hazar adlı kullanıcının mesajları

dizellemeyi araştırcağım. kral n11 bu silah nasıl sizce alınırmı mod 125 den güçlümü bu silah?

Kral n11 hakkında bilgim yok ancak kral n07 gas piston yani vortex 5.5 modelini kullanıyorum gücü ve isabeti güzel 100 metre civarı şişe kırıyor. mod 125den biraz güçsüz ama isabeti olumlu etkiliyo güçsüz olması.

anladığım kadarılya bu 2 si en güçlü kırmalı havalı tüfek peki 2 si arasında hangisi daha güçlü?

hayır en güçlüsü değiller maalesef şöyle anlatayım size magnum tipi 6.35 kırmalı tüfeklerin çoğunun namlu çıkış hızı ortalama olarak aynı namlu çıkış hızı kullandığınız saçmanın ağırlığına ve namlunun dizellemesine ve uzunluğuna göre değişir saçma ağırlığı arttıkça ortaya çıkan güç artar ancak namlu çıkış hızı düşer size forumdan değerli hocalarım güçlü tüfekler önerecektir ancak çok bi fark olmaz aralarında çok aşırı bir güç istiyosanız hatsan mod 135 veya mod 135 qe vortex 6.35 alıp namluya hafif yağ damlatarak yani dizelleme etkisi yaparak aşırı namlu çıkış hızlarına ulaşabilirsiniz ancak isabeti büyük ölçüde kaybedersiniz youtube ye break barrel dieseling yazarak izleyip araştırmanızı öneririm. Tam olarak amacınız neydi merak ettim hocam :)

Merhaba beyler iyi forumlar en güçlü yerli yabancı farketmez kırmalı havalı tüfek nedir. sadece güç olarak sordum isabetin önemi yok.

Yerli olarak hatsan mod 135 6.35 olabilir 45cm namlusu var yabancı olarak ta Benjamin Trail XPKL 6,35 mm olabilir size tavsiyem mod 135 qe vortex 5.5 veya 6.35 güç ve isabet bir arada.

Çift yaya gerek yok aslında ,yaylı tüfekler ilk geriye daha sonrada öne doğru hareket eder,öne doğru olan hareketi daha fazladır,alt atma sıkıntısı için kutu koladan ufak parça kesin , gözünüze yakın olan tarafa ayak ile optik arasına yerleştirin ,yani dürbün arpacığa doğru eğimli olcak

Güzel birşey yapmışlar ancak kesinlikle çift eksenli yay olması lazım o zaman 0 tepme hisseder dürbün ancak o kadar dayanıksız dürbünlerde her türlü başka sorunlarda olur en mantiklisi kalite dürbün almak. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam

Dampa ayağı ters takmış olabilirsiniz ,çünkü hatsanın ve diananın ayağı ön taraftan 1mm aşağı eğik yani eğimli ,üst atma şansınız var ama alt atma ihtimali daha düşük,

Dampa yönü doğru ve keşke çift eksenli çift yaylı dampa üretseler

Merhaba sorununuz dürbünün ayağının yüksek olması değil gibi.
    yaylı tüfeğin sanki gücü yetmiyor gibi.

Yok hocam yakın mesafelerde de kule en alttayken anca nokta atışı oluyor hatta bazen olmuyor yükseklikten gibi. Ve sağ sol ayarını değiştirince baya saçmalıyor dürbün ucuz olduğu için mi anlamadım ki

herkese merhaba hatsan protector dampa ayakla 3.9.40 dürbün kullanıyorum dampa dürbünü çok yüksekte tuttuğu için mesafe atışlarında pellet çok düşüş yapıyor kule sonuna kadar aşşağıda ama 150 metrede pellet neredeyse optik dışına düşüyor bunun bir çözümü varmıdır acaba? :?:

teşekkür ederim evet tercihim güçten yanaydı ama sıfırlama sehpasına sahip olamadığım için ve düzgün bir atış alanı hazırlamadığım için henüz tüfeği sıfırlayamadım ^^ 6 lt tüp 1 kg da solid bitirdim bu arada dürbünümde bazı problemler ortaya çıktı herşey o kadar kötü gidiyor ki başlar başlamaz soğuma eşiğine geldim bully almama rağmen ağır bir tüfek ayakta ateş etmek sorun değil ama dürbünle nişan alıp hedef tutturmak sorun uzun vadeli bir kullanım sonrasında olumlu ve olumsuz yanlarını yazacağım bir başlık açacağım

Hocam hiç hevesinizi kaybetmeyin her tüfeğin iyi kötü alışma süreci olur araştırmaya ve denemeye devam edin ben 1 ayda 1 dürbünü zar zor montajladım çok uğraştım ve sonunda oldu attığımı vuruyorum.

Hocam kendimce bir test yaptım. Kesinlikle doğru demiyorum ama gözlemlediğim durumu anlatayım.

Pelletin eteklerinin yamuk olması Grupmanı etkilemiyor. Şarjörü full eteği bozulmuş pellet koydum 5 kuruş grupman verdi tek delik 42 M den. Pelletin eteği arkadan basınçlı havayı yedimi açılıyor senin çekiçle verdiğin basıncın 50 katına maruz kalıyor o etek sate. Grupmanı bozan pelletler genellikle kalibresi bozuk pelletler ve ağırlığı skalasından baya sapan pelletler oluyor.

Örneği JSB den verelim 5.52 mm çapındaki pellet kutusundan. 5.50-51-52-53-54 hatta 55 bile çıkabiliyor. 1.175 gram pellet 1.100-1.250 arasında çıkabiliyor. Flying pellete ben hormonu bozuk diyorum 😄 kendini belli eder zate namluya ya zor sokarsın yada çok kolay. 😄. Bu arada kafasına çekiç ile vurduğunuz her pelleti bozmuş bulunmaktasınız 😱

Haklısınız hocam etek namluda düzelir basınçla ancak etek fazla bozuksa yanlardan ani hava kaçışı da olabilir. pelletlerin kafasına vurmak dengesini bozabilir haklısınız ancak fabrika çıkışlı dengesiz bizim pelletler 😂 bence bizim derdimizin çözümü yerli milli deyip kimseye değerinden fazla sevgi göstermemek yoksa nazar değiyor.

çok güzel , hatsanın flash ın son aldığım partisinde küçük çapaklar gördüm bende küçük çakı ile bütün çapakları temizleyip atış yapıyorum :) jsp ucuz olsada böyle uğraşmasak :)

Biz bizimkileri övdükçe kötüye gidiyorlar sanki bedavaya dağıtıyo adamlar hiç özenmiyorlar.

Pellet eteği düzeltme.

Övgülerimizi haketmeyen markalar utansın.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

penetrasyon yani tahrip üzerine bir atış sergilemek istiyorum diyeyim Hatsan Hercules Bully QE LONG 6.35 aldım hocam birazdan kargodan teslim alıcam yeterli ilgi görmedi başlığım haliyle eldeki veriler ve facebook kullanıcı yorumlarına bakarak aldım

Hayırlı olsun gayet güçlü bir tüfek doğru pelleti bulursanız isabetli olacaktır bol bol çeşit ve farklı ağırlık deneyin.

Ustalarım 1-2 gün içinde bu 2 seçenekten birini alacağım Sizce hangisini tercih ederdiniz sebepleri ne olurdu özellikle kullanıcıları veya yetkin bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum Es geçmeyin lütfen

Not: Doldurma derdini yok sayın kompresör alacağım

Hocam kullanım amacınız nedir ?

Tecrübe ile sabittir etek kısımlarina patlayici surmeyin basincin etkisi ile namlu içerisinde patliyor.

Hocam 9 yaşımdan beri yaparım ilk defa 5.5mm de denedim bazıları patlamıyor rezil olduk 😂 sorun nedir acaba

anladım ama ne olursa olsun yivli namludan çıkan 200 bar pcp 5 metrede grup yapamazmı ya

Her pelletin sevdiği hız ve namlu uzunluğu var doğru hızı yakalarsanız namlu uzunluğu belli bir mesafeye kadar sorun olmaz ama uzun namlu her zaman uzak mesafeler için şart 101flash ta uzmanlaşıp daha iyi bir tüfeğe geçersiniz.

Alparslan Şenin youtube üzerinden bir videosu vardı air striper susturucu moderatör ve standart namlu ağzını kıyaslamış izlerseniz sizde emin olaiblirsiniz Susturucu moderatör gayet görevini başarıyla yapıyor hemde atışları düzeltiyordu videoda

tahmin ettiğim gibi susturucu air strepper dan daha stabil atış yapmamızı sağlıyor sebebi birden fazla odacık havayı iyice sıyırıp pelletin uçuşunu düzeltiyor 🙂

susturucu air strepper görevi görür mü air strepper havayı sıyırır susturucunun da kendi içinde odacıkları olduğu için havayı sıyırır peki air strepper kadar etkili olur mu? Veya air strepper gerçekten işe yarar mı? 😊 ;tufey#