alpfizik adlı kullanıcının mesajları

ilk çıktığı günden beri at44 long kullanıyorum 150 bar 165 m den soda şişesini patlattım. 50m de long her türlü o şişeyi kırar. kullandığın saçmada sorun vardır yada silah bozuktur hava kaçırıyodur saçmaya gücünü veremiyordur.

hocam ellerine sağlık. bende denemiştim ama erken pes ettim azminden ve başarından dolayı seni tebrik ederim. bende at44 long var. birkaç sorum olacak
    1) hiç at44 e regülatör taktınmı?

2) bi ara min 140 bar olmak zorunda demişsin. at 44 lerin tüp hacmi az olduğundan 200 bardan 140 bara kadar fazla atış yapamıyorum zaten tüpüde 200 bar doldurtamıyorum sanayide 200 deyip 170 bar basıyorlar her defasında kavga ediyorum. oyüzden 140 bar biraz yüksek bi değer. bunu biraz daha düşürebilirmisin?

3) tüfeği gönderdiğimde nekadar sürede bana geri gönderebilirsin?

4) ödeme olayını nasıl yapıyoruz ?

hocam mükemmelsin süper bi yazı olmuş. benm scuba tüpün vanası bozulmuştu. bende tüpe yeniden klavuz çektirip sanayi vanası taktırmıştım. onunda ayarı olmadığı için birden dolduruyordu. şimdi başka yerdeyim ankaraya döndüğümde mutlaka uygulucam. elimde tüm ekipmanlar var. bu paylaşım için çok teşekkür ederim :)

shooter54 hocam şubatta atandım. manzara güzel tadını çıkartıyım dedim. fotoğraflar için sağol moltak :rolleyes: nasıl yükleneceğini keşfediyorum her defasında geri unutuyorum. selam atakan hocam dürbün bunaltınca gezi 30m de sonrada 50 m de sıfırladım en küçük boy pet şişenin canına okudum. bunun bi adım üstü yaylı değilde hava pompalı olacaktır herhalde. silahtan çok memnunum almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. tek kusuru ağır. bugün 50-60 atış yaptım destek kolum iyi çalıştı. kurması kolay.

ercişe 2 ay önce geldim. baktımki silahsız olmuyor. tüpü taşıması doldurması zor olacağı için pcp yi getirmek istemedim forumdan el-nino isimli hocamdan hatsan dominatör 200s aldım. güzel bi silah isabetli. pazar sabahı erkenden van gölüne inip güzel zevkli atışlar yaptım. 3 atıştan sonra dürbün sallanmaya başlıyor dampa ayak gerekiyor dürbünü sıfırlamak zor olduğu için gez göz arpacık olarak kullandım. vanda forumdan arkadaşlar varsa görüşelim
    http://www.airgunturk.com/inde…eryPhoto&photoID=1384[/img]

http://www.airgunturk.com/inde…eryPhoto&photoID=1382[/img]
    index.php?page=UserGalleryPhoto&photoID=1383

at44 long almanı tavsiye ederim. yıllardır kullanıyorum çok güçlü isabetli bi tüfek. tek dolumda 30 atış (3 şarjör) yapabilirsin. hatsanların sorunu güçlü ama her atışta güç ve hız düşüyor uzak mesafe atışlarında can sıkıcı olabiliyor. en zayıf haliyle bile 100m uzaktan şişe kırabilirken dürbünü sıfırlamak zorlaşıyor.
    diğer arkadaşlarında söylediği gibi en önemlisi bütçe

her atıştan önce ve sonra mutlaka silahımın bakımını yaparım çünkü bu iş ihmale gelmez. safiri yıllardır kullanıyorum beni bikere şaşırtmadı hep aynı sorunlar. her defasındada canımı sıkmaya devam ediyor....

aylarca şubat tatilini bekleyip organizasyon planladık. tatil geldi ve heyecan mutluluk içerisinde nallıhana gittik. atış yapmaya başladıkki safir huyunu oradada sergiledi. her atışta takıldı ;hirr; tek kırma gibi tek tek fişeği koyduk X( 15 atış boyunca böyle gitti :cursing: sonrasında içerisinden bazı parçalar düştü iğnesi kırılmış :cursing: bütün zevkimin içine etti. yanımda süperpozeyide götürmüştüm atışımı yaptım ama safirede........
    ben bile bile aldım yanımda bulunsun tipi güzel diye ama size tavsiye etmiyorum almayın arkadaşlar

selam arkadaşlar. van ercişe tayinim çıktı haftasonu gidiyorum. vanda yada çevresinde pcp ile uğraşanlar varmı ona göre silahımı ve ekipmanlarımıda götürecem?

Evet arkadaşlar yarın kısmetse Erdem abi, Erdinç, Serdar ve Ben İstanbula yarışmaya gidiyoruz umarım iyi bir dereceyle evimize döneriz bugün baya bir idman yaptık Allah sonumuzu hayır etsin. Size iyi buluşmalar, A Takımı size emanet arkadaşlar kaptanlar yokken Şimdiden iyi buluşmalar. Saygılar

hepinize yarışmada başarılar. A takımına yakışır şekilde Ankara!yı çok iyi temsil edeceğinize eminim. hazır dersane tatile girmişken bu hafta gelmeye niyetlenmiştim
    napalım hasret gidermek için artık haftaya inş görüşürüz. herkese selam

calibre olayı çok derin bi konu kimse içinden çıkamaz aslında zevk ve tecrübe meselesi.bende 12 cal var herşeyde kullanabiliyorum. dayım da yılların avcısı o 12 cal silahlarını 20 cal ile değiştirdi omuzundan rahatsız olduğu için ona sorarsak en iyisi 16 cal diyor ama fişek bulamazsın dolum yapman gerekir. bence yeni başlayanlar için 12 cal ustalar için 20 cal. domuz avı için 12 cal....... ^^

genelde tüplere azot dolum yaptırılıyor sorun olmaz. 400bar büyük ihtimalle 300 barlık tüpün test basıncıdır. firma garantisi varmı? fiyatı düşükmüş. firmanın telefonunu yazarsanız almayı düşünen başka arkadaşlarda faydalanabilir

bu haftasonu gelemicem haftaya cumartesi gelecem. şimdilik gelişmeleri netten takip ediyorum. çadır olayı pratik ama her haftasonu kim toplayacak ilkinde bihesle yapılabilirde sonrasında kimse uğraşmaz :) eğer mekan sahibinden onay alınırsa kalıcı bişey yapmak en mantıklısı. aslında birde belediye ile görüşsek masrafları karşılamak şartıyla daha sağlam bişey çardak tarzındada olabilir yaptırabilirmiyiz?

çatı yüzeyi çok geniş, hem rüzgar, hem kar için destek krişlerini ve ayakları az çizmişsiniz. 4mX10m şuan şemsiyeden farkı olmaz. ben 70m profili ayaklar ve çatı krişleri 2,5m aralıklı olacak şekilde hesapladım. eğer çatı ve duvarda sunta yada çinko kullanacaksak aralara ekstradan destek demirleride eklememiz gerekir. yalnız yapacağımız şey göze çok batar PSnin binasından daha büyük olacak :)