Reaktif hedef kağıdı...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar;

Daha önce ülkemizde aradım ama bulamadığım ebay siparişli reaktif hedef kağıtları elime ulaştı. Açıp incelediğim zaman malzemenin çok da bulunamaz olmadığını düşündüm ve "neden biz de yapmıyoruz" diye sormadan edemedim. Bu konuda matbaacı bir arkadaşım var kendisine numune gönderip fikir alacağım. Burdan fikir verecekler olursa çok mutlu olurum. Hem de atışları daha zevkli hale getirmiş oluruz. Bir pakette 12 adet hedef kağıdı, her kağıtta burda gördüğünüz gibi 4 hedef ve hedefleri kapatmak için 10 adet siyah bant var. Toplam maliyeti 55 TL oldu. Bir hedefin çapı 7.4 cm.

[Resim Engellendi: http://d1201.hizliresim.com/t/v/24wlb.jpg]

• Abi evet benimde hep aklımda olan bir uygulama, imkan olursa Ankaraya da 1 adet numune yollarsan burdaki matbaacılardanda fikir alalım. Saygılar

• Merhaba Mehmet;

Tabii ki yollarım ne demek.

[Resim Engellendi: http://farm8.staticflickr.com/7002/6730487995_d26b0457c3_m.jpg] için elimizden gelen her şeyi yaparız.

• A4 kağıdına çıktı alındığı zaman ne farkı oluyor acaba, orjinal olmasından dolayımı bunları tercih ediyorsunuz? Ben yüz kadar hedef kağıdını yazıcıdan çıktı olarak alıyorum, hemde istediğim boyutlarda hedef seçimi yapıyorum. 500 tane hedef kağıdı çıktısı yaklaşık 10 liraya malolur.

Ali ihan okutkan
    Hatsan Mod 99 Limited Edition
    3-12x44 Mildot Optima
    Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm

• Ali Kardeşim;

Ben de yazıcıdan A4 kağıdına çıktı alıyorum, bu hedef kağıtları atış yaptıktan sonra pellet deliğinde belli bir iz bırakıyor. Fakat maliyeti yüksek, o yüzden yurt içi temin yolunu açmamız gerek diye düşündüğüm için aldım. Bakalım araştırmalar devam ediyor. Bir sonuç çıkarsa forumla paylaşacağız.

• Cem abi bu hafta bitmeden birşeyler çıkacak galiba yarın öğleden sonra gidip görüşeceğim bakalım kısmetse olacak. Saygılar :thumbup:

• Cem abi bu hafta bitmeden birşeyler çıkacak galiba yarın öğleden sonra gidip görüşeceğim bakalım kısmetse olacak. Saygılar :thumbup:

Mehmet;

Güzel haberlerin için çok teşekkür ederim, bu işi başarırsak çok iyi olacak. Ona atacak bir tüfek bulacağım ben de kısa zamanda.

Saygılarımla

• Selamlar,

Ben bunlardan Amerikadan aldım kendime. Bu kağıtların benim bulunduğum şehirdeki satış fiyatı 9 dolar civarında. Mayıs ayında gelirken bunlardan bolca getireceğim yanımda.

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen erksah ().

• Selamlar,

Ben bunlardan Amerikadan aldım kendime. Bu kağıtların benim bulunduğum şehirdeki satış fiyatı 9 dolar civarında. Mayıs ayında gelirken bunlardan bolca getireceğim yanımda.

9 dolar dediğim 4 kağıt ve sert kartondan hedefliğin fiyatı.

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• İstediğim türde hedef kağıdını A4 olarak çıktı alıyorum. İzalasyon malzemesi olan 1.5 metre karelik sarı strafora bu A4 leri pritt le yapıştırıyorum. Vuruşlar uzak mesafeden çok rahat görünüyor.Çok hafif olması yanında çok hedef kağıdı yapıştırılıyor. Arkasına sıradan bir sopa batırıp diğer ucunu yere dayayınca kolayca sabitlenmiş oluyor.

• Merhabalar,

Maalesef atış kağıdı bile olsa yurt dışına atışla ilgili bir şey göndermez AMAZON.com. Fakat bu kağıtlar, özellikle GLOWSHOT çok kaliteli ve atışı zevklidir. Ebay'dan bulursanız almanızı tavsiye ederim.

• Bi ara Behiç Bey ile (sentinels) konuşuyorduk bu konuyu..
    hatta kendisinin deneme amaçlı imal etmiş olabileceğini bile düşünüyorum, son konuşmalarımız bu yöndeydi..bi görüşün isterseniz,fikir alabilirsiniz..

• AMAZON şirketi özellikle Türkiye ve benzeri çok gelişmiş ve demokratik..! ülkelere değil atış kağıdı nerede ise ürün yelpazesinin yarısını yollamayı reddeder.. Ülkemizdeki abuk subuk gümrük kuralları, keyfi gümrükçü uygulamaları, ülkeye girdikten sonra paketlerin sırrakadem basması AMAZON yetkililerini bezdirdiği için bu uygulama yıllardır yapılıyor bize.. Bu konuda zamanında hem Amerika hemde İngiltere'deki sorumluları ile direkt yazışmış ve bu bilgiyi almıştık.. Elektronik eşya vs. de yollamazlar.. Sadece dişe dokunmayan kitap dergi ufak tefek değeri düşük şeyleri alabiliyoruz ne yazıkki.. Ancak EBAY şirketi aynı sorunlarla mücadele ederek çoğu malzemeyi hala yolluyor ülkemize.. Gümrük ve güvenlik sorunlarını göze alıp oradan isteyen alabiliyor.. Iyi alışverişler...

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• Aslında yapılabir bir şey, hatta adetli sipariş olursa bir matbaacı ile görüşülüp makinada standart kalitede yapılabilir.

• merhaba bahsettiğiniz hedef kağıtlarını neden kendiniz yapmıyorsunuz ,bir siyah siprey boya ve şeffaf koli bandı ile kolayca yapılabiilyor ben kendim yapıyorum ve orjinalinden hiçbir farkı yok çok eğlenceli (4tl siprey boya 1tl koli bandı toplam 5tl)

• Bu konu zaten çok kozmetik bir konudur,yani bir zevk eğlence konusu. EBAY şirketi yolu ile sipariş verecek arkadaşlar mutlaka "Shipping and Handling" kısmına dikkat etsinler. Aksi halde seçtikleri ürün için nerede ise 2 katı ödeme yaptıklarını farkettiklerinde iş işten geçmiş olabilir..

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• buldum videoyu..buyrun..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Eğer düşünen arkadaşlar varsa denemek maksatlı bir araya gelerek ortaklaşa alabiliriz..

Reactive Splatter Targets Glowshot

6 inç'lik yani 15,24 cm olan yeni seri full color olanların 120 adeti 36.99 dolar+32.53 kargo ve vergi dahil 70 dolara tekabül ediyor..Kaba bir hesapla tanesi 1.25 Lira'ya denk geliyor..

Diğer ebatlar

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara