hatsan mod 125 sniper dampa ayak önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle merhabalar.Aranıza yeni katıldım,bugün bir hatsan mod125 sniper aldım daha siftah bile yapmadım.Forumda ve internette okuduğum kadarıyla sürekli dürbün sabitleme problemleri yaşanmış bu yüzden dampa ayak almayı düşünüyorum hangi marka önerirsiniz yada dampa ayak haricinde yapabileceğimiz başka şeyler varmıdır ve atışa ilk başta nasıl başlamalıyım kaç metreden nasıl bir cisimle dürbünlümü dürbünsüzmü ilk defa silah kullanıyorum.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılar.

• Merhabalar;

Hoş geldiniz. Hayırlı olsun tüfeğiniz. Tüfeğinizi dürbün ile kullanacaksanız dampa olmadan kullanmayın. Dürbünüz elden çıkabilir. Sportsmatch veya Yatagun dampa kullanabilirsiniz. Ben ilkini kullanıyorum, gayet memnunum. Emniyetli ve isabetli atışlar.

• Teşekkür ederim sayın skywagon.Yatagn markanın fiyatı daha makul geldi yeterli olur heralde tüfeğim için.Peki atışlar için ne önerirsiniz kaç metreden ve nekadar büyüklükte cisimle başlamalıyım atışa

• 25 metreden kola kutusuna falan atmaya başla,ardından hedefi küçültürsün,tüfeğin çok kuvvetli ama bir o kadarda sıkı tutulması gereken bir tüfek,kesinlikle şakası olmayan,denk geldiği yeri parçalayan bir tüfektir,iyi atışlar,attıkça paylaşırsın tecrübelerini

• Teşekkür ederim sayın adyobatik.Kutunun içinden bir adet stoper çıktı şimdi yeni gördüm nereye takılıcağını tam olarak bilmiyorum.Dampa ayak gelene kadar tüfeği dürbünle kullanmayayım diyordum ama stoper le beraber çift ayak kullansam nasıl olur dampa alana kadar?

• Teşekkür ederim sayın adyobatik.Kutunun içinden bir adet stoper çıktı şimdi yeni gördüm nereye takılıcağını tam olarak bilmiyorum.Dampa ayak gelene kadar tüfeği dürbünle kullanmayayım diyordum ama stoper le beraber çift ayak kullansam nasıl olur dampa alana kadar?

Tekrar merhaba, eğer dürbünü zayi etmek ve sinirlenmek istiyorsanız çift parça ayağı kullanın. Bence dampa gelene kadar gez - arpacık atışları yapın. Böylece biraz talim yapmış olursunuz.

• zaten dürbünü 25-30 metre üstünde ihtiyaç duyarsınız,benim kanaatim dürbünsüz bir 500 atış yapın,yayda kendine gelir,eliniz tüfeğe tetiğe alışır,dürbünsüz 25-30 metrede iyi şeyle yapmaya başlayınca,mesafeyi uzatır tüfeğin karekteristiğini öğrenirsiniz, aynı markada olsa iki tüfek çok farklı özellikler taşıyabilir,dürbünsüz olarak 40-50 metreye kendinizce biraz sağa,biraz yukarı gibi atışlarla tüfeği ezberleyip dürbünü sonradan takaersanız çok daha verimli olur gibime geliyor,ben şu anda gamoma hala dürbünü takmadım şahsen,iyice ezberleyeyim tüfeği ardından takacağım

• İkinizede çok teşekkür ederim sayın adyobatik ve skywagon.yaklaşık 500 atış dürbünsüz kullanayım dampa gelince dürbüne geçerim.Pellet olarak gamo pro hunter ve hatsan torpedo 5.5 düşünüyorum başka öneriniz varmıdır.Hatsan mod 125 lerin bir kaç tane gurupmanına baktım hatsan torpedo baya başarılı ona göremi pellet alayım yoksa kendim pelletleri tek tek deneyerek mi kendi pelletimi seçeyim

• bugün tüfeği deneme şansım oldu 125 atış yaptım yarısından fazlası karavana gitti gez ayarı olmadığı için ayar için çok fazla uğraştım en sonunda hedef aldığımda 1 er santimlik kaymalar vardı tüfek çok sağlam ve güçlü fakat çok sarsıyor gerçektende dürbünle kullanıldığında dampasız kesinlikle kullanılmayacak bir tüfek dampa bile ne kadar götürür bilemiyorum

• Arkadaşım ben de aynı tüfeği kullanıyorum. Ne tek parça ayakla nede çift parça ayakla hiç bir şekilde dürbünden verim alamadım ve sonunda dayanamayıp geçen hafta sportsmatch dm 60 dampa ile gamo 3-9x32 dürbün aldım. Henüz araziye çıkma şansım olmadı ama evde yaptığım 20 kadar atışta gayet güzel bir verim aldım diyebilirim. Dürbünlü ve dürbünsüz atışlarım grupmanlar bölümünde mevcut...