Pellet saçma eteği düzeltme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Pellet eteği düzeltme.

Övgülerimizi haketmeyen markalar utansın.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• çok güzel , hatsanın flash ın son aldığım partisinde küçük çapaklar gördüm bende küçük çakı ile bütün çapakları temizleyip atış yapıyorum :) jsp ucuz olsada böyle uğraşmasak :)

• çok güzel , hatsanın flash ın son aldığım partisinde küçük çapaklar gördüm bende küçük çakı ile bütün çapakları temizleyip atış yapıyorum :) jsp ucuz olsada böyle uğraşmasak :)

Biz bizimkileri övdükçe kötüye gidiyorlar sanki bedavaya dağıtıyo adamlar hiç özenmiyorlar.

• Maalesef yeni aldığım Hatsan Flash da fos çıktı biri sağa gidiyor biri sola gidiyor

• Şu spot on pelletler kutudan kutuya rengi değişiyor. Yıllardır düzeltemediler. Şu çıtayı yukarı çıkartamıyorlar. Artık gözle pelletin kalitesini anlar oldum. Online kanallardan değil yerel av bayilerinden 10 tl fazla vererek alıyorum. Açıyorum kutuyu içine bakıyorum mis. En son online kanaldan 10 kutu Dome modelinden aldım 5 kutu süper 5 kutu bozuk geldi bozuk diyorum namluya süremiyorsun. 5.60 falan çapı.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Pellet eteği düzeltme.

Övgülerimizi haketmeyen markalar utansın.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hocam kendimce bir test yaptım. Kesinlikle doğru demiyorum ama gözlemlediğim durumu anlatayım.

Pelletin eteklerinin yamuk olması Grupmanı etkilemiyor. Şarjörü full eteği bozulmuş pellet koydum 5 kuruş grupman verdi tek delik 42 M den. Pelletin eteği arkadan basınçlı havayı yedimi açılıyor senin çekiçle verdiğin basıncın 50 katına maruz kalıyor o etek sate. Grupmanı bozan pelletler genellikle kalibresi bozuk pelletler ve ağırlığı skalasından baya sapan pelletler oluyor.

Örneği JSB den verelim 5.52 mm çapındaki pellet kutusundan. 5.50-51-52-53-54 hatta 55 bile çıkabiliyor. 1.175 gram pellet 1.100-1.250 arasında çıkabiliyor. Flying pellete ben hormonu bozuk diyorum 😄 kendini belli eder zate namluya ya zor sokarsın yada çok kolay. 😄. Bu arada kafasına çekiç ile vurduğunuz her pelleti bozmuş bulunmaktasınız 😱

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Hocam kendimce bir test yaptım. Kesinlikle doğru demiyorum ama gözlemlediğim durumu anlatayım.

Pelletin eteklerinin yamuk olması Grupmanı etkilemiyor. Şarjörü full eteği bozulmuş pellet koydum 5 kuruş grupman verdi tek delik 42 M den. Pelletin eteği arkadan basınçlı havayı yedimi açılıyor senin çekiçle verdiğin basıncın 50 katına maruz kalıyor o etek sate. Grupmanı bozan pelletler genellikle kalibresi bozuk pelletler ve ağırlığı skalasından baya sapan pelletler oluyor.

Örneği JSB den verelim 5.52 mm çapındaki pellet kutusundan. 5.50-51-52-53-54 hatta 55 bile çıkabiliyor. 1.175 gram pellet 1.100-1.250 arasında çıkabiliyor. Flying pellete ben hormonu bozuk diyorum 😄 kendini belli eder zate namluya ya zor sokarsın yada çok kolay. 😄. Bu arada kafasına çekiç ile vurduğunuz her pelleti bozmuş bulunmaktasınız 😱

Haklısınız hocam etek namluda düzelir basınçla ancak etek fazla bozuksa yanlardan ani hava kaçışı da olabilir. pelletlerin kafasına vurmak dengesini bozabilir haklısınız ancak fabrika çıkışlı dengesiz bizim pelletler 😂 bence bizim derdimizin çözümü yerli milli deyip kimseye değerinden fazla sevgi göstermemek yoksa nazar değiyor.

• Etekler birbirine değmiş tost olmuş ise namluya sürmeyelim saten ;)

Spot On biraz ucuz etin yahnisine kaçıyor. Normalde kurşun % 99 saflıkta olmalı bizim bildiğimiz % 1 kısmı da Antimon ama H/N JSB gibi firmalar kendi formüllerini uyguluyor kurşun % 99 saflıkta o 1 lik kısımlara kendi karekter özelliğini katıyorlar diyelim.

Ama bizim spot on un kurşun kalitesi kesinlikle %99 saflıkta değil. Alaşım oranları farklı işin kötü tarafı spot on aynı model kendi pelletlerinde bile kutudan kutuya değişen performansa sahip.

1 şarjöre sırası ile

1- JSB 18,13

2- Spot on 18,13

3- HN 18,13

4- Atef 18,13

5- JSB 18,13

6- Spot on 18,13

7- HN 18,13

8- Atef 18,13

Şeklinde pellet koydum ve JSB ile HN aynı noktadan isebet sağlarken Spot on ve Atef farklı noktalara grupman yaptılar. İki sinin de alaşımları farklı.

İlginç bir şekilde spot on dome modeli ile JSB aynı noktayı vuruyor Dome modelinde kalıp problemi yoksa benim namluyla JSB tadında verim alıyorsun. 10 Kutu aldım 5 kutu süper 5 kutunun kalıpları o kadar geniş ki namluya sürecem diye pellet iticiyi yamultacaksın atıl oldu 5 kutu duruyor elimde.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• selam spot onun bahsettiğiniz çap sorununu yaylıda çok bariz fark edebildim. pcp de pek anlaşılmıyor. siz nasıl ölçüyorsunuz çaplarını. benim at 44 50 metreden pelletlerin çoğunu çok yakın noktada toplarken yaklaşık beşte biri çok alakasız gidiyor.

diana mod 48/52- 177

• Tr de yok ama yurtdışından temin edebilirsiniz.

IMG_7064.jpeg

Spot onda ciddi ciddi kalıp problemi var. Tüfeğe zarar verebilecek düzeyde.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Tr de yok ama yurtdışından temin edebilirsiniz.

IMG_7064.jpeg

Spot onda ciddi ciddi kalıp problemi var. Tüfeğe zarar verebilecek düzeyde.

Adı ne diye geçiyor alayım, olmadı siteye hayrına yapayım iş yerinde lazer cihaz var keseriz.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• İlk prototip geldi.

20230522_101229 20230522_101238

Görüntü güzel ama sanki tutarlı değil. Yada saçmalar kötü (Spot-on pars) .Jsb daha tutarlı geldi ama kendim yapınca emin olamadım. Test etmek isteyenler göndereyim :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Pehlivan_m ().

• Abi ilk siparişi veriyorum. :love: :love: :love:

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• İlk prototip geldi.

20230522_101229 20230522_101238

Görüntü güzel ama sanki tutarlı değil. Yada saçmalar kötü (Spot-on pars) .Jsb daha tutarlı geldi ama kendim yapınca emin olamadım. Test etmek isteyenler göndereyim :)

Ölçü doğruluğunu CMM ile 0.001 hassasiyetle ölçüp kontrol edebilirim. Lazer'in hassasiyetinin orda yazan ölçüleri sağlayabileceğini sanmam ama bakmak lazim.

• Link koymaya izin yok diye biliyorum, Google'dan "adjustable resistant pellet sizer" diye sorgulayın, ilginç bulursunuz. Tek aparatta çap ince ayarı yapılabilen bir aparat

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Link koymaya izin yok diye biliyorum, Google'dan "adjustable resistant pellet sizer" diye sorgulayın, ilginç bulursunuz. Tek aparatta çap ince ayarı yapılabilen bir aparat

Link koymada çok sıkıntı yok neticede paylaşım ve yardımlaşma üzerine bir platform.

• Türkiye'de bu tarz ürünler üretilmiyor gerçi ne üretiliyor? Fakat aksi gibi satan yer de yok. Halbuki havalı tüfek satan yerlerde olmalı.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Pehlivan_m ().