Posts by skywagon

  Arkadaşlar;


  Ürünlerin (Hamster hariç ) herhangi ikisini alan hobidaşımıza aşağıda resmi olan iki kutu pelet hediye edilecektir. Ev temizliği esnasında bulunmuşlardır. Soldaki kutu Air Arms ve JSB pelletleri , diğer kutu ise Gamo, Crossman, Diana, Hatsan-Jsb pelletleri ihtiva etmektedir. Her kutu minimum 450 pellet içerir .

  [Blocked Image: https://i.hizliresim.com/MVBMG7.jpg]

  Değerli Hobi Dostlarım;


  Evde temizlik devam ediyor. Ne zaman aldığımı hatırlamadığım ve resimleri mevcut 30 mm boğaz çaplı, ve 21 mm ayakları olan dürbün ayakları satılıktır. 80 TL istiyorum, kargo alıcı tarafından ödenecektir.

  [Blocked Image: https://i.hizliresim.com/BabByp.jpg]

  [Blocked Image: https://i.hizliresim.com/ZXzyOG.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/lqNgbJ.jpg]

  Değerli Hobi Dostlarım;


  Hobiye bir süre ateşli(tabanca) kulvarında devam etmek için elimdeki bazı malzemeleri satmak istiyorum. Açıklamaları detaylı bir şekilde yazıyorum. Sorularınızı lütfen mesaj yolu ile sorunuz.


  1. Drager Tüp 300 Bar + Falcon Dolum Aparatı Uzun-Kısa Hortum + Taşıma Aparatı

  Tüpü hobiye başladığım 2009 yılında almıştım. O günden bu yana sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. En son kontrolünü İzmir Güneş Gaz'da Mart 2014 yılında yaptırdım, bir sonraki kontrol tarihi Mart 2019 dur, resimlerdeki barkodlarda görebilirsiniz. Tüpün imal tarihini hatırlamıyorum. Üstatlarımız resimlerden yorum yaparlarsa sevinirim.

  Dolum aparatı şu an bulabileceğiniz en kaliteli dolum aparatıdır. 2010 yılında bir hobidaşımızdan aldım. Falkon markadır. Uzun ve kısa hortumu mevcuttur. Dolum aparatının ucundaki dolum ucu verilmeyecektir.

  Taşıma aparatı Adem Usta imalatıdır. Tüpün bir parçası olarak gördüğüm için tüple beraber verilecektir.

  Tüp+Taşıma Aparatı: 450 TL / Dolum Aparatı : 300 TL / Her ikisi birlikte 700 TL


  2. Megaline Şifreli Tüfek Çantası

  Tüfek Çantasını 2010 yılında aldım. Ölçüleri 125*25*11 cm'dir ve şifrelidir. AirArms S510 üzerindeki dürbünle çok rahat bir şekilde içinde sığmaktadır. Şifre kilitleri daha açılmamıştır. Herhangi bir kırığı veya çatlağı yoktur. İçindeki süngerinde tüfeğin meydana getirdiği ezilmeler mevcuttur, resimlerde görüldüğü gibi üzerinde arazi kaynaklı çizikleri mevcuttur.


  Megaline Tüfek Çantası : 300 TL

  3. Hamster

  Hamster Eskişehir'den çok sevdiğim "MATİ" Murat abimizden FT hevesi ile alınmış olup, benden FT'ci olmayacağını anladığım zaman açığa alınmıştır. Basit bir hamster olup dize dayalı atışlarda oldukça stabil atış yapmanızı sağlar. ( 100 TL )


  Tüp+Taşıma Aparatı + Dolum Aparatı + Hamster : 750 TL


  Megaline Tüfek Kutusu + Hamster : 350 TL


  Bütün ürünler alınırsa : 1000 TL


  Kozmetik kusuru olmayan Blowback Co2 havalı tabancalarla takasa açıktır, takas fiyatları görüşüldükten sonra kararlaştırılır.  [Blocked Image: https://i.hizliresim.com/5aQ5rL.jpg]

  [Blocked Image: https://i.hizliresim.com/0RBMjB.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/4jMB2G.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/XMXQ7k.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/bVGzAb.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/YQNXrj.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/8ad4Dk.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/lqWabk.jpg][Blocked Image: https://i.hizliresim.com/nQW8Jg.jpg]

  Selamlar Sevgili Hobidaşlar,


  Sabah saat 06:10'da demek buradaki yangın için uyanmışım. Kabuslar görüp, totomun açıkta olmadığını görünce hemen uyandım ve foruma girdim. Hatta hatunum kalktı ve başka dişilerle görüştüğümü sandı. Ben de "benim bu hobiden başka sevgilim var mı? "dedim. Aylardır sevgili tüfeğim S510'a dokunamıyordum ve görüyorum ki FT yarışması yüzünden yine herdem olan dostlarımız fikir ayrılığına düşmüşler. Etmeyin eylemeyin diyemiyorum, sebebi ise olan olmuş zaten.


  En başta belirteyim ki, amacım kimseye laf sokmak veya akıl vermek değildir, ki haddime ve tecrübeme uygun değil. Kendimi yeni saydığım bu hobiye katkı sağlayan tüm dostlara selam olsun. Benim bunca yazılandan anladıklarım şunlardır :


  1. Herkes yarışmak istiyor ve birbirini görmek ve tanımak istiyor.
  2. 12 FPE sınırlaması teçhizat açısından hobidaşlara biraz sınır ve sıkıntı getiriyor.
  3. Teçhizatını paylaşmak isteyen dostlarımız olduğu gibi ben de dahil kendi tüfeğiyle çalışıp atış yapmak isteyen hobidaşlarımız mevcut.
  4. Hoşgörülü olan da , hoşgörüyü maalesef rafa kaldıranlar da oluyor.
  5. Hedefler açısından 12 FPE üzerindeki güçlerin sıkıntı olduğu kesin.


  Daha yazılacaklar var ancak konuyu toparlamak isterim.


  Bir teklifim olacak, belki biraz geç kalmış olabilirim ancak yine de çözüm olabileceğine inanıyorum.


  Bu teklif sadece 12 FPE üzeri atacak tüfekler için geçerlidir. Lütfen yorumlarınızı ona göre yazınız.


  Daha önce A-Takımı (Dostlara selam olsun) FT çalışmalarında gördüğüm ve Karagöl FT'ye hazırlanmak için kullandığım tahta hedefler vardı. 12 FPE üzeri atıcılar bunlara atış yapabililer diye düşünüyorum. FT hedeflerindeki kill zone ları üzerine çizip, kill zone/mesafe lere göre de hedefleri yerleştirebiliriz. Tabii bunun için ayrı kulvar, hakem ve zaman ayırmak gerekecek. Kullanıcı sayısı belli olunca, bu hedefler hazırlanır ve kişilere verirlir. Herkes gider hedefini diker ve atar . Atış bitince hedeflerini alır ve hakemler puanlama yapabilir.


  Amacım kesinlikle birleştirici olmak. Eğer MOD125'i olan, Sumatra'sı olan, Air Arms'ı olan, BT'si, AT'si ,Generic Air Rifle 5000 FPE'lik tüfeği olan gelip , sanat eseri 12 FPE'lik tüfeği görmez ise, onu kullanan hobidaşı tanımaz ise: Aramızdaki hobidaşlık ve hobi nasıl gelişir? İyi atıcılar nasıl yetişir? Nasıl motive olur? gibi soruları sorarak böyle bir fikir aklıma geldi. Madem yarışmalar düzenleniyor o zaman hedeflerimiz olmalı.


  Saygılar ve sevgiler


  NOT : 1. Her yazısını dikkatle okuduğum naif insan, forumun Yunus Emre'si Ferhat bey "Valibey" i ve değerli dostum, forumun AR-GE'si, gönül insanı Yasin the "Wrangler" ı kırmaya ve küstürmeye gelmez , bak sonra başımıza çok kötü işler gelir, demedi demeyin.


  2. Eyy güç kısıtlamasının müsebbibi arkadaşımız, sana gerçekten bir moderatör lazımmış yahu.

  Elinize sağlık. Diana high power pelleti de seviyor tufek. Bir de kirmizi kutu 15,89 gr. denemenizi tavsiye ederim. Paylaşımlar devam etsin ve forum daha ileri gitsin.

  Merhabalar,


  Maalesef atış kağıdı bile olsa yurt dışına atışla ilgili bir şey göndermez AMAZON.com. Fakat bu kağıtlar, özellikle GLOWSHOT çok kaliteli ve atışı zevklidir. Ebay'dan bulursanız almanızı tavsiye ederim.

  Vallahi cig gibi büyüdü Kütahya ekibi. Artık bol resimli bir buluşma isteriz. Hobidaslik şahane atis bahane.