Black_Angel adlı kullanıcının mesajları

eksiklik kişiye göre değişir bence eksikliktir

tabiki.ama böyle düşünecek olursak,benim 200 liralık hatsanımında fx revolution gibi yarı otomatik atış yapamaması eksikliktir. sanırım demek istedigim şeyi anladınız.tüfek alımındaki güç,isabet,kalite,fiyat dörtlüsü içerisinde çok çok çok küçük bir etken sizin dediğiniz.kullanım kılavuzuna yanlış kullanımdan dolayı dogabilecek kazaları yazmamışlarsa,bu büyük bir hatadır bence.sattıkları malın tehlike içerebileceği durumlarını tek tek yazmaları lazım

bu çok büyük bir eksiklik değil.bu sistem zaten 1-2 yıldır yerli malı tüfeklere konuluyor.ki zaten çogu kişi bilir tüfek kuruluyken tetige basılmayacagını,hatta kullanım kılavuzunda bile yazıyordu benim hatsanın. fiyatına göre güç-isabet-malzeme kalitesi üçgeni içinde memnun musunuz acaba tüfeginizden?

bunu sadece güç olarak algılamayın.3 metrede atışa eden bir çok etken var,ki bunlardan birisi rüzgar. 5 metre önünüzde rüzgar batıya eserken 100 metre ilerinizde doguya esiyor olabilir.yoksa çogu pcpnin gücü 300 metrede kalın bira şişesini kırmaya yeter(charigun programına göre)

mod125 zaten yaylıların içerisinde en güçlülerden biri. daha fazla güç artışı bence tüfeğinize zarar verecektir.ama sorunuza gelirsek,kendi tüfegimin pistonunu düşünerek söylüyorum,sanırım boyunu uzatamazsınız,ama çapını genişletebilirsiniz. hacim olarak ne kadar genişlerse alabilecegi hava kapasitesi artacagından o kadar güç artacaktır.yani boy veya çap önemli degil,yeterki iç hacim artsın.yanlışım varsa üstadlar düzeltsin,tamamen mantıken bir yorumdur,denenmişligi yok

1000fps diyor fakat 800fps dolayına anca çıktığı soyleniyor.(bence forumda bir fps taplosu olması lazım işin üstadlarına duyrulur..hani 200fps şu kadar mesafede isabet ve şişe kırar veya pirketi deler veya 800fps 200mt mesafeden isabetli atış yapabilir,2cm tahtayı deler... gibi tüm tecrübeler toplanmalı ve böyle bir taplo herkesin işini kolaylaştırır ve ne istediğini netleştirir bence,çünkü bu güçlerin ve hızların uygulamada herkes ne manaya geldiğini çokta bilmiyor işin açığı..)

böyle birşeye gerek yok.çünkü chairgun adlı program var.tüfeginiz kac grain ağırlıktaki mermiyi kaç fps hızla atıyor girin.size 20 m de yada 120 metrede merminin ne kadar enerjisi oldugunu söylüyor.bir şişenin veya 2 cm kalınlıktaki bir tahtanın kırılması/delinmesi için gereken enerjilerde söylendi forumda

doğrusunuzdur,hiç dianam olmadı ve hiç bir diananında içini görmedim.atış yaptım,mükemmeldi ama kalitesini kullananlar bilir.tecrübeli olanlar konuya açıklık getirecektir

Ben bu tüfeği yaklaşık bir sene önce yatagundan aldım fakat bu zaman içinde 2 kez servise tamire gitti,tüfeğin önemli aksamları döküm ve plastikten yapılma ve çok çabuk kırılıyor,markaya aldanmayın,Alman da artık kötü ürünler yapıyor.Yerli üründen şaşmayın derim.

eger tüfeginizde fabrika hatası yoksa(ki sanmam) sizin hatalarınızdan kaynaklı sorunlar oldugunu düşünüyorum.bu zamana kadar hiçbir diana kullanıcısından 1 kelime dahi kötü bir yorum duymadık,tüfegin ağır olması dışında

Aynayı hiç denemedim çok ilginç geldi açıkçası eve gidince deneyebilirim ama sağlıklı bir sonuç çıkmayacağı kanaatindeyim. Çünkü neye göre odaklayacağız artıkılı birde öyle birşey var.

abi kaba bir sıfırlama oluyor zaten.dürbünü aynaya dayadıgımızda 2 tane artıkıl oluyor.bunları ustuste getırıyorum ben ayarlayarak.tek artıkıl görünümü alıyo aynada.sonra tüfege takıp 3-5 atışla asıl ayarı cekıyorum

Çözümü basit dürbünün ayar vidasını sola doğru sonuna kadar çevirin dikkat edin merceği ve erektorü kırmayın daha sonra ayar vidasını sayarak sağa çevirin (genelde 440 çıt) oluyor. Çıkan sonucun yarısı kadar tekrar sola kadar çevirin böylece çevirmiş olduğunuz istikamette erector ortalanmış oluyor.

abi erektor nedir bilmiyom ama sanırım demek istediginiz seyi anladım. ama daha basit bir yolu daha var. dürbünü aynaya dayayınca 2 artıkıl cıkıyo abi.2 sini üstüste getirene kadar dürbün ayarıyla oynayın.sanırım erector dediginiz sey bölece ortalanmıs oluyor

Alıntı sahibi "Fx2" Şimdi uzun menzilli silahlar ile atış yapılıyor, merminin uçuş süresi 6-7 sn. Ben aynı mermiyi yere atsam 6sn'de mi yere düşecek? Pek aklıma yatmadı açıkcası. Şunu duymuştum; bir kağıt ile bir taşı yere at ikisi de aynı anda yere düşer (sürtünme kuvvetleri hesaba katılmadan) . Söylemek istediğiniz böyle birşey olmasın? Diğer türlüsü pek olası görülmüyor maalesef =)
    E peki bunu nasıl açıklayacaksınız?

bunu biraz daha açmanız lazım.mesela o uzun menzilli tüfeklerle yapılan atışlarda namlu ekseni yere tamamen paralel mi vs vs ?

Memnun oldum adaş Truss'u Bilkent Ankuva AVM'deki sigara filan satan yerden aldım... CRKT çakmasını ise Başar hediye getirdi sağolsun ama aynısı Ulustaki Av Markette var...,

bende çok memnun oldum cem abi.cok teşekkür ederim.ikisini de en yakın zamanda temin etmeye çalışacagım.kaliteli bir kaç çakım varda,onları kullanmaya kıyamıyom.ufak tefek birşey lazım oluyor dagda bayırda piknikte