bullarika adlı kullanıcının mesajları

Bilindiği üzere birçok çeşit namlu üretim tekniği mevcur fakan namlu
    içerisine kaliteli yiv açmak zor iş bireysel olarak bir namluyu nasıl üretirim diye düşünürken en yapılası yöntemin dövme tekniği olduğuna karar verdim.

iç yüzey işlemek dış yüzeyi işlemekten daha zahmetlidir erkek bir namlu işlemek cnc tezgahında istediğimiz hassasiyet ve kalitede üretilmesi mümkün fakan bunu dövme işleminde kullanacağımız için mümkün olduğunca dayanıklı ve kırılgan olmayan bi mazeme olmalı bu erkek parça yapıldıktan sonra dövme sıcaklığına getirilmiş yani sakız kıvamındaki sac parçayı döverek namlu etrafına sarmayı düşünüyorum kullanmayı düşündüğüm sac ise 440c bu kaliteli bıçaklarda kullanılan sert ve bi okadar da dayanıklı bimalzeme ayrıca yüzeyinin nekadar pürüssüz işlenebileceğini tahmin ediyosunuzdur mümkün olan en ince sacı kullanmayı düşünüyorum böylece dövme esnasında sac erkek namluya tam ve boşluksuz oturacak birkaçkat sarıldıktan sonra tekrar fırınlanıp yumuşatılacak ve katlar arasındaki boşluklar ve hatalar dövülerek tekrar düzelttilecek daha sonra sertleştirme sıcaklığına getirilerek ani soğutma tercihim yağda olur soğutulacak daha sonra dış yüzey tornada taşlama aparatı ile taşlanıp kusursuz silindirik profil elde edilecek iç kısım asit ile pürüssüzleştirilecek.

bu tip bi üretimde gain twist tarzında bi yiv açmak mümkün aytıca kaliteli bi çelik namlu olacağından pallet ler namluya zarar verirmi diye düşünmicez hatta ceketli paletler bile kullanabiliriz.

tabi bunlar benim düşüncem konuyu açmamın sebebi tecrübeli kişileri fikirlerini ve varsa bu konada yapmış oldukları deneysel çalışmaları ve deneyimlerini öğrenmek istiyorum.

saygılar sevgiler.

memnun oldum alper abi zaten av hevesim geçti küçük hayvanları vuramıycağımı üzücü bi deneyimle anladım zaten yiyemiyeceğim hayvanı da vurmam domuz gibi e türkiyede av hayvanı da bırakmadılar sağ olsun yetkililerimiz keşke karaca,geyik,dağ keçisi vb hayvanlarımız bolca olsada bizde yivli avları yapsak ;tufey#

Özel avlaklar dünya para can dayanmaz onlara

eblemis evren , thenighthawk murat hocalarımız da muhakkak ki bilgi ve birikimlerle dolu kişilerdir fakat forumda daha yeniyim kimin nekadar bilgili olduğunu tam oturtamadım kafamda sizinle diğer topiclerde de bazı konular üzerinde tartıştığımız için nickinize bi aşinalık olustu.

"Aaa kafasi yazmış dur okuyayım bakalım ne öğrencem"
    düşüncesi aklımdan sıklıkla geçmekte bu örneğe diğer hocalarım alınmasın kimden ne öğrendiysem hepsine müteşekkirim.

kafasi hocam (isminizi öğrenemedim daha) bu ata nın kardeş firması armsan için ne düşünüyosunuz ben sadece bi modelini inceleyebildim daha doğrusu cahilliker içinde gittiğim şu meşur av bayisi armsan ı önerdi bende elime alıp inceledim ve namlu içine bakmam da fikrimi oluşturmama yetti de arttı namlu içi oksitlenmişti.

hiç sahaya çıkmamış ve bayide duvarda asılı olan bi tüfek nasıl olur da oksitlenir?yada şöyle diyim bi tüpeğin namlusunun içi oksitlenirmi?

elime aldığım ürün bu firmanın 2. 3. kalite silahlarındanmıdır yoksa firmanın üretim kalitesi bumudur?

valla ne diyim ki şimdi sana ? çok usturuplu cevap yazmak istiyorum , bir yandanda gözümü karartıp ağzıma geleni söylemek istiyorum ( tüfekler hakkında)

bir yandanda kafanı karıştırmakda istemiyorum.

abim bence lafını hiç esirgeme zira konu ile ilgili tecrübenden dolayı bu başlıkta çok önemli bilgiler vereceğini düşünüyorm çünkü şimdi burda fiyatı da yazıldı belki bu fiyatları duyunca almak isteyen arkadaşlar çıkıcak varsa bi kusuru en iyi sen anlatırsın

saygılar sevgiler

sevgili Airguntürk ailesi

arkadaşlar kan bağışı konusundaki hassasiyetinizi biliyorum ve bu denli duyarlı insanlarla aynı ortamı paylaştığım için gurur duyuyorum size biraz da organ bağışından bahsetmek istiyorum muhakkak ki bu konuda da duyarlı üyelerimiz bi hayli fazladır ama bi hatırlatma olarak tekrar irdeliyelim istedim.

ben öldükten sonra işime yaramıycakları
    gerekçesi ile organlarımın tamamını bağışladım [Resim Engellendi: http://www.gezenbilir.com/media/Smileys/default/wink.gif] bunu teşvik etmeyide kendimde bi yükümlülük olarak
    göryorum

aşağıda organ bağışı ile ilgili küçük bir yazıyada yer
    verdim

Organ alındıktan sonra, kadavranın yani insan cesedinin
    bakımının uygun ve saygın bir şekilde yapıldığını anımsatan Başkanlık,
    cesedin vücut bütünlüğünün de korunduğuna, dış görünümde ameliyat izi
    dışında herhangi bir bozukluk oluşmadığına değindi.
    Başkanlık,
    pek çok hasta için organ naklinin, yeniden normal bir yaşama dönmenin
    tek yolu olduğunu belirterek, Türkiye'de her yıl yaklaşık 4 bin 500
    hastanın diyaliz tedavisine başladığını anımsattı.
    Başkanlığın
    internet sitesinde ise konuyla ilgili şu bilgilere yer verildi: Bir
    hastanın hekim ve hastane masrafı hariç diyaliz ve ilaç maliyeti yılda
    23 bin dolar. Oysa böbrek nakli yapılan bir hastanın ilk yıl tedavi
    maliyeti 22 bin dolar (yani neredeyse diyaliz kadar) ama dördüncü yılda
    bu maliyet 8 bin dolara kadar düşüyor. Türkiye'de yaklaşık 44 bin kişi
    organ nakli için beklemektedir. Her yıl ortalama 8 bin kişi bu listeye
    ekleniyor. Ülkemizde her yıl yaklaşık 8 bin hasta organ bulunamadığı
    için ölmektedir

Microsoft paint ;lol; pc kendini imha etti eski pc mi kullanıyorum oda solid works falan çalıştırmıyo :S

hocam aslında tekli döküm kalıbı yaptırmayı düşünüyorum ama en uygun tasarımı bulmam lazı önce aslında aşağıdaki gibi uzun sivri yapıda bişey yapmak istiyorum ama buda çapın uzunluğa oranından dolayı havalıda atılması zor bu çekirdek yapısında sapo paletler gibi plastik kılıflı yapılsa tahminimce harika olur kılıfıyla 50 kalibre çekirdeği 3 kalibre şeklinde mesela sonra al domuza çık ;avci;

http://images.cabelas.com/is/image/cabelas/s7_213519_imageset_01?$main-Large$

bırakılan mı önce atılan mı bilmem ama düşüş sırası tahminimce şu sıra ile olur

geç düşenden erken düşene

1. sağdan rüzgar alan

2.rüzgarsız

3.soldan rüzgar alan

bende bi soru sorayım

yivli silahtan atılan bir çekirdek düşünelim bunun 200 metrede düşmesi 2 santim olsun

bu çekirdeği yüzeye paralel olarak nişan hattını namluya paralel olarak düşünüp 5 cm den ve 2 cm den ateşleyelim

bu çekirdeklerden hangisi dahauzun yol alır?

bu mantık sadece 9mm de mi geçerli oluyo çünkü bu bi 50bmg olsaydı eğer önünde hiçbir engel olmayacağını düşünür ve dünyanında bi tepsi gibi düz olduğunu varsayarsak 1000-1500 mt de yere düşer peki bu süre içerisinde mermi serbest düşüşte aynı sürede mi yere düşecek pek inandırıcı gelmedi bi hesap hatası mümkün mü?

çünkü serbest düşüşte ağırlığın bi önemi yok yani 50 calibre bi mermi ile 9mm bi mermi aynı anda bırakılsa ikisi de aynı anda yere düşecektir ama ateşlendiğinde biri diğerinden 3 kat fazla yol alacaktır

mustafa serdar beyin maksimum performans için çalışmaları var zaten bu sadece bi tasarım ama bahsettiğiniz şeyler yüksek maliyetin yanında ağırlık da geetirecektir ayrıca yüksek basınçlı tüp derken nekadar kastediyosunuz ülkemiz şartlarında 300 bar basabilmek bile zulüm oluyo arkadaşlara

verimli olmamasının sebebi tepmenin ciddi miktarda artması olabilir eğer tepmenin önüne geçilirse mümkün bide eğer piston içinde yanma olursa pistonu yağsız bırakacaktır kuru çalışan piston da problemlere yol açar sanırım dizel etkisi yapmayan gres kullanın demelerinin sebebi de bu olsa gerek.

bu konuya açıklık getirecek biri çıkar umarım.