60 atışta birden değişiyor tekrar ayarlıyorum

Dürbün eğer optik merkezde değil ise ,bu sol atma farkını düşük yaklaştırmada göremeyebilirsiniz ,ancak yakınlaştırmayı arttırdıkça bu fark açılır ve çok daha belirgin hale gelir veya uzak mesafe attığınızdada bu fark belirgin olmaya başlar.

Optik merkezleyip taktım ayarladım sorun yakın uzak atışı değil.Sorun aynı mesafeye bile atsam 50-60 atışta birden farklı bir yere atıyor.Diyelim ki 25 metre ayarladım 50 tanesi aynı yere düşüyor 51.ci 1-2 santim sol alta yada sağa sağ üste atıyor

Chrono aldım 18.13 grain 850 FPS atıyor 70-80 atış yaptım son seferde bozuk koymuştum kutuya çıkardım ayarladım 50 atış sonrası yine sapıttı bir atış sonrası tekrar bozuldu Max 10 çıt ile ayar oluyor ama bunu sürekli yapması canımı sıkıyor her 50-60 atışta ayar yapıyorum

S.a uzunnn bir aradan sonra tekrardan aranizda olmaktan cokk ama cokk mutluyum..Arkadaslar tekirdag civari scubami doldurtmak istiyorum yardimci olabilecek bir dostumuz varmi yakinlarda

Not konuyu yanlis yere actiysam affola

Türkiye geneli scuba dolum noktaları var sayfada ordan bakabilirsin

Spoton 18 ve 22 grain kullandım son atışta ayaklarda vector optic.crony yok shimleme dediğiniz ayakları kullanarak mi ayar yapmak oluyor.

Herkese iyi akşamlar kral Jumbo dazzle tüfeğimde vector optik clousus 10-40x50 dürbün var ayarlıyorum 50-60 atış sonrası çok alakasız bir yere atıyor yada ayarlayıp çantasına koyuyorum çıkardığımda yine farklı yerlere atabiliyor.

Bugün atış için çantadan çıkardım havasını bastım sol üste atıyordu ayarladım çok güzel oldu yine 50-60 atış sonrası sola atmaya başladı 170bar civarına inmişti havasida acaba basınçtan mi dedim tüpü değiştirdim bu seferde sağ ve hafif yukarı attı yardımcı olursanız çok sevinirim ve bide dürbünde şöyle bir ters durum var ayar yaparken elimizle bir ayar durumu var ya 4 parmak dönüş yönünü baş parmakta artikılın hareket yönünü gösterir diye bu dürbünde tam tersi bilenler deneyimleyenler yardımcı olursanız minnettar olurum yoksa şuan dürbün alacak durumum yok dandik bir markada değil dürbün ama anlamıyorum nedenini...

Konuyla alakası bu konuda çok tecrübeli bir üreticinin aramızda olması. Güç ayarı esas olarak basınç-hız çan eğrisini güzel veren grupman odaklı Kral modellerinde biraz gereksiz, hafif pellet,kısa mesafelerde işe yarayabilir. Bir satış stratejisi olabilir ancak Reximex deki çekiç yay gerginliği , regülatör ve hava çıkış ayarları gibi sonsuz kombinasyonlar sunan modeller neden Kral da yok anlamış değilim. Konu başlığı olan micro regülatörü bench atışlarında gerek ayarının kolay olması gerekse arıza ihtimalinin düşük olması sebebiyle Dazzle modelinde düşünebilirsiniz, sonra eğer başka silah alırsanız onda da regülatörünüz oluyor.

Bu arada MK3 cidden fark yaratabilir. Yurtdışı forumlarda yutkunarak takip ettiğimiz bazı aparatların ülkemizde üretilmesi sevindirici. Aynı şeyi isabet değerlendirmesini doğru olarak yapabileceğimiz kaliteli yerli pelletlerde de görmek isteriz.

Bu arada çok önemli bilgi hazinesine sahip forumumuzun bir alım- satım sitesinden fazlası olduğunu da böyle başlıklar altında paylaşacağımız bilgilerle sağlamak elimizde, neden eski üstadlarla birlikte diğer hobidaşlarımın foruma tecrübe-bilgi paylaşımını bıraktığını da anlayamıyorum.

MK2 test raporlarımı hazırlayabileceğim uygun zaman aralığını da iple çekiyorum.

Bilgi için sağolun pcp lerde yeniyim yavaş yavaş geliştirmeye çalışıyorum kendimi

Biraz deneme yanılma yoluyla buluyorsunuz aslında ben yarım paket kullanmıştım spotion solid 26 grain 35-40 metrede 1tl yapmıştı sonra sattım uzun bir mesafe çalışmam olmadı daha sonra kral Jumbo dazzle aldım ondada spoton 18 grain kullaniyorum 40 metrede tek delik yapıyorum rüzgarsız ortamda

Elimde kral Jumbo dazzle var.5.5mm üzerinde de wrangler phantom moderatör var,sesi %70 ölçülerde kesiyor orjinal kabı modifiye edebilir miyiz yada ucuna eklenti yapıp daha sessiz hale getirme şansımız var mı cevaplar için şimdiden teşekkürler

İyi günler bende Kral puncher Jumbo dazzle aldım maksimum 800 çıkabilirim dürbünde

Comet N24 4-16x50 600 TL

Comet 6-24x50 aoe 715 TL

Tasko 8-32x50 aoe 740 TL

Vector optics 10-40x50 colossus 790 TL

Bunlardan hangisini önerirsiniz kullananlar yada bilgisi olanlardan yardım bekliyorum

Cronyle ölçüm yaparak atış yapmayı deneyin kullandığınız tüfek regülatörlü olmadığı için çok stabil atış yapmaz fakat sizin söylediğiniz gibi grupmanı çok dağınıksa yakın mesafede hava sarfiyatı çok fazla olabilir. Servisine gönderip test etsinler imkanınız yoksa

Standart gibi aslında 100-200 bar arası 30-40 arası pellet atıyor bende güçlü olduğundan olabilir diye steskur vidasını 2 tur düşürdüm ve spoton 26 grain solid pellet aldım deneyip bakicam duruma