tacir adlı kullanıcının mesajları

sayın bayayhan, bilim ve deney neden tanrıyı inkar etmek olsun ki. Allah'ın yaptıkları; dünyayı ,sistemi, biz insanları yaratırken pat diye herşeyin bir anda tepeden inmesi size mantıklı mı geliyor? Bir de olaya şölye bakın, Allah şu an ki sistemi yaratmak için bizim yeni keşfettiğimiz bilimleri zaten milyarlarca yıl öncesinden tasarlayıp uygulamıştı, biz ise bu yaratılış hadisesini sınırlı beynimizle yeni yeni kavrıyoruz. Kusura bakmayın ama bu tip düşünceler yüzünden biz hiç büyük buluşların altına imza atamadık. Çünkü birşey insanlık için birşey keşfetmeyi, tasarlamayı, Allah'a şirk koşmak sandık. Bu yüzden Türkiye cerndeki bu deneye üye değil, sadece tek tük bilim adamlarımız iştirak ediyor ve gene bu yüzden o deneyi tasarlayan ve milyarlarca dolar yatıran ülkeler gene ilim konusunda sırf bu deneyle bile bizden bi kaç kat daha gelişmiş olacaklar. ayrıca kullandıkları yöntem ilkel falan değil, zaten büyük patlamayı mikron düzeyde gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Sizin 5 dakikada çürüttüğünüz deney için 10'larca yıldır dünyanın konusunda uzman, en büyük bilimadamları gece gündüz çalışmakta ve milyarlarca dolar bütçe ayrılmaktadır.
    saygılar...

bende aynı kanıdayım 2 dakka da çürüttünüz kaç yıllık çalışmayı teoriyi bayayhan abiyi de buradan tebrik ediyorum

evet ideal av sorun çıkmaz diye umuyorum adam dedi şirket adı da lazım bi baktı hilal avmı diye o da seyhandaymış o dedim gitti öyle ama adres ideal avın
    bi musluğa gidicek 65 ytl arkadaşın biri ikinci el daisy satmıştı 70 e neyse artık harmana giren dirgene katlanır

yetkili yer orasıymış birde gamo dışarı ya parça vermiyor fln diye duydum el mahkumdur deyip vuralım garibana mı yapıyolar diye düşündüm başta dediğinizden sonra normali böyledir heralde dedim teşekkürler

Bozuk olan cfx im için İdeal avı aradım ve bozuk olan pellet yükleme yuvasının(musluk deniliyormuş galiba) fiyatını sordum geçen aramamda 22.5 ytl denmişti bu aramamda 45 ytl dendi üstündeki contalarla birlikte
    bu parça bu kadar olur mu 10 ytl de kargo ücreti var git gel 20 bana koydu tabi bu 45 ytl bu fiyat normalmidir ? başka bir yerden bu parçayı daha ucuza temin edebilirmiyim görüşlerinizi merak ediyorum

Bu ayın 7 sinde uçakla artvine gidicem 54 ü de götürücem şimdi düşünüyorum 54 yerine at 44 üm olsa uçak havada iken tüfek patlasa acaba ne olur.

abi bildiğim kadarıyla(artvinliyim) artvinde havaalanı yok :) tamam örnek olarak verilmiş ama yok

geçen gün kuzenlerim geldi memleketten söz bıçaklardan açıldı babamda bi çakı var 15 senedir değmediği kemik kesmediği teke kalmadı hala daha heryeri sapasağlam zamanında epey para vermişti ama sonuna kadar değdi arabada duruyor dedi
    bende merak gidip arabadan çakıyı aldım ağzını bir açtım; yazan yazı BORA
    Yeni bir firma sanıyordum ama 15 sene öncesinin bora marka çakısını görünce şaşırdım adamın biri 3 er 5 er elden satıyormuş makinasyon bi bıçağa benziyordu ama ufak bir bilemeyle kılları kökünden kesti
    bora marka 1 bıçak 1 de çakım var 1 i de kayboldu yeni bıçak alasım olursa yine boraya bakarım
    bora yabana atılacak bir marka deil tavsiye ederim :thumbup:

Arkadaşlar herkese merhaba av ruhsatımı yenileyip winchester 1300 defender almayı düşünüyorum. Bu tüfeğin sadece tipi hoşuma gidiyor ancak, kuş avında biraz abartımı olur fikri olan varmı acaba?

[Resim Engellendi: http://img140.imageshack.us/img140/9866/5c1o4y4a3l1o3q0f9i0pzy9.jpg]

iyi atıcıysanız pek abartı olacağını sanmıyorum ama uçar avı için en az arka arkaya 2 tane atmak lazım ki bu iş pompalı tüfekte sorun olabilir

ölçüleri konusun da pek bilgim yok ama ha okçuluk ha deyip yapılacak birşey değil yapılır ama astarı yüzünden pahalıya gelebilir nişangah ayarı iyi olmaz ok kaybolur v.s (okçuluk klübünde atışlar sırasında 30 metrede kaybolan oku tamamen çim olan arazide 5-10 kişi 10-15 dakikada buluyorduk bazen bulamıyorduk)
    çevrende okçuluk klüpleri varsa ki ankaradaysan vardır önce buralarda biraz teorik ve pratik bilgi edinip daha rahat devam edebilirsin ama bu iş için özel bir yerin yoksa yine de zor olacaktır
    tabi bunlar benim görüşlerim forumda bu konuda uzman bi abi vardı daha iyi yardımcı olacaktır

walla bu kefallerde en ufak bi koku bişey tatması yoktu vurulduğu yerde oldukça temiz bi meraydı afiyetle buğlamasını yapıp yedik resimlerde olmayan yarısınıda arkadaşlara dağıttım kimseden şikayet gelmedi

çoğunu 3-4 metrede bir kayanın üstüne yatarken (balıklar resimdekilerle sınırlı değil) 1-2 tanesini de dibe inerken vurdum oldukça zevkli bir iş elimden geldiğince geliştirmeye çalışacağım

İşe yarar kama olarak satan 1 yar var o da keskin olarak satmıyor kama yapımı yasakmış dediklerine göre ama el altından 150 ytl denmişti hatırladığım kadarıyla
    75-80 ytl ye de sürmene kaması diye krom kaplama oluklu 12-13 cm süs kamaları da satılıyor

o

bende sürmeneliyim sözde ama bır bıçağım bile yok :(

isteyene el yapımı sürmene çakısı alımı konusunda yardım edebilirim trabzon merkeze taşındım ama bi ayağım sürmenede sorun olmaz