ilkeralp adlı kullanıcının mesajları

Öncelikle hayırlı olsun.. Tabancayı uzun süre 3-4 pompa olarak kullanmayın en fazla 3 pompa idealdir özellikle 4 pompada kullanmak zorlar zorakiyi.. Ayrıca her 500 atışta pistonunda bulunan delikten 1-2 damla kendi yağından damlatırsanız tabancanız uzun ömürlü olacaktır, tabi namlu temizliğini de ihmal etmemek şartıyla..

Merhaba

Bendede zoraki ultra 5.5mm var

Sürekli 4 pompa yorar demişsiniz ama sürekliden kastınız nedir acaba?

Mesela ben bir günde 250 atış yapıyorsam atışlarımın %75’inde 3 pompa ile atıyorum

%25 de 4 pompa

Bu şekilde kullanmam yorar mı ?

Birde sürekli 4 pompa yapılırsa hızı mı düşüyor silahın ?

Yanıtlarsanız çok sevinirim

Hocam valla en son aldığım 10 kutuyu Hilal avdan aldım 5 kutu bozuk dediğim gibi. Bu spot on pelletler kalıbı bozuyor. Piyasada en uygunda Veli abi satıyor Hilal av memnunsanız devam edin. Ben dediğim gibi biraz daha fazla verip kutuları inceleyerek alıyorum.

Veli abinin bir sitesi var mı ?

Yada nasıl temin edebilirim ?

Denemek isterim çünkü

Bu arada ben spoton dome pelleti zoraki ultrada kullanıyorum

Merhaba

Yorumuna katılıyorum çünkü farklı farklı sitelerden aldığım spoton dome saçmalarda sorun yaşarken hilalav dan aldığım farklı zamanlarda ortalama 15 kutu pellet aldım ve hiç birinde sorun yaşamadım

İstetseniz birde hilalavı deneyin

Eline sağlık.

Bende en son 10 kutu aldım 5 kutu normal 5 kutunun kalıbı bozuktu. 5 kutu elimde patlayınca patladı diyorum pelleti namluya süremiyorum kalıbı o kadar bozuk 5.70 mm falan. Yerel av bayisine gidiyorum kutu başı 10 TL fazla veriyorum ama açıp inceleme imkanım oluyor seçerek aldığımdan çok memnunum bende. Bu arada benim yerel av bayisinde yeni seri altın kutu Dome ler leş parslar çok iyi onları topluyorum.

Teşekkür ederim yorumun için

Pellet alışverişi için hilalavı tavsiye ederim

Bir tane bile eteği bozuk pellete rastlamadım ( spoton dome )

Ayrıca hilal avdan aldığım hüç bir pelletde sorun yaşamadım

Herkese selamlar

Bir çok kez zoraki için spoton dome tavsiye edildiğine şahit oldum ve birde ben deniyim istedim.

Kullandığım model 5.5mm ve 15 metre mesafeden spoton dome 5.5mm saçma ile yapmış olduğum grupmanı paylaşmak istedim. Hedefi kendim yaptığım için çok muntazam olmamış olabilir :)))

Belki sizler içinde fikir olur diye düşündüm

Benim tecrübeme göre jsb den sonra alınabilecek fiyat performans ürünü olarak değerlendiriyorum

Bu arada yaptığım atışları 2 pompa olarak yaptım

Birde son dönemde sürekli hilalav dan alışveriş yapıyorum hem kargolamadaki gösterdikleri özenden dolayı hemde o siteden aldığım tüm spoton dome saçmalar kusursuz çıktı. ( sanki tek tek ayıklanmış gibi )

En kısa zamanda 25-50 metre mesafede de deneyip yine sonuçları buradan paylaşacağım

Son olarak 4.5 mm ve 5.5mm farklı saçmalarda denemek istiyorum

Tavsiye edeceğiniz ve çeşit anlamında zengin içeriğe sahip bir site var mı alışveriş yapabileceğim ( saçma almak için )

Teşekkürler

Herkese keyifli atışlar IMG_1612.jpg

Yakınım hocam samandıradayım.

Ben alemdağ reşadiye tarafında atış yapıyorum ormanlık çok sakin bir yer

Hatsan Mod 25 supertact vortex

Crosman 2240

Zoraki hp 01-2 ultra

Kullandığım silahlar bu şekilde

Yeni böbrek nakli olduğum için uzağa gitmem yasak :))) ancak yakın yerlere gidebiliyorum ( geçici bir süreç ) o yüzden sordum buraya yakın olan var mı diye

Eğer sizede uyarsa yüz yüze tanışmak ve birlikte atış yapmak isterim tabi sizin sürekli takıldığınız bir arkadaş ortamınız yoksa

Hocam sancaktepe aydos ormanı tarafında atış yapıyorum yolunuz düşerse herzaman beklerim, Geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim

Araç kullanmam 1-2 ay yasak olduğu için anca yasak kalkınca gelebilirim.

Teklifiniz için teşekkür ederim

Yakınım hocam samandıradayım.

Ben alemdağ reşadiye tarafında atış yapıyorum ormanlık çok sakin bir yer

Hatsan Mod 25 supertact vortex

Crosman 2240

Zoraki hp 01-2 ultra

Kullandığım silahlar bu şekilde

Yeni böbrek nakli olduğum için uzağa gitmem yasak :))) ancak yakın yerlere gidebiliyorum ( geçici bir süreç ) o yüzden sordum buraya yakın olan var mı diye

Eğer sizede uyarsa yüz yüze tanışmak ve birlikte atış yapmak isterim tabi sizin sürekli takıldığınız bir arkadaş ortamınız yoksa

Bendeki modelde zoraki ultra 5.5mm ve aynı sorunu bende yaşıyorum

Tek pompada oring yerinden çıkıyor ve saçmayı atmıyor.

Ayrıca üst kapağı kaldırdığımda namlunun bir miktar ileri kaydığını farkettim ve kapak içindeki üç vidayı namluyu tekrar geri itili bir şekilde ittirip sıktım ve oringi yerine taktım ama düzelmedi

Oring tekrar çıktı ve namlu tekrar ileri kaydı

Silahı alalı daha 1 ay oldu

Fabrikaya götürsem değişim talep etsem değiştirirler mi yada garantiden tamir ederler mi ?

Veya benim yapabileceğim bir müdahale var mı silaha ?

Yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkürler

Teşekkür ederim

Bu arada forumda yanlış görmediysem sizde umarex morp 3x var değil mi ?

Tavsiye eder misiniz ?

Birde çelik bilye atıyor diye biliyorum ama diğer bilye atanlar gibi isabet oranı kötü mü yoksa iyi mi ?

Almak istersem diye İnternette satış yapan yapan site var mı diye baktım ama rastlayamadım