umitdulger adlı kullanıcının mesajları

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi pcp tüfeklerde boş tetik düşürmenin zararı var mıdır_? Bazen kaç atış yaptığımı unutup şarjör bitince boş tetik düşürdüğüm oluyor. Bir de at44 ile aşağıdaki moderatörü kullansam verim alabilir miyim, sitede yazdığı gibi sesi yüzde 90 azaltır mı_? Ev içi atışlarda korkutucu bir ses çıkıyor bu aletten :)

Ben de fuardan bir tane AT44-10 sahibi oldum. Fiyatlar piyasadakinin aynısı tek avantaj alacağım tüfeği kurcalayabilmemdi. Ben bir çok stand'ta tüfekleri kurcalama fırsatı buldum ama gelemeyen arkadaşların da hiç bir şey kaybetmediklerini söyleyebilirim. Satıcıların çoğu ne sattığını bile bilmiyor. 5.5 mm AT44'e abi bu 385 m/sn ile atıyor diyen satıcı vardı. G3 mü bu abi demekle yetindim kendi kendime. Hatta bir satıcı, pcp tüfekleri ilk defa gören ve kendisi anlatırken ağzının suyu akan insanlara AT44-10 için 950 lira fiyat çekti. Ben abi bunun piyasası 650 lira diyince de o zaman sana 650 liraya vereyim dedi :)

Yavaş yavaş pcp ye geçecekseniz vede şuan için onu anlıyorum yaylı tüfek kullanıyor ve 200 250 atış yapıyorsanız pcp tüfekte 500 600 atış yaparsınız.Ben şahsen en az 2 kutu rahat atıyorum her atışta ODA 500 pellet ediyor.en ideali 6 veya 8 litre 300 bar tüp almanız.saygılar ;kffx;

Yavaş yavaş pcp ye geçecekseniz vede şuan için onu anlıyorum yaylı tüfek kullanıyor ve 200 250 atış yapıyorsanız pcp tüfekte 500 600 atış yaparsınız.Ben şahsen en az 2 kutu rahat atıyorum her atışta ODA 500 pellet ediyor.en ideali 6 veya 8 litre 300 bar tüp almanız.saygılar ;kffx;

Tesekkür ederim. 6 litre 300 barlık bir tüp bakayım en iyisi...

Tüfeğinizi HİÇ defa doldurabilirsiniz. Bir kere bile dolmaz, ancak tüp tüfeğe takılı vaziyette atış yaparsınız onda bile 1 defa 200 ü görür daha sonra düşüşe geçer. 3lt 200 barlık tüp benim görüşüm hiç bir işinize yaramaz. Scuba alacaksanız 1 kere masraf edin ve 6lt 300 barlık bir tüp alın. Bu tip bir tüple tüfeğinizi 200 bardan 100 bara toplam 30 kere doldurabilirsiniz. Her dolumda ortalama 30 atış yapsanız 900 atışa denk gelir ve 300 barlık tüp bu 900 atıştan sonra 195,190,185... şeklinde halen dolum yapmaya devam eder. Scuba dolumu yapan yer yolumun üstü demişsiniz, gidip bir sorun max kaç bar hava basıyorlar ona göre tercihinize yardımcı olmaya çalışalım. Saygılar

Cok tesekkür ederim ilginiz icin. Demek ki tüfek 200 bar da olsa 300 barlik bir scuba almak gerekiyor rahat etmek icin...

Arkadaşlar yavaş yavaş pcp'ye geçmeyi düşünüyorum ama aklıma takılan bir soru var... Başlangıç olarak 3 litre ve 200 barlık bir scuba ve 180 cc tüp hacmi olan bir at44 alacak olsam... 200 bardan 100 bara indikçe tüfeğime hava basmak istesem tüfeğimi kaç defa doldurabilirim_? Bir de at44 ile 200 bardan 100 bara inene kadar kaç atış yapabilirim_? Haftada 200-250 kadar atış yapıyorum, bu scubayı doldurtmak bana işkence olur mu_? Scubayı doldurtacağım yer yolumun üstünde... Bir de scuba dolumu maliyetli mi_?

Arkadaşım ben de aynı tüfeği kullanıyorum. Ne tek parça ayakla nede çift parça ayakla hiç bir şekilde dürbünden verim alamadım ve sonunda dayanamayıp geçen hafta sportsmatch dm 60 dampa ile gamo 3-9x32 dürbün aldım. Henüz araziye çıkma şansım olmadı ama evde yaptığım 20 kadar atışta gayet güzel bir verim aldım diyebilirim. Dürbünlü ve dürbünsüz atışlarım grupmanlar bölümünde mevcut...

Yok abi estağfurullah ben öyle şaka amaçlı şeyettiydim yanlış anladınız sanırım beni , özür dilerim.

Abi sigara kaçakçılığının cılkı çıktı pellet kaçakçılığı yapıp bir devrim hareketimi başlatsak iyi para var gibi 8o

Para bırakcak kadar bir fark yok ki be kardeşim :) Zaten getirmek de ayrı bir dert...

Hocam Jsb pelletleri nereden aldiniz ?

Tüm malzemeleri yurtdışından aldım hocam, burada malesef ateş pahası... Pelletleri bulmak zaten imkansız gibi birşey...

Abi tüfek hayırlı olsun, 11m biraz yakın gibi daha uzak atışlarınız yeni tüfek alacaklara çok yardımcı olur :) şimdiden teşekkürler en az 70+m olursa çok iyi olur :D

Şu anda ev içinde ancak bu kadar oluyor, inşallah daha sonra uzak mesafelerde de denemeler yaparım. Bir önceki konumda gez göz arpacık ile 50 metreden yaptığım atışlar mevcut...

Allah'ın izniyle geçtiğimiz haftasonu Sportsmatch DM60 Dampa ve Gamo 3-9x32 WR dürbünümü aldım. Bunlara ek olarak da bulmuşken bir miktar JSB Diabolo Exact Jumbo Heavy 18,13 grain pellet stokladım.
    Bunlar da mod 125 sniper ile yeni mühimmat ve yeni ekipmanlarımla 10-11 metrelik mesafeden yapmış olduğum atışlarım. Toplamda 11 atış yaptım, 3 tanesi hafif aşağıya gitmiş ama diğer 8 tane bu tüfek için oldukça iyi gibi duruyor.
    Ustalar daha iyi bilir tabi ki...

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-23175005.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-23175015.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-23175222.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-23175213.jpg]

Teşekkür ederim. Önümüzdeki hafta sportmatch dm60 dampa ve gamo yada bushnell 3-9x32 magnum yaylı için yapılmış dürbün almayı planlıyorum, o zaman daha iyi sonuşlar ortaya çıkar belki. Gözler de bozuk olunca optiksiz çok zor oluyor...

Tüfeğime yeşil gres uygulaması yaptıktan sonra ilk defa atışa çıktım ve işte yapmış olduğum grupmanlar ve atışlar...

Bu atışları 50 metreden oturarak ve destekli olarak göz gez arpacık ile yaptım. İki vuruş arasındaki en uzak mesafe 7 cm. 50 metreden 1 litrelik kefir şişesine (ki burdan çok gaz üreten biri olduğum düşünülmesin :) ) hemen hemen tüm atışlarımda vurdum. Soda şişelerine ise 6/10'luk bir isabet sağladım...

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-11164510.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-11164502.jpg]

Bu da 50 metrede gaza gelmem sonucu yaptığım 30 m rezilliği :) 50 metrede sıfırlama yaparken şişelere hedef aldım, sanırım hedef daha belirgin olduğu için 50 metredeki grupman 30 m'den daha iyi çıktı. 30 m'deki kağıdın ortasını görmeden biraz bodoslama attım...

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-05-11173050.jpg]

Yardım için teşekkürler arkadaşlar. Gresleyip topladıktan sonra ya tüfek evrim geçirdi yada ben. Evde 7 metreden göz gez arpacıkla yaptığım 3 atış tek delik oldu ve resmen 6,35 ile tek atış yapılmış gibi duruyor :) Yarın daha uzak mesafede deneyeceğim bakalım ne olacak...

yeni model hatsanlarda yay ucu ağırlığı yok eskilerde var..
    yayı kesmeni tavsiye etmem mod 125 in gücü bırak öyle kalsın ban göre...
    greslemeye gelince elindeki gresi tam olarka bilmiyorum ama en sağdaki parçanın uç kısımlarına,en soldaki parçanın boşluk noktalarına eser miktarda sürsen yeterli.saygılar

Keşke yay ucu ağırlığı olmadığını Hatsan çalışanları da bilselerdi. Gerçi yeşil gres için her halükarda tüfek sökülecekti ama olsun...

Arkadaşlar forumda araştırdım ama bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Bugün ilk defa tüfeğimi tamamen dağıttım ve asıl amacım yay ucu ağırlığını çıkartmaktı fakat söktüğümde anladım ki mod 125 sniper'da zaten yay ucu ağırlığı yokmuş :) Hatsanı arayıp sorduğumda olduğunu söylemişlerdi oysa... Neyse asıl konu şu hazır tüfeği sökmüşken yeşil gres uygulamak istiyorum fakat tam olarak nereye ve ne kadar yağlama yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok, tam olarak hangi parçaların hangi kısımlarını yağlamam gerekiyor_? Ayrıca aşağıda resimini koyduğum yeşil gresi iş yerimden getirdim ve bunu 10,000 dolarlık bir ekipmanın yağlamasında kullanıyoruz yani oldukça kaliteli bir ürün olduğunu düşünüyorum, amerikan malı... Benzinlikten alınan yeşil gres yerine bu yeşil gresi kullansam olur mu acaba_? Son olarak tüfeği az da olsa dizginlemek için yay'dan bir kaç dilim kessem olur mu_?

Bu parçalardan hangisini gres'leyeyim_? Yayın ve pistonun girdiği parçanın içine falan sürmeme gerek var mı_?

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/DSCF3681.jpg]

Bu da yukarıda bahsettiğim yeşil gres... Bunu kullansam olur mu_?

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/DSCF3682.jpg]

Sabır, anlayışınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar ve üstadlar...

Elindeki H&N Baracuda'lar bitmek üzere ve yeni pellet almam lazım. Acaba JSB EXACT JUMBO MONSTER 25,4 GRAIN alsam mod 125'e ağır mı gelir_? Kullandığım H&N Baracuda'lar 21,30 GRAIN ve 50-60 metreye kadar gayet iyi verim alıyorum...

Keşke müstakil bir evde yaşayabilsek de böyle resimdeki gibi kuçular beslesek.Ben de apartmanda golden retriever beslemiştim.1 aylıktı.1 ay da ben büyüttüm.Çalışan insanlar olduğumuz için köpeğim evde yalnız kalıyordu.İzmir'de bir arkadaşımın çiftliğine göndermek zorunda kaldım.Çoook üzüldük ailece.İçimde ukte kaldı.En kısa sürede bir kuçu yetiştirmek istiyorum yeniden.Harika dostlarınız var,güzel paylaşım.Teşekkürler...

Teşekkür ederim... Gerçekten harika bir duygu köpek beslemek, çocuk büyütmekten hiç bir farkı yok... Ama verdiği mutluluk paha biçilemez...